Šta je novo?

Zakljucani/otkljucani modeli telefona kod operatera?

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
Ovaj thread neka bude informativnog karaktera, o tome koji modeli telefona su zakljucani ili otkljucani i kod kog operatera.
Postoji dosta korisnika kojima ta informacija znaci tako da vase iskustvo podelite na ovom mestu.

:wave:
 
Bas mi je trebala jedna ovakva tema, interesuje me da li je LG L5 II sa VIP-ove mreze zakljucan ili ne?
 
SGS4 sa MTS—a? Uzeo bih ga uz BOX a koristio na Telenor mreži.
 
Lg Optimus G iz MTS-a, zaključan.
 
Samsung Galaxy Core sa VIP-a,otkljucan.
 
Mislim da ove informacije koji su telefoni otkljucani,a koji ne,kod nasih operatera,nije merodavna.

Jer cesto se desi da odredjeni model koji se bas brzo prodaje u odredjenom trenutku,ne stignu da ga zakljucaju,vec ''otkljucanog'' ga odma distribuiraju po poslovnicama

Moje misljenje
 
Mislim da ima istine u ovome sto kutijagreha kaze, u kojoj meri nikad necemo znati.

Da li neko zna za HTC Desire 300 u Vipu?
 
Da, ovo se desava, najvise kod Vipa prema mojem iskustvu. Bukvalno mozes da uzmes danas neki telefon i da bude otkljucan, a neko da uzme posle 3-4 dana i dobije zakljucan - isti model. Znam za takva iskustva.
 
Poslednja izmena:
Ili je po sluzbenoj duznosti ili stvarno nije znala.
 
Ovo je proverena informacija,drugar mi radi u mts,dok drugarica u vip centru.

Ako krene velika potraznja za nekom serijom telefona,ta serija se kompletna ne zakljucava,dok modeli koji su manje trazeni,serviseri imaju vise vremena samim tim,i zakljucavaju aprate.

Tako da moja preporuka da prilikom kupovine proverite ako imate karticu nekog drugog operatera,da vidite jel je aparat sim free
 
Pitanje je da li ce u Vip ili Telenor shopu da dozvole da se proveri pre nego se pazari.
 
^ + 1

Upravo to,jer im ne ide u prilog da u ''njihove'' aparate,pre same kupovine da se ubacuju kartice drugih operatera

Tako da je to lutrija cista,potrefiti da neki aprat bude sim free
 
Kod Telenora mislim da je mogućnost da je telefon otključan gotovo nikakva; barem ja nikada dosad nisam video takav slučaj.
 
Kakva je situacija sa dual-sim telefonima u Telenoru?
 
Kod Telenora mislim da je mogućnost da je telefon otključan gotovo nikakva; barem ja nikada dosad nisam video takav slučaj.

U decembru 2010. prijatelj je kupio u Telenoru Desire HD (tada verovatno vodeći model na tržištu) - sa Telenor ROM-om, ali otključan. Znam pouzdano, jer smo zajedno išli u poslovnicu. On je potpisao ugovor, ja platio nekih 20-25k i njemu dodao 100 jura. BTW, ovu poruku upravo kucam sa tog dedice - radi još uvek kao doxa ;) .
 
Ако узмете телефон уз постпејд број у продавницама моб. телефона које имају ову врсту сарадње са оператерима, онда телефони нису закључани и давалац гаранције је радња, не оператер (исто 2 године).
 
Telenor.

Desire HD 12/2010 - otkljucan
Sensation 10/2011 - zakljucan
Lumia 920 03/2013 - otkljucan
N4 - 02/2013 - otkljucan
One - 04/2013 - otkljucan
OT990 - 12/2011 - zakljucan

MTS.

One 01/2013 - otkljucan

Generalno nema pravila. Eventualno navesti datum kupovine posto se i po serijama razlikuje da li su zakljucani ili ne. Ja kad sam DHD uzimao bio ta prva serija je bila otkljucana, sve posle toga je recimo bilo zakljucano.

I pitanje na kraju, ako je neko skoro uzimao Lumiu 520, Telenor, Vip nebitno, kakva je situacija?
 
Kod Telenora mislim da je mogućnost da je telefon otključan gotovo nikakva; barem ja nikada dosad nisam video takav slučaj.

Ja sam kod Telenora dobio I otkljucan tablet I otkljucan telefon (Huawei S7 Slim I HTC Explorer), mada to je bilo jos pocetkom 2012, a danas kakva je situacija nzm :p
 
To je odlično.
Stvarno do sada nisam znao da i kod Telenora može da se dobije otključan uređaj.
 
Puni su oglasi stalno.
 
Ajde ovako, sad na prvu loptu:
Lumia 820, 2 komada sa Telenora, oba otkljucana
Lumia 920, Telenor, otkljucana
Xperia SP, Telenor, otkljucana
Blackberry Z10, VIP, otkljucan
Xperia J, VIP, zakljucana
Xperia J, MTS otkljucana
Xperia U, ao se dobro secam mts, otkljucana
HTC Desire X, mts, otkljucan
LG 2X, MTS, otkljucan
LG 4X MTS, otkljucan
Alcatel X POP, MTS, jedan otkljucan slot, drugi zakljucan
HTC Sensation, Telenor, otkljucan
HTC Desire 500, Telenor, zakljucan
HTC 8X, MTS, otkljucan
Huawei y300, MTS, otkljucan
Huawei p6, mts, otkljucan
LG L9, Telenor, zakljucan
Samsung S2 plus, Telenor, zakljucan
Nokia 520, VIP, otkljucana


Ovoga se secam. Ne mogu da pohvatam sta mi je sve proslo kroz ruke...
 
HTC Touch2 MTS - Otkljucan
ZTE Skate Telenor - otkljucan
Xperia Mini MTS - otkljucan
LG Optimus HUB MTS - zakljucan
LG Optimus HUB VIP - zakljucan (cekam da mi posalju kod za unlock jer je istekao ugovor na njega i rekli su za 5-15 dana).

Sad imam HTC Desire 500 Dual SIM MTS - 3G slot zakljucan, 2G slot otkljucan za sve mreze.
 
SE Xperia Pro, Telenor, uzet 12.2011. - otkljucan
Sony Xperia U, VIP, uzet 7.2012. - zakljucan
 
Хм

HTC Wildfire узет у Теленору пре ~3 године закључан, откључали га по истеку уговора
Huawei 8110 узет у Телекому пар месеци касније, откључан
Huawei U8500 узет у Телекому пре две године, закључан, заборавио сам да пријавим да га откључају
Alcatel 992D узет у Телекому ~априла, закључана прва картица
Huawei Y210D узет у Телекому пре три месеца, откључан.
 
Y210D uzet danas, MTS, oba slota otkljucana.
 
Nazad
Vrh Dno