Šta je novo?

Zamena 14 inca touchscreen panela isplativa ili ne?

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
2,559
Poena
175
Posto imam 14 inca na dodir laptop sa nekim tackicama oko 50-60 tackica , mozda su prasine ispod panela ko zna sta je , da li je isplativa zamena panela\touschreena ili sledece godine da ga prodajem , vidim na youtube nesto se fenom za kosu radi pa se neke trakice odepljuju , ima tu perifetije , bolje u servis da gaa nosim ili da ga prodam , jel menjao neko kakva su iskustva? Cenim da ce me izaci 100 evra sa ugradnjom?
 
Taj na YT je zamenio desetine ekrana pre nego što je snimio kako to radi... Ako nisi stručan i nisi vežbao na nečem bezvrednom, na kraju izadje skuplje nego da si platio ugradnju. A da li je isplativa zamena zavisi od vrednosti samog uredjaja na kome menjaš displej.
 
Bio sam u servisu kaže da se ekran greje na 480 stepeni i skida se kao šoveršajbna , ako bi i zamenio ne bi imao touchscreen , nov ekran je 80 do 90 evra , mora da se menja cela strana napred , ušla je vlaga ispod ekrana zato ima te tačkice , tako da u suštini neću menjati pošto nema delova za njega na kp a i nije isplativo , videću u 2024 da li ću ga prodati i dodati para i kupiti novi ili ću ga ostaviti za sebe , te tačkice u realnom radu nisu strašne , više bode oči što je TN panel 1366x768.
 
Nazad
Vrh Dno