Šta je novo?

zagubljena pošiljka dokumenata

Isidora77

Zapažen
Učlanjen(a)
08.12.2022
Poruke
3
Poena
11
Zdravo, da li mi neko moze pomoci, poslala sam 31.10. vazna dokumenta za Nemacku, putem EMS-a, s tim sto papiri nisu stigli na zeljenu adresu, niti su se vratili nazad a danas je 8.12.22.
Moram da predam papire do 30. decembra u suprotnom mi se ponistava viza, da li neko moze da mi pomogne nekako i kaze mi sta da uradim?
 
Kontaktiras poštansku uslugu. I trazis odštetu na ime izgubljene pošiljke u vrednosti prijavljene cene vrednosnih papira. I sa tim parama odradis novo slanje.
 
Kontaktiras poštansku uslugu. I trazis odštetu na ime izgubljene pošiljke u vrednosti prijavljene cene vrednosnih papira. I sa tim parama odradis novo slanje.
Vec danima ih zovem, napisala sam i potraznicu, medjutim oni kazu da nemaju nikakvu informaciju i da moram da sacekam odgovor bio pozitivan ili ne, pa tek se onda moze pokrenuti ta tuzba/odsteta
 
To sad moras pročitati detalje ugovora. Svakako ako ocekujes da je hitno. Bolje mozda i da ponovo pošaljes. A njih svakako tuži traži odštetu iz razloga sto nisu u predviđenom vremenu odradili posao. Izgubili ili ne stigla na vreme tebe se apsolutno ne tiče. I generalno. Pazi sa kime poslujes. Evo od kad je Starlink postao popularan. Jer su ljudima slali posiljke pakete širom Amerike. Čim je malo ruralno doslovno se desavalo da ljudima ostave paket na putu miljama od kuće ili da se zagubi u nekoj pošti dok neko ne dodje da ručno digne.... Mislim zeznut je posao sa poštama generalno...
 
Hvalaa puno naa savetu
Moras se preracunati sta ti je prioritet. Mi možemo da dajemo savete pametne ili glupe. Ali na tebi je da prilagodis svom slučaju i da probas da reagujes sto bolje u tvom interesu. Svakako uvek proveri rating iskustva sa bilo kojom firmom sa kojom poslujes ne samo za kurirske, poštanske usluge. Ljudi uzmu previše stvari zdravo za gotovo. I onda dođemo ovako u " začarani" krug.
 
Nazad
Vrh Dno