Šta je novo?

Zamena ili dodatak

vkozomar

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
3,842
Poena
410
Imam trenutno 2 x 512 PC 3200 KingMax SuperRam ali bih da formiram 2 GB RAM.

Pitanje : da li samo jos da nabodem neke memorije od 1 GB ili da zamenim 2 x 512 za 2 x 1 gb normalno uz doplatu, mislim na razlike u preformancama i da li je OK dodati neku sasvim drugu memoriju ???

HVALA :wave:
 
Sasvim je OK dodati jos jedan modul od 1GB, a sto se tice marke gledaj samo da je memorija istih karakteristika (brzine i latencije), najbolje bi bilo kada bi pre kupovine mogao da proveris kompatibilnost ali u sustini trebalo bi da radi. Ja licno ne primetih neku razliku u performansama izmedju 1GB i 2GB u mojoj masini, jedino gde se koristi vise od 1GB je pri renderingu video materijala. Pozdrav.
 
Mozda gresim, ali ti za Dual Channel trebaju ili 2 ili 4 modula sa Venice procesorom.

Ako je ovo tacno, bolja varijanta su ti 2x1Gb.
 
Da ... zbog toga sam predvideo kompletnu zamenu sa doplatom ali posle nekog rada i iskustva mislim da u realnom radu taj Dual channel se nesto preterano i ne oseti ... mozda u sintetici ...mislim ako predjem sa 1 GB na 2 GB cak i bez Dual-a mislim da ce biti OK ...

Doduse ... mozda i gresim ... ,)

Eh da ... zna li neko u NS-u gde ima KingMax memorije ???

Ali ako nadjem varijantu da mi neko otkupi ova dva onda cu kupiti 2 x 1 GB-a :smash:
 
Nazad
Vrh Dno