Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Baš lep cifer i kazaljke. jugoslovenske železnice na pozadini?
 
Jesu interesantni, ali ... mehanizam od 30 US$ a satovi i po 500
Najskuplji automatik (650€) ima istu Mijotu koja se može naći u satovima od ~ 130$
 
Poslednja izmena:
Nova Omega Speedmaster dark side of the moon Apollo 8, jeste kiceraj u tri lepe, ali opet 😍


-Keramicko kuciste
-Meta sertifikovani novi mehanizam 3869(ulepsan 3861)
-Cifer 3D povrsina mJeseca
-Sekundara kao Saturn 5 maketica
-Zuti momenti

Cena tu negde oko 15k, mada vidjam i 20k.
Mana mi sto je glomazan, 44mm, a sirina kaisa 21(suzava izbor narukvica)

Jes da cede suvu drenovinu sa verzijama, al uz originalnog, ova verzija spidija mi je bas pokidala s izgledom.
2024-Omega-Speedmaster-Dark-Side-Of-The-Moon-Apollo-8-Master-Chronometer-calibre-3869-9.jpg
Omega_Speedmaster_Apollo_8_Darks_Side_of_the_Moon_2024_5.jpg
 
Sale, da li sam sređuješ ove satove ?
A uvek mi ostane visak delova kad sastavljam.😁 Salim se, ma jok, mada bi voleo, al skup sport. I definitivno se bolje uci, jer su mehanizmi veliki, "jednostavni" i laksi za cackanje, tako da je zanimljiv hobi, medjutim bez lupa, kadica za ciscenje, posebnih ulja, dobrog timegraphera i setova alata bolje da se ne diraju. Stvari tipa staklo, kazaljke, srafovi i sl, to ok.

Pa bekap za dzepne mora da se pravi, ukoliko je moguce naravno, jer nase sajdzije em ih manje ima em teze dolaze do delova za ovakve egzotike(oni koji uopste hoce da se bave popravkama dzepnih satova), pa bolje da se ima donor kad dodje vreme za servis i popravke, kad krenu da kukaju kako nema ovo, kako nema ono, kako se to prestalo proizvoditi, gde da ti nadjem deo i sl.
 
Meni je vid za blizinu otišao skroz. U kolekciji nemam ni jedan džepni. Kupio bih jedan na KP i poslao ga kod Niškog u servis.
 
Meni je vid za blizinu otišao skroz. U kolekciji nemam ni jedan džepni. Kupio bih jedan na KP i poslao ga kod Niškog u servis.
Pa kupi onda neki džepni sa Unitas 6497 mehanizmom.
Nisu skupi, a taj mehanizam je legendaran.
Samo gledaj da nađeš zanimljiv brojčanik jer su mahom ovi generički beli samo menjaju logo i naziv proizvođača (Nivada, Tanis, Darvil, Silvana i sl)...
 
Meni je vid za blizinu otišao skroz. U kolekciji nemam ni jedan džepni. Kupio bih jedan na KP i poslao ga kod Niškog u servis.
imas i konverzije kao nešto izmedju ta dva.

edit:sad gledam na kp... pre par godina je konverzija bilo dosta povoljnija i veci izbor
 
Poslednja izmena:
Ne bih ja to... Citizen se bar kod nas lako pronalazi, a i sa Creation Watches može da se poruči.
 
Imas na EA seiko, pise 100% original. Ja ih pitao da li je to tacno, kinezi odgovorili da se pakuje u njihovim fabrikama. Znaci fake
 
Regularna cena ranga 200-250€, super pospust bla bla nema ni 50, pa još kod kineza. Naravno da je 1000% fejk :D
Zapravo, možda i nije, fejk je prodavnica.
Inače, sve te prodavnice koje imaju naziv neka bezveze brojka, ova je 1103281257 Store, ili su pecaljke (u 95% slučajeva) ili ko zna šta će ti isporučiti.

Ako i uopšte dobiješ sat, možda čak i lepo odrađen, imaće obično staklo, običan kvarcni mehanizam, itd ...
 
Poslednja izmena:
Stigao mi originalni crni kais za Sideral, plavi je sjajan al malo je previse 'vidljiv', crni ide vise za svaki dan.

1000020527.jpg
1000020526.jpg
 
Poručio sam neke kaiševe za sat sa nekog domaćeg online sajta ali su mi javili da nemaju ništa od odabranog na stanju. Kakav je kvalitet gumenih/silikonskih kaiševa iz Bomara? Vidim da su cca 1.000 din što je OK cena ako su iole OK. Da li imate preporuku za neki drugi online sajt za poručivanje, ali da je iz Srbije, da ne čekam 3-4 nedelje za 1-2 kaiša.
Kupio navedenu narukvicu u Bomaru i ne preporučujem. Loš kvalitet, kruta plastika i deluje da će brzo da ispuca a ne da se “razradi”. OK jeste koliko para toliko muzike ali ovo će mi biti samo prelazno rešenje dok ne nađem neku bolju (mekšu) silikonsku.
 

Prilozi

  • 1707807341978.jpg
    1707807341978.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 71
Da li neko ima iskustva sa Casio MTP B145 serijom satova? Neki njihov omaz PRX seriji rekao bih, ili Citizen Tsuyosi.
Ima li jos neki proizvodjac slicne modele, nove? Znam da Seiko ima neke vintage modele slicnog/istog dizajna, Omega takodje...
 
To je kopija Tisott-a, da
Nećeš pogrešiti sa Casiom, inače je i najjeftiniji
 
Ako nekom trebaju ovi kaisevi 20mm, poklanjam, ako vas ne mrzi da dodjete do cuk. padine radnim danima do 17 :)

1000020670.jpg
 
Vise sam nesto u poslednje vreme orijentisan ka Kinezima, ali koliko sam ispratio niko od njih za sada nema omaz na PRX seriju konkretno. Naravno cene nisu za poredjenje, ali mi ovi Casio modeli deluju izuzetno zanimljivo i pre svega zabavno, sto je i poenta citave price. 😊
 
ima kineski prx i to za sitne pare :D
a trenutno mi najvise godi ovaj cronos...
p.s. bonus slika moje diver kutije (sahranio me 11.11.)
 

Prilozi

  • PXL_20240128_121050077~2.jpg
    PXL_20240128_121050077~2.jpg
    282.4 KB · Pregleda: 76
  • PXL_20240212_080554435.jpg
    PXL_20240212_080554435.jpg
    297.2 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20240209_194822_712.jpg
    IMG_20240209_194822_712.jpg
    292.3 KB · Pregleda: 102
Prinova 🙂

Datum se slabije vidi, barem na nocnom svetlu 🙄
Edit: ako nekog zanima, u Bomaru je neka akcija, daju 50% popusta na drugi, jeftiniji artikal ( ne vazi za tsuyosu i jos neke brendove/modele). Dobio sam vaucer koji vazi do kraja marta. Ne znam jel to stalna fora ili neka trenutna akcija
 

Prilozi

  • 20240220_200906.jpg
    20240220_200906.jpg
    109.4 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Prinova 🙂

Datum se slabije vidi, barem na nocnom svetlu 🙄
Edit: ako nekog zanima, u Bomaru je neka akcija, daju 50% popusta na drugi, jeftiniji artikal ( ne vazi za tsuyosu i jos neke brendove/modele). Dobio sam vaucer koji vazi do kraja marta. Ne znam jel to stalna fora ili neka trenutna akcija
Jel taj Citizen EcoDrive sa te akcije u Bomaru?
 
Nazad
Vrh Dno