Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Mozda je original a moguce je i da nije :D
Evo covek snimio klip jedne casio replike sa alija:
Veoma verna kopija ali je ipak kopija.
 
Pa gledaj, isti prodavac, ista roba, ista cena, isto poreklo :D "Dobre" kopije. Uostalom, i sam prodavac nigde nije striktno naveo da je sat original.
Uvek možeš i sam da potražiš taj isti sat na sajtu proizvođača, pogledaš sliku, pogledaš ono što ti se nudi, gledaš sitnice, i tražiš razlike. A najučljivije ti je recimo da je preporučena cena na Casio sajtu, npr 200€, tu i tamo moći ćeš da ih nađeš akcijski ili slično 30-40% niže, ali ne može za manje od pola cene. U ovom slučaju prodajne cene su im negde oko 250US$, +-10, dakle oko 250-260€ u našem okruženju, ali nikako 70 :)
Istina, kod poređenja, dešavalo se da i sami originali imaju razlike zavisno od serije do serije i od tržišta do tržišta. Ali to je uglavnom retko, razlike su uglavnom baš sitne, i lako je za proveriti po specijalizovanim forumima.
 
Poslednja izmena:
Nedavno uzeo i jedan Edifice iz ERA serije, analog/digital.


Bas gledam da uzmem za sledeci ovaj iz era serije 300 (samo plavi), bas je velika razlika u ceni na kp je 210e a preko sensa 39k... Gde si ga uzeo ti i po kojoj ceni?
 
Bas gledam da uzmem za sledeci ovaj iz era serije 300 (samo plavi), bas je velika razlika u ceni na kp je 210e a preko sensa 39k... Gde si ga uzeo ti i po kojoj ceni?

ja sam moj casio uzeo pre ko kupujem prodajem .... preporuka za taj vid kupovive ... ja sam dobio i fiskalni garancija 2 godine .... sve sto ide uz to a ispao me je smesno u odnosu na to koliko je preko kostao .... EQW A1200db za 350e, preko nisam mogao za te pare da ga nadjem ... verujem da su marze visoke a nasi prodavci smanjuju iste

i brw lako se vidi jel orginal ima u kutiji neka folijica kojim gledas neku hologramsku nalepnicu na satu .... a da ne pricam da rade sve funkcije :)
 
Daj link za tog lika sa KP da pogledam ponudu ako su vec sigurno originali :D
 
Bas gledam da uzmem za sledeci ovaj iz era serije 300 (samo plavi), bas je velika razlika u ceni na kp je 210e a preko sensa 39k... Gde si ga uzeo ti i po kojoj ceni?

U sense-u (34700 din)...
Ni ja nemam nista protiv KP varijante, ali stvarno nisam hteo da se cimam previse da li cu dobiti repliku ili original.
 
Poslednja izmena:
Daj link za tog lika sa KP da pogledam ponudu ako su vec sigurno originali :D

znas kako tesko da nije orginal a da mu radi kompas ... stoperica i da se sam podesava radio vezom (ovo ne radi kad sam u zgradi u bloku ali sam proverio kad sam bio na otvorenom u Sebesu kod drugara), a solarno punjenje .... pokazuje merac stanje baterije ... ali moracu da ti odgovorim za jedno 4 godine da li jos sljaka ta punjiva baterija :)

A ako je fake .... krastavac ko orginal je :) lol zajebani kinezi :)

Od ovog decka sam kupio, mogao sam i 330 da platim da sam hteo da sacekam novu turu satova :)
http://www.kupujemprodajem.com/Casio-MTD-1071D-1a1-17219359-oglas.htm?filter_id=20434341

a na njega me je uputio ovaj prodavac, jer nije imao trenutno sat u ponudi, a ako necu da cekam :)

http://www.kupujemprodajem.com/Casio-Edifice-EFR-538BK-1AVUEF-25274584-oglas.htm?filter_id=22485102

svaka preporuka za obojcu...

ah da koliko se secam iz price obojca imaju prodavnice :) pa mozete i pesaka do njih ako necete slanje ;)
 
Poslednja izmena:
U sense-u (34700 din)...
Ni ja nemam nista protiv KP varijante, ali stvarno nisam hteo da se cimam previse da li cu dobiti repliku ili original.

nisam ni ja nikada satove kupovao tako on line...hmm nemam pojma, svakako tnx na info-u :).
 
Boban sa KP je provereno OK, iz mog komšiluka, satovi su mu provereno originali.
Samo što nabavka i distribucija ide malo nezvaničnim putevima ;)
Odatle i razlika u ceni u odnosu na Sense i ostale, plus manja alavost kod marži.
 
Poslednja izmena:
Malo nezvanicnim ili ti u narodu poznatije kao "skidaj sat!" :)
 
Ih bre, nemoj da ložiš narodne mase :D
Mada bi bolje bilo da sam rekao "zaobilaznim", ili pre "skraćenim" putem ,)
 
Jel ima neko pouzdan na kp da prodaje seiko? Prvenstveno me zanima model skx007.
 
Ogledalni brat blizanac mog Citizena :)
Nisam video da ih je neko uopšte prodavao kod nas. Bilo je po prodavnicama po nebuloznim cenama ranije, moguće i sada. Bolje ti je da naručiš sa weba (Amazon, IslandWATCH, isl)
 
Beše ny0040?

Zato i pitam, dosta je skuplji kod nas nego u komšiluku.
 
Sajt je pouzdan.
 
Beše ny0040?
Zato i pitam, dosta je skuplji kod nas nego u komšiluku.

NY0040, jessss :)
Kod nas u prodavnicama su cene vrlo nerealne, zato sam svojevremeno odustao od Seika, a jedan povoljan Monster mi je pobegao zabunom ispred nosa.
Svi navedeni sajtovi su pouzdani.
Carina...valjda 20%. Plus porez, neka me neko isrpavi ako grešim. Zavisi kako te posluži i sreća sa našima, mada..
Najbolja varijanta je da imaš nekog preko u okruženju ko dolazi uskoro pa da ti donese. Znam da i za Sloveniju i Italiju recimo, drugari kupovali, ništa dodatno ih nije koštalo. Srbija, e*b*g*a.
 
Poslednja izmena:
Carina u skraćenom postupku (koji se obično primenjuje u carinjenju paketa) je 10% (zbir vrednosti robe+troškovi transporta). PDV od 20% ide na zbir osnovica vrednosti robe+troškovi transporta+10% carina
 
NY0040, jessss :)
...Znam da i za Sloveniju i Italiju recimo, drugari kupovali, ništa dodatno ih nije koštalo. Srbija, e*b*g*a.

Za zemlje unutar EU, nećete platiti nikakve dodatne troškove ako roba stiže od trgovca unutar EU. Dakle, dok se trguje unutar EU, ne plaćaju se nikakve dadžbine. Drugari su verovatno kupovali sa sajta koji robu lageruje negde u EU, i šalje iz EU.

Ali ako neko iz EU poruči nešto iz Hong Konga, USA, Japana, mora da plati sve dadžbine propisane u zemlji gde se roba isporučuje.
 
Nisam siguran ali mislim da ima neka cifra do koje to važi u EU a preko toga navodno se nešto plaća. Treba proveriti.
 
Ne vredi toliko. Za te pare mozes kod nas da nadjes casio koji je pouzdana marka a uz to i da imas garanciju.
 
Samo da nađem još neki Casio za te pare koji će da mi se svidi.
Ali, hvala svakako.
 
Nazad
Vrh Dno