Šta je novo?

Za koliko para biste kupili nextgen konzolu?

Pošto i kada kupujete nextgen konzolu?


  • Ukupno glasača
    186

DieH@rd

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2008
Poruke
4,993
Poena
465
Sta kazete? Kupujete oko launcha ili cekate pad cena? Da li bi vas konzola sa drasticno boljim preformansama uspela naterati da se odvojite od par € vise? Da li su vam orginalni dovoljni ili cekate narodne verzije igara?

Raspalite po glasanju, al ne zaboravite, pool dozvoljava multiple choices. :rtfm:

info:
NAJVEROVATNIJE KUPUJEM OKO LAUNCHA - ovo oznacava sam launch i prvih par meseci, cisto da se uverite u kvalitet izrade konzole (kvarovi)
NE KUPUJEM NA LAUNCHU NI POD RAZNO - cekanje da cena padne, da se pojavi vise igara, redizajn hardvera, etc....
 
Poslednja izmena:
Ma ne pitam nista koliko kosta kupicu je odmah,posto sam do sad promenio 4 komada ps3 tj uvek mi ispadanu dobre ponude pa prodam i odmah kupim novu.Sto se tice narodnih verzija ne padaju mi opste na pamet da se sa tim zezam.Ovako orginal ubacim ko gospodin covek i igram se u 3d ako ima opciju ako ne teram i ovako.Mali je to broj igara hitova tako da mogu godisnje da odvojim pare za bar pet igrica.Ako prodje mesec i vise od izlaska igre tek tada ima jeftino jos i manje od pola cene u prodavnici.Ima ljudi koji je kupe i cim predje prodaju ispod cene,najbolja i najeftinija opcija za orginale.
 
^ same. Mislim da cu uzeti PS4 mesec-dva posle premijere, i onda lagano kupovati najbolje igre. Ali ne treba ignorisati ni X720, po svim rumorima MS oce da napravi zver od hardvera a i njihovi duboki dzepovi ce obezbediti dosta [timed] exkluziva iako nemaju puno internih studija. Sa druge strane, vise mi odgovaraju Sony franshize koje odrzavaju godinama, a verujem da ce i njihove novi IP projekti [guerilla i santa monica prave totalno nove igre] biti dobri.
 
^ sve je to super ali se seti xboxovog cuvenog light of death.

ps4 bi sa druge strane mogao da drzi (visoku) cenu kod nas mozda i godinu dana , mozda i duze , a i ne treba zaboraviti da su se prave igretine pojavile za ps3 tek nakon skoro 2 godine (sve ostalo je bilo smandrljano nekako , samo da prodaje konzolu).
 
Po meni je greska kupiti konzolu odmah nakon launch-a. Znate i sami kakve prve igre budu.
Treba sacekati minimum 6 meseci a najbolje godinu dana.
 
Pogledajte samo sta je najavljeno za 2. polovinu 2013. godine za PS3 i Xbox 360.... NISTA! Ni od 1st pparty-a ni od 3rd party-a. Svi zivi se spremaju da izdaju igre za nextgen i svi skrivaju svoje planove dok Sony i MS ne objave info o novim konzolama.

Ovaj put nece biti teskog prelaza sa singlecore SD konzola na komplikovane multicore HD konzole. Cela infrastrukura developera je priviknuta na novi nacin rada, stotine miliona ljudi imaju kupljene HDTV-ove [2006. godine to nije bio slucaj], i gomila timova odavno radi na nextgen igrama [ili makar na igrama koje ce biti cross-generational].
 
Fali opcija, ne kupujem osim ako mi ne poklone :)
 
Dobrih 3rd party naslova ce biti sasvim dovoljno da pokriju period do sledece generacije (GTA 5, Tomb Raider, DmC, Bioshock Infinite, mozda Dark Souls 2, Splinter Cell Blacklist... nova fifa, nba se podarumevaju) dok ce Watch Dogs i Star Wars 1313 mozda upasti u early launch.

Sony ne samo da nece ostaviti fanove na cedilu nego ima velike planove za sledecu godinu: GoW Ascension, Last of Us, Beyond Two Souls, Ni No Kuni, Sly 4, Yakuza 5, Last Guardian. Microsoft je dosta slabiji, GoW Judgement, State of Decay, Dark, Adventurer...

Mislim da ce realna cena biti izmedju 400-500eu kod madjara. Za dve nove konzole krajem 2013 to ce biti poveci izdatak + trosak za originale jer je pitanje do kada cemo cekati (ako uopste docekamo) pirateriju. Zbog svega toga, mislim da ce se jos neko vreme igrati na starim konzolama.

Nije iskljuceno da bude novih konzola za 200e uz 2y ugovor za Live/PSN.

Tehnicke mogucnosti su u domenu spekulacije ali mi izgleda da ce 1080p/30fps biti novi standard uz malo jacu 3D i motion controller podrsku, 50e za nove big budget igre kao i do sada, uz pomeranje fokusa na digitalnu distribuciju, kako bi smanjenje troskova distribucije amortizovalo vece produkcione troskove novih igara koje zahtevaju veci poligonski budzet itd.
 
Poslednja izmena:
Ako PS4 može da tera PS3 igre (PSN i bluray) kupujem prvog dana. U protivnom, čekam da Slim krepa pa da razmislim o tome.
 
Ma samo da izadju da zaposlimo nove grafe... a konzolu nikada nisam imao niti cu je kupiti.
 
Evo pogledajte trenutni izgled internih Sony studija [+quantic dream koji su ono, kao da jesu 1st party]. Definitivno ce napraviti odlican prelaz na nextgen sa gomilom novih IP-ova.


1st party timovi koji trenutno prave exkluzivne igre za Sony sisteme
- Santa Monica Team1 - God of War Ascension
- Naughty Dog - Last of Us Team
- Guerilla Cambridge - making Killzone Mercenery
- Media Molecule - Tearaway Team
- Bend - making Vita game
- Team Ico - making Last Guardian
- Project Siren - making Gravity Rush 2
- San Diego - making Warrior's Lair
- Quantic Dream - making Beyond
- Sony Japan Studios - Rain, etc


1st party timovi koji bas odavno rade na tajnim projektima:
- Naughty Dog - Uncharted 3 Team
- Santa monica team 2 - new ip ?
- Guerilla Games team 1 - Killzone 3 Team
- Guerilla Games team 2 - rumored Fantasy IP
- Polyphony Digital
- Sucker Punch
- Media Molecule - Team 2
- Evolution Studios - teams 1 and 2
- Ready at Dawn [nextgen game at last!]
- Sony London [jedan od projekata im je sigurno novi Wipeout, to moraju da naprave inace ce biti riot-a ]
- Sony Japan Studios
- Quantic Dream - rumored Team 2



Microsoft sa druge strane.... nema nista slicno ovome. Unajmice nekoga da im naprave novi PGR, Forzu ce istancati brzo, kao verovatno i novi Fable [blago nama :-/], a Halo 5 ce stici za 2 godine minimum. Sve ostale (timed) eksluzive ce naci pomocu svojih dubokih dzepova i ispomoci 3rd party timova [Remedy-jev Alan Wake 2, Crytek-ov kinect Ryse].
 
Poslednja izmena:
Glasao i ja... 400 evra ili manje, s tim da ne planiram da kupim odmah na launch-u i samim tim ocekujem mozda neku nizu cenu.

Imam dosta igara koje treba da igram na ovoj generaciji i koje cu sigurno jos igrati! :) Tako da se meni ne zuri... :D

A sto se narodnjaka i originala tice, do sada sam bio za originale ali uskoro prelazim na narodnjake. Ali u svakom slucaju bih razmislio kod sledece generacije koju cu stranu izabrati... verovatno ce biti slicno kao i sada. Igrati originale 2-3 godine pa preci na narodnjake. Videcemo u svakom slucaju.
 
Najvise zavisi da li ce PS4 biti potpuno kompatibilan sa igrama za PS3. Ako bude, cim cena padne na <500e ima da se pocastim konzolom.
Zasto radim k'o crnac nego da se igram k'o covek :d
 
Najvise zavisi da li ce PS4 biti potpuno kompatibilan sa igrama za PS3. Ako bude, cim cena padne na <500e ima da se pocastim konzolom.
Zasto radim k'o crnac nego da se igram k'o covek :d

PS4 99% nece biti backwards compatible. Jer Sony zeli PS3 igre da ponudi i naplati lepo preko PSN-a. Tako da zaboravite na to
Takodje nema sanse da kosta 500 eura/dolara jer Sony se zesce opekao kad su prodavali PS3 za 600$ i smatrali da je to fer cena.
Vecini ljudi ne pada na pamet da daje 500 $ za konzolu. WiiU osnovna verzija kosta 299$.
Po meni novi Xbox i PS4 ne smeju da kostaju vise od 399$. Sve iznad toga slabo ce se prodavati.
Uostalom profit je u prodaji softvera ne u konzolama, svesni su da ce morati da pojedu razliku i da stvaraju gubitke (makar u prve 2, 3 godine) ali ce nadoknaditi kroz prodaju velikog
broja konzola i igara za njih.
 
Jedno je sigurno, Sony vise nece trositi 300$ za bluray citac. Toliko su ga placali kada su pravili prve fabrike i pokusavali da obezbede pobedu bluray standarda u bitci protiv HD DVD-a. Sada ce ih komponente mnogo jeftinijie kostati. Najveci izdatci ce biti centralni APU, ram, potencijalni dedicated GPU i maticna ploca. Sve ostalo ce biti bas jeftino.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne postoje vise igre koje bi mogle da mi opravdaju kupovinu konzole. Barem se ja vise u tome ne pronalazim. GT5 koji je trebao da nosi PS3 ispao zesci promasaj od igre, mutiplayer na PS2 nivou itd.. Ne znam cime bi mogle da me kupe ovaj put.
 
Najvise zavisi da li ce PS4 biti potpuno kompatibilan sa igrama za PS3. Ako bude, cim cena padne na <500e ima da se pocastim konzolom.
Zasto radim k'o crnac nego da se igram k'o covek :d

Ja zaboravio na to, pa da ako ce moci da se igraju ps3 igre na cetvorci onda cu prodati ps3 i dodati para i kupiti cetvorku.Mada sumnjam da ce to moci.
 
Sada bih dobro razmislio pre nego uzmem novu konzolu jer mi ni PS3 nije ispunila ocekivanja (sto se naslova tice). PS2 je jedina konzola koja je vredela svaki dinar i imala (odgovorno tvrdim) najbolje naslove i po kvalitetu i po kvantitetu. E, to je milestone za ove sadasnje a i buduce konzole. "Dvojka" je apsolutna kraljica medju konzolama.
 
Poslednja izmena:
Ne, trenutno cekam Asseto Corsu, nema te ozbiljnosti na konzolama.. :)
 
Ako ne vidim neki znacajni boost u grafici necu uopste razmisljati o kupovini, smorila me vec ova skrnava konzolaska grafika
 
Nije sve u grafici. PC je onda za tebe ako samo grafiku zelis :)
 
Ja ću standardno da sačekam par godina, pa da lovim polovnjaka po oglasima. Znači, igraću nextgen konzolu za cirka 5 godina...
 
PS4 verovatno uzimam na launch, pod uslovom da nije cena kao što je za trojku bilo (a verovatno neće, neko je već napisao da su sasvim sigurno skapirali da im to nije bila baš najbolja ideja). Xbox ću još videti, nadam se da neće nastaviti da forsiraju motion kontrolere. U svakom slučaju, sa sledećom generacijom se odričem piraterije skroz.
 
Poslednja izmena:
Kako je krenulo Kinect2 ce biti deo svake Xbox 720 kontrole. Rumoruje se da ce moci pratiti 4 osobe, sa sve individual finger i face trackingom. Ovo ce nazalost povuci veliki deo hardvera za kinect processing.
 
Budući da sam kupio xbox ove godine neću sledeću konzolu kupiti u naredne 4, osim ako ga ranije ne provale hakleri :d
 
Kako je krenulo Kinect2 ce biti deo svake Xbox 720 kontrole. Rumoruje se da ce moci pratiti 4 osobe, sa sve individual finger i face trackingom. Ovo ce nazalost povuci veliki deo hardvera za kinect processing.

Istina, ali srecom moci ce igre da se igraju i preko klasicnog gamepad-a.
 
Nazad
Vrh Dno