Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Casio CA-53 ultimativna retro kalulator - sat masina
Interesantno da je pretecu ovog modela u vidu CA-50 modela nosio Marty McFly ili ti Michael J. Fox u filmu Back To The Future I iz 1985

To je ovaj sat:

454bdp1.jpg


I u sceni filma:

bttf_casio-ca50.jpg


Da bi u 2 i 3 delu iz 89 i 90.god nosio model CA-53

ca-53w-1zd-a.jpg


I razlika izmedju ta dva modela:

watches.jpg


Sada 25.god kasnije, isti sat u seriji Breaking Bad nosi Walter White.

Isti CA-53 se moze naci na ebay za manje od 15 dolara i planiram da ga capim.
Svako ko se lozio kao klinac na Back To The Future, lozio se i na auto koji vozi Marty, delorean DMC 12 i njegovu cuku :)

tumblr_m6tt1kb6pp1qfwk5g.png
 
Moj ljubimac DW6900NB-7

 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio ovde SGW300H-1AV ,tj doneo mi drugar kada je dolazio iz Amerike.Vidim da je kod nas vise nego duplo skuplji!!
Nije los sat samo me nervira sto da bi izmerio tacnu temperaturu moram da ga skinem sa ruke,posto kada je na ruci temperature nisu tacne.
Evo jedna slika kada sam testirao sat na motoru,subjektivni osecaj je bio par stepeni nize ! :D

casio.jpg
 
@Angelos

CMD40-02.jpg
 
Sunce ti pa ja sam imao taj sat! Ko zna gde je završio, nisam ga video 100godina, al' da je bio dobar bio je :)
 
'Vako, ne bi bas da citam svih 21 stranu, a samo na jednom mestu se pominje invertovani displej, a na dva mesta 'negativan', ali u drugom kontekstu :)
Znaci ne znam dal se vec pricalo o tome, al, mene me zanima, dal se neko od vas zezao sa ivertovanjem displeja, lil mu je padalo na pamet, ili ima neki info o tome?
linak koji objasnjava sve: ko sto rekoh, linak.
Ima modela koji se prave u obe kombinacije, ali su po pravilu ovi sa negativnim dispejem znacajno skuplji... > dole, levo
Citao sam dal u toj temi, ili nekoj drugoj, da postoji primetna razlika kod folija sa razlicitom debljinom. Znaci, sto je deblja folija, teze se citaju brojke na negat. displeju.
Dal neko zna gde moze da se nadje folija, cena itd. Svaka informacija dobrodosla...
 
'Vako, ne bi bas da citam svih 21 stranu, a samo na jednom mestu se pominje invertovani displej, a na dva mesta 'negativan', ali u drugom kontekstu :)
Znaci ne znam dal se vec pricalo o tome, al, mene me zanima, dal se neko od vas zezao sa ivertovanjem displeja, lil mu je padalo na pamet, ili ima neki info o tome?
linak koji objasnjava sve: ko sto rekoh, linak.
Ima modela koji se prave u obe kombinacije, ali su po pravilu ovi sa negativnim dispejem znacajno skuplji... > dole, levo
Citao sam dal u toj temi, ili nekoj drugoj, da postoji primetna razlika kod folija sa razlicitom debljinom. Znaci, sto je deblja folija, teze se citaju brojke na negat. displeju.
Dal neko zna gde moze da se nadje folija, cena itd. Svaka informacija dobrodosla...

HeHe, nema kod nas da se kupe ni originalne zaptivne gumice ili kais, a ti bi hteo foliju :p

Jeste da je skoro duplo skuplji, ali da mi treba, ja se ne bi' zezao sa budzenjem :trust:

http://www.amazon.com/Casio-DW5600E-1V-G-Shock-Classic-Digital/dp/B000GAYQKY

http://www.amazon.com/Casio-DW5600MS-1CR-G-Force-Military-Concept/dp/B001QFYDEC
 
pa fora je napraviti i imati nesto unikatno ;)

procitao sam da je neko trazio satove do 30ak evra.

IMA OVDE a i na mnogim drugim slicnim "prodavnicama" po fejsu, mada ovde ima samo par modela...
 
Ima li neko ideju koliko vredi polovan prg-80t par godina star?
 
Da ozivim malo temu, juce pazarih GDF-100BB-1ER. Ovo mi nije prvi Casio, imam ih jos par komada ali su svi do sada bili analogni i metalni (Ediffice serija) te mi je ovo prvi G-Shock i odusevljen sam, sat izgleda izuzetno mocno, pogotovo uzivo. :)

20130320_192007.jpg
 
Nek te lepo sluzi.
 
Ajde da ozivim staru temu,da li neko zna neku metodu ili neki proizvod koji bi mogao da skine ogrebotine sa stakla nekog sata?
 
Hvala za linkove,zadnji je zanimljiv i plus besplatan.Nisam ni znao da obicna pasta za zube moze da posluzi.Probacu bas da vidim.
 
Malo da se uključim u temu. Posedujem Suunto Core light green. Savrsen sat. Nije jeftin ali sluzi...
 
Poliranje u kucoj radinosti moze da prodje ako staklo nije spolja premazano anti-refleksnim slojem. Inace ce da izgleda jos gore nego pre poliranja...

@fain2daniel: pasta za zube je univerzalno sredstvo za poliranje :)

Pozdrav
 
Dvoumim se izmedju Casio SGW-100-1VEF Twin Sensor i CASIO G-Shock G-9000-1-Mudman, da li ima mozda nekoga koji je posedovao ove modele, nikako da se odlucim.
Prvi model ima termometar, sto moze biti interesantno, a sa druge strane GShock je ipak G-Shock...
Cena prvog je 60, a drugog 85 evra na KP...
A otvoren sam i za predloge slicnih tipova satova do 100evra :)
 
Poslednja izmena:
I ja sam primetio kod Denzela na samom pocetku filma. Dobra je to čuka.
 
Nazad
Vrh Dno