Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Mislim da nije bilo do sada, interesantan model, opasan lume...
lume_b1cac7a9-07a4-4831-8678-5af412722183_360x.jpg
Kod:
https://microbrand.store/products/zelos-abyss-3-3000m-bronze-meteorite
https://zeloswatches.com/collections/abyss-3-3000m-diver
Nije ni skup, shodno karakteristikama
 
Poslednja izmena:
30?
 
Verovatno što je 30 na bezelu kontra okrenuto, ali kod svih satova je tako.
 
Pa nije samo 30-ca, svi bezel brojevi su takvi, radijalni :)
Nisam očekivao da tako očigledna stvar može da mu smeta, pomislih da možda misli na datumar na toj lokaciji.
 
Rekao bih da čovek najverovatnije misli na marker na broju 30, koga nema zbog datuma.
 
Pa onda nije dobro sročena rečenica, bezel se rotira i na mestu 30 može da stoji bilo šta.
Onda se kaže smeta mi datum na 6 sati jer nema marker, to je fixirano.
Nevezano od toga, sat nije loš ali je povelik.
 
Pa lakše bismo razumeli da je tako reko, ali ni ovako nije pogrešno. Marker na 6 sati ili na 30 minuta, isto je. Fiksno je i jedno i drugo, osim ako čovek ne misli na bezel. Vidiš da je ovde čak i upisano 30 min ispod markera.
U svakom slučaju čovek će razjasniti misteriju u nekom trenutku. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Imam jedan edifice eqs500, crkao mu je mehanizam. U servisu traže 100 eur da ga zamijene. Ima li što jeftinije, mislim zna li neko koji je mehanizam unutra da pogledam na ebay i sl. Znam da možda ni to nije isplativo, ali mi je drag sat pa rekoh da vidim može li se srediti...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Teško ćeš naći te mehanizme samostalno
Ili prati oglase, da imaš mnogo sreće (a neko nesreće) da nađeš neki takav izlomljeni sat pa da je jeftin, ili ga jednostavno otpiši.

Kod:
https://www.watchshop.com/mens-casio-edifice-solar-alarm-chronograph-solar-powered-watch-eqs-500c-1a1er-p99938135.html
 
Poslednja izmena:
Ako je solar to je skoro kao pa ceo sat. Makar mislim da je tako

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ima li ko iskustva sa kupovinom satova na ebay?
Konkretno, hoću da kupim Casio Protrek b50 (znam da je tema analogni satovi, ali mislim da bi ovde najpre dobio odgovor), našao sam jednog prodavca iz UAE, ima dobre ocene.
Plašim se da nije fake, ili neka replika.
Prodavac mi je na pitanje da li je sat 100% original, odgovorio da su svi satovi "100% authentic guaranteed". To mi malo sumnjivo.

Ili ako može neko da preporuči pozdanu web trgovinu a da šalju za BiH.



Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Uzimao sam, kao i mnogi, na Creation Watches satove. Singapurćani. Pouzdani i brzi. Zadnji sat mi je jesenas stigao za 10 dana. Sad je malo sporije zbog COVID-19. Imaju veliki izbor Casio satova.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Koliko je to dobra cena?
Kod nas mu je cena oko 200€ kod proverenih prodavaca, za modele -1er/2/4.
O proverenim web prodavnicama ovde je pisano dosta puta. E sad, da li šalju u Brčko...
 
Poslednja izmena:
160$ kod prodavca -dealsguru1- na ebay.
U BiH ne ide carina i pdv za pakete do 150e vrednosti, pa bi ne bi ni koštao više od 150e.
Misliš na pozdane prodavce na KP? Ako može u privatne poruke preporuka.
Hvala @Nidzo , pogledaću i na tom sajtu.
 
Poslednja izmena:
odgledao seriju juzni vetar i interesantno mi je bilo sto svaki lik nosi neki sat. Jedino nisam prepoznao niti jedan model :) Mislim da maras nosi gshock sa metalnom narukvicom?
 
Znam da se ovde Festina ne kotira nikako,ali...

dc1d1970a20db5e0e1a336b3ab31d0e7.jpg


8cc7abf1abeda1d4512db40f3c1b4ec8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepa je. Koja je cena i model ako nije tajna?
 
Poslednja izmena:
Chrono Bike Special Edition F20329/1

Izašao 50k sa uračunatih 10% popusta za online narudžbinu. Korektna cena, ni u EU ga nema nigde ispod 400€...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala. Šta znam, navikao sam na velike satove (prethodnik je bila Bulova). Fino leži.

Pokušavam da skinem narukvicu i probam ovaj zamenski kaiš, ali su mu baš j***** kevu sa zatezanjem, oštetiću šrafove...

Inače, ovo mi je neprežaljena ljubav. Najnoviji Chrono Bike model za 2020, ali nema ga u Srbiji:

d16cbbace9c57cc2b572109e205a01d4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Exodusbgd
Stvarno je dobar sat. Dopada mi se ta crno bronzana kombinacija. Ja inace ne nosim veliki sat jer mi je ruka tanka. Iskreno ja bih mu ostavio tu narukvicu.
 
Poslednja izmena:
Nego, definitivno ne mogu da skinem kaiš (hteo sam da probam ovu zamensku).

Kad odvrnem četiri šrafa, oni ne mogu da se skinu skroz. Kao da postoji,pored šrafova,I onaj standardni pin.

Ima neko ideju kako se skida?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jes pit’o YT?
 
Da, ma nema čak ni manual-a na netu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno