Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Ima još jedan, crno zlatni... Plus limited edition kojih ima dosta...
 
Prosli put kada sam bio u Japanu, obisao sam par vintage prodavnica satova i video neke veoma zanimljive komade. Naravno, za oko su mi zapali neki stariji Speedmasteri, koji su u super stanju bili negde izmedju 700-1500eur.
Kako ne znam kako se odredjuje cena tih polovnih satova, molio bih Vas za procenu ova dva modela:
Ref.327.10.43.50.06.001 i 311.30.42.30.01.004, novi su tu izmedju 2500-4000 tax free u JP, totalno su sarene cene. Ako naletim na polovan, o kojoj ceni pricamo? 50% od realne ... ili kako to ide? :)

Iskreno gadjam ispod 1500 za bilo koji od ova dva modela pa cisto da proverim da li je to samo pusta zelja :)
 
Oba modela su aktuelni modeli - u proizvodnji su i mogu se kupiti u regularnoj ponudi. Ni jedan od njih nije stari model u smislu da se vise ne proizvode.

Sto se cene tice, nema pravila, a odavde je nemoguce oceniti stanje na japanskom trzistu, koje se od naseg (ili cak evropskog) razlikuje beskonacno.

Pre kupovine proveri koliko su stari i kad su bili na redovnom servisu ili nisu.

Pozdrav
 
Mislim da je ovaj zeleni sa slike treca generacija samo sto mu je uklonjen oklop, pa izgleda kao prva generacija. Ovi sitni brojevi na po pet minuta su cini mi se odlika trece generacije.
 
Mislim da je ovaj zeleni sa slike treca generacija samo sto mu je uklonjen oklop, pa izgleda kao prva generacija. Ovi sitni brojevi na po pet minuta su cini mi se odlika trece generacije.
Zeleni je prva generacija 100%. Treća generacija ima drugačije (blago divergentne) markere i prospex znak (X)
 
Ja sam verovatno subjektivan jer sam ga imao, ali meni je asocijacija za Monster samo orange, ove ostale ne bi kupio nikad.
Više mi priliče ove boje za 7002.
 
Dobri su, ali ne znam jesu modivani ili LE?
Za Japansko tržište mi se ne sviđaju.
 
Svaka čast za kolekciju ali meni je ovo bzvz, ne nosi ih, pa koji će mu moj da se hvali po internetima?
Par satova, kad dosade menjam za druge, a ovo sakupljanje i nenošenje ne kapiram?!
 
Nije ni ona. Ili udje ili ne udje, to je ili jedan ili nula. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Po mnogim misljenjima 6138 i 6139 su jedni od najboljih mehaničkih hronograf kalibara ikad kultne spravice i stvarno bi vredelo imati jedan, nazalost i cene su im za ocuvane primerke vrlo visoke..

Potrazite na yt čoveka po imenu Spencer klein, verovatno najveći poznavalac seika van japana.. Ima gomilu klipova o remontovanju, odrzavanju, ljudi mu salju svoje satove, on sredi i postavi klip, vredi videti..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno