Šta je novo?

Zamena led diode na led sijalici

MaxPower85

Slavan
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
1,007
Poena
200
Ako imaš još jednu istu neispravnu sijalicu izvadiš iz nje.
 
Nećeš naći sa istom nijansom. Zašto bi se uopšte zezao? Koliko košta ta sijalica i zašto ti je toliko bitna?
 
Ma klasične sijalice, 200-300din, ništa specijalno ali sam hteo nešto da čačkam.
Videću ovako kako je predložio Pdetlic da se igram.
 
Ja sam probao dve led sijalice tako da popravim... ali ove led kod nas, ne znam koja marka... nisu baš takve kad se otvore... led lampice su bukvalno zalepljene i u ravni sa površinom, mnogo mora da se petlja i sigurna ruka.... ne može čak ni da se prespoji..., bar ove generičke koje sam ja probao a tipa su 160 din... tako da korpa :)
 
Popravljao sam ih vise puta dok su bile poskupe i generalni zakljucak je da se ne isplati.
Obicno se zameni samo crknuta i onda premine druga u roku od par dana ili nedelja u najboljem slucaju.
Moglo bi da pomogne da se zamene sve ali pronaci sve koje odgovaraju bas za tu sijalicu nije bas lako, neke rade na 3, neke na 10 a najcesce na oko 30V.
Sve u svemu - neisplativa rabota.
 
Ja im menjam kompletnu pločicu. Ima na Aliju da se kupe po 30 - 40 ceni po komadu.
 
Poslednja izmena:
Kad crkne, obično crkne samo jedna dioda i vidi se jer potamni u sredini. Ja u toj situaciji samo skinem tu jednu i zalemim da ima kontakt i ostale rade lepo.
Pro tip: ako vam ne treba difuzor, samo ga skinite. Nepotrebno pregreva diode i brže crkavaju.
 
Nazad
Vrh Dno