Šta je novo?

zamena maske

padawan

Čuven
Učlanjen(a)
02.12.2003
Poruke
3,486
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 3700x & AMD Wraith Prism RGB
Matična ploča
MPG X570 Gaming Plus
RAM
32 GB Kingston Fury RGB
GPU
Sapphire Radeon RX6800 16GB
Storage
SSD 512 + 2TB Kingston MV2
Zvuk
Logitech G560 RGB
PSU
FSP HYPER K PRO 700W 80 Plus
Kućište
MSI Mag Forge 100R RGB
Monitor
HP x24x 24"
Miš & tastatura
Razer's Basilisk V3 + Huntsman Mini
Laptop
Corporate's Lenovo Thinkpad
Tablet
Ipad Pro 12.9 M1
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ovako, kupicu masku za e71 i zamenio bih je, znaci komplet spolja, tastaturu, ekran itd. Da li imate neku preporuku gde je najbolje to da se uradi, posto sam cuo da zbog nestrucnog montiranja moze lako da se uvuce prasina unutra... :)

moze i na pm :)
 
Preporučujem ti da ne kupuješ masku sam, nego da ti servis ugradi njihovu masku - onda oni stoje iza njenog kvaliteta, a ne izađe puno skuplje nego da kupuješ masku i plaćaš servis da ti je ugradi.
Podrazumeva se da prašina ne sme da ostane (vidljiva) unutar telefona - pa makar i sam menjao maskicu.
Ako ipak insistiraš da kupiš masku (AAA) kineskog kvaliteta (zavisi od modela telefona - neke kopije su dobro odrađene, a neke su očajne), možeš i sam da je zameniš. Treba ti uputstvo sa interneta, Torx T6 i malo spretnosti u rukama.
 
Joj nemam bas spretnost, a da ovo je neka kineska za 1600 koju sam nasao na kupindu, vec sam licitirao tj kupio.
 
Ne bih rekao da je to neka kvalitetna maska kada kosta 1600din. Ove sto se smatraju originalima kostaju duplo vise.

Inace, pokusaj da odradis sam zamenu maske. Uputstvo, telefon, alat i samo polako.
 
Poslednja izmena:
Nisam bas siguran u to, verovatno bih ga upropastio. Skontao sam ja da su kvalitetnije maske skuplje, ali posto je sada prilicno ruiniran treba mi sto jeftiniji fejslift, posto ce biti rezervni telefon ili eventualno za kevu, inace radi savrseno bez obzira sto je sto puta ispadao i preziveo zesce maltretiranje.
 
Pa dobro onda, ali nemoj posle da se žališ što ti maska ne leži dobro, a serviser ima spreman odgovor da je to zato jer si kupio "najgoru kinesku masku".
 
Pa zato sam i pitao za preporuku, gde to dobro i pouzdano rade. Cisto sumnjam da bih ja bolje montirao od nekoga ko je to radio 100 puta.
 
no name maske se prodaju po ceni od 300- max 1000din zavisi kako koga gde oderu.

maske tzv AAA kvaliteta koje su veoma slicni po karakteristikama originalnim maskama za E71 kostaju 1500-2500din opet zavisi od mesta.

Sto se tice zamene istih, ako se menja kuciste nekome ko nije menjeo ne bih nikako preporucio, em ce ga izaci mnogo skuplje ako izracuina par sati izgubljenih, em moze jedan pogresan potez da uporapasti telefon posto se iz telefona vadi prakticno sve ukljucujuci i stampanu plocu.

U servisu normala cena usluge zamene komplet maske ne bi smela da kosta vise od 500din, i iskusan majstor moze kvalitetno da zavrsi posao za 15-ak minuta.

I jos na kraju da dodam da se nova original maska na nasem trzistu moze kupiti samo jednom kad se kupuje nov telefon i nikad vise
 
Zavisi od telefona do telefona.

I to zavisi od telefona do telefona. A posto postoji tzv "original" maska za E71 koja kosta duplo skuplje od one koju je on kupio, ne bih rekao da je ova nekog sjajnog kvaliteta. Najbolje je on sam da kaze kada mu bude stigla.

Ma nije bitno vreme, vec sto moze upropastiti telefon. Licno sam video par desetina telefona kojima nista nije falilo i koji su bili perfektni unutra, ali posle vlasnika koji su "sam svoj majstor", zvucnik ne radi, ili su polomljeni drzaci, ili je ekran ogreban (ili polomljen), ili su iscepani fletovi... Da ne nabrajam vise, razumeli smo se.

Opet, zavisi od modela telefona. Neki telefoni zahtevaju i vise od sat vremena, zavisi sta se menja, kakav model je u pitanju, itd.

Tako je.
 
Nazad
Vrh Dno