Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

^ čestitke, simpa sat.
Može slike iluminacije, pošto mi se FFF nije pokazao baš nešto.
Hvala.
 
Lume je meni sasvim korektan. Brzo izbledi do određenog nivoa, ali dobro drži i sasvim se lepo vidi u mraku.

Isti je slučaj i sa FFF. Nije jak kao na kornjači, ali mi izdrži skoro celu noć.
86036487fb1aad61b146aa4f8b4a42ba.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kakva su iskustva sa creationwatches i carinom? Da li neko ima iskustva sa carinom u EU (tacnije Austrija)?

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk
 
Pokusaje da ga uhvatiš u nuli i onda malo pomeraj minute i u jednom momentu će se centrirati na nulu. To se meni slučajno desilo kada sam nameštao vreme na njemu, možda pomogne :)

Sent from my LG V20 using Tapatalk
Pokusao sam ali taman kada ga nacentriram, kada gurnem krunicu iz tog drugog koraka u prvi sekundara klecne malo i vrati se na prvobitno stanje. Moracu da smislim nesto
 
Stigao NH :) Nisam ni skontao da je braon varijanta dok nije stigao :D ali OK mi je to skroz :) 100din carine, samo otvaranje. Valjda jer je poslalo fizičko lice.

8cf80457b9672a7a57ea76307ba57c16.jpg



Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Dve zaredom ali krastavac :)

9bc695550f1eb87e83df1180ba29bdc2.jpg


6011d6fdc057cd467b499c02e43a0423.jpg


Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
gde su dva posta... :D evo moje trenutne kolekcije. sve 4 najpoznatije japanske marke, i naravno, poljak :)

20170913_194533-01.jpg
 
Poslednja izmena:
Imao sam negde link ka kolekciji CASIO diver modela, i izgubio sam ga, "d*pe ću si pojedem". Znao sam da su imali dobar opus ali sam se zaprepastio koliki je stvarno bio. Bio. Sada uopšte nemaju takvu ponudu modela.
Još kada se setim da sam pre nekih 30-ak god sve to i gledao, u Grčkoj...pune izloge sa po 300-400 različitih...
 
Naručih sat sa Creationwatches pre par dana, i sada na Singapurpost sajtu kad ukućani treking broj, stoji da je poslat za ZG, a ja sam u Beogradu. Jel to OK, ili su se zeznuli?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
U redu je. Svi satovi idu preko hr.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kakva su iskustva sa creationwatches i carinom? Da li neko ima iskustva sa carinom u EU (tacnije Austrija)?

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk
Jel niko nema iskustva sa carinom i creationwatches ili je u pitanju forum zatvorenog tipa (da ne kazem sekta :D), pa niko ne odgovara pa pitanja novih clanova?

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao, hvala Petre sto ti je dosadio...[emoji5] [emoji5]
0d83a9425f5a7748698ad6eb80750685.jpg


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
da se razumemo, nije isti petar :D i ja mu se zahvaljujem za poljaka :D
 
Sta nam bi sa forumom? Ja sam inace mislio na pe(coni)tra..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Svideo mi se jedan Seiko 5 pa bih zamolio za par informacija. Radi se o modelu Seiko 5 SNZG15.

1. Mehanizam u pomenutom satu je 7S36, koliko je dobar taj mehanizam i koja se preciznost može otprilike očekivati s obzirom da je u pitanju jedan od jeftinijih modela?
2. Nemam mnogo iskustva sa automaticima, šta je bitno za održavanje takvog sata i da li se radi neki servis (koliko otprilike košta) i u kom vremenskom periodu se radi?
3. Koliko je bitno da li je J (Japan) ili K (internacionalni)?
4. Sat je automatski, da li bi imao problem što ga ne bih nosio svaki dan jer imam i drugi sat (vidim da mu je neka rezerva oko 40 sati) i da li je bitno što radim kancelarisjki posao i ne pomaram ruku nešto preterano? Takođe ukoliko sat ne bih koristio neki vremenski period, da li treba da se izvuče krunica u neki određen položaj ili ne?
5. Ako bih naručio sa nekog sajta iz inostranstva da li bih dobio internacionalnu garanciju od godinu dana i da li imate neki savet u vezi carine? Možda je bolje pitanje koji sajt preporučujete za naručivanje ako je dozvoljeno ovde napisati?

Unapred hvala na svakom odgovoru!
 
Vezano za snzh i vratislaviju... Proganjalo me je što su omaži :D

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Svideo mi se jedan Seiko 5 pa bih zamolio za par informacija. Radi se o modelu Seiko 5 SNZG15.

1. Mehanizam u pomenutom satu je 7S36, koliko je dobar taj mehanizam i koja se preciznost može otprilike očekivati s obzirom da je u pitanju jedan od jeftinijih modela?
2. Nemam mnogo iskustva sa automaticima, šta je bitno za održavanje takvog sata i da li se radi neki servis (koliko otprilike košta) i u kom vremenskom periodu se radi?
3. Koliko je bitno da li je J (Japan) ili K (internacionalni)?
4. Sat je automatski, da li bi imao problem što ga ne bih nosio svaki dan jer imam i drugi sat (vidim da mu je neka rezerva oko 40 sati) i da li je bitno što radim kancelarisjki posao i ne pomaram ruku nešto preterano? Takođe ukoliko sat ne bih koristio neki vremenski period, da li treba da se izvuče krunica u neki određen položaj ili ne?
5. Ako bih naručio sa nekog sajta iz inostranstva da li bih dobio internacionalnu garanciju od godinu dana i da li imate neki savet u vezi carine? Možda je bolje pitanje koji sajt preporučujete za naručivanje ako je dozvoljeno ovde napisati?

Unapred hvala na svakom odgovoru!

1. 7S36 je poboljšana verzija 7S26 koji je najrašireniji i dokazano dobar mehanizam 7S26 vs 7S36

2. nema održavanja, servis po potrebi, ako počne da pravi probleme, ili preventivno jednom u 5 godina, servis je 1000-2000 din računaj
3. nebitno osim da pričaš da imaš sat made in Japan :)
4. možeš da ga nosiš kako hoćeš ali što ga nosiš sa manje prekida tačnije će da ti radi
5. garancija i naručivanje možda odavde
 
Vezano za snzh i vratislaviju... Proganjalo me je što su omaži :D

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Ti si usao "u masinu"... :) Neces uopste da se smiris u dogledno vreme, cak i da nisu omazi u pitanju... :)
 
Nazad
Vrh Dno