Šta je novo?

Youtube Premium [Family plan] (Pravila u prvom postu)

I u Nemačkoj su pokrenuli Premium Lite uslugu, koja košta 50% manje od standardne.
Znači, ako kod nas pokrenu, Lite bi verovatno koštao 375 RSD (3.20 EUR).

Pogledajte prilog 439688

Lite verzija samo uklanja reklame, nema ostalih mogućnosti (background-play, reprodukcija sa ugašenim ekranom itd).
Jel ovo važi i za TV aplikacije?
Ne vidim koja je u tom slučaju računica, jer na TV-u svakako osim reklama nema dodatnih mogućnosti.
 
Jel ovo važi i za TV aplikacije?
Ne vidim koja je u tom slučaju računica, jer na TV-u svakako osim reklama nema dodatnih mogućnosti.
Za sve uređaje važi. Na TV-u nema razlike između Premium i Premium Lite, dok, na primer, na mobitelu, postoji razlika (u Lite verziji nema gore nabrojanih mogućnosti).
 
Ne zameri na pitanju, ali što bi uzimao srpsku? Nađeš još četvoro, ubaciš ih u family pre nego što se pretplatiš i uživaš, family paket nigerija 120 dinara, smešno.
Date po 250-300 dinara i mirni ste svi u porodici godinu dana.
 
Taman posla da zameram, hvala na predlogu, video sam za nigeriju, međutim ne bih da rizikujem jer vidim da su blokirali naloge ljudima koji su tako radili.
Ja bih stavio svoj glavni nalog. To je još jedno pitanje koje sam hteo da postavim ovde - možda to ni za srpsku pretplatu nije pametna ideja?
 
Da, sad sam baš to hteo da napišem, znači nov nalog, i čak i da se dogodi da ga banuju, neće biti nikakva šteta. Čak i da banuju, samo nosilac dobija ban, članovi porodice ne.

E sad, jedino ako ti nije baš bitno da ti bude na tvom primarnom nalogu da on bude nosilac, mada, isto ti dođe.

Za sprsku pretplatu nema šta da brineš oko naloga jer ne kršiš nikakva pravila, radiš sve po "proceduri".
 
^^ovako sam ja odradio, za sada bez problema. Povezao celu svoju familiju :), a "glavni" nalog uopšte ne koristim.
Inače i dalje imam turski nalog samo za sebe i ne planiram da ga gasim, pre 15ak dana ubacio novu virtuelnu master za narednih 6 meseci.
 
Hvala ljudi na informacijama, znači mi!
Pozdrav!

PS Ako neko od članova bude hteo da delimo, neka me kontaktira na PM
 
Ne zameri na pitanju, ali što bi uzimao srpsku? Nađeš još četvoro, ubaciš ih u family pre nego što se pretplatiš i uživaš, family paket nigerija 120 dinara, smešno.
Date po 250-300 dinara i mirni ste svi u porodici godinu dana.
Zar je toliko jeftin family paket preko Nigerije? Nama Argentincima povećali cenu za više od 100% (1600 -> 3700 ARS).
 
Zar je toliko jeftin family paket preko Nigerije? Nama Argentincima povećali cenu za više od 100% (1600 -> 3700 ARS).
Pa kontam da je pitanje vremena kad će biti povećanja cena i u Nigeriji, bilo za youtube bilo za netflix.

Može i da se dogodi i da im se oporavi valuta i samim tim skoče cene, mada u to se već ne razumem da li je i kad je realno.

Trenutna cena za yt family je baš smešna i sigurno nismo samo mi Srbi došli na ideju da se orodimo sa nigerijskim princom.
 
^^ovako sam ja odradio, za sada bez problema. Povezao celu svoju familiju :), a "glavni" nalog uopšte ne koristim.
Inače i dalje imam turski nalog samo za sebe i ne planiram da ga gasim, pre 15ak dana ubacio novu virtuelnu master za narednih 6 meseci.
Za ovaj turski nalog, koju virtuelnu master karticu si ubacio? I skida ti regularno sa te virtuelne, nije problem što nije izdata u Turskoj ili šta već? Meni ističe klasična MC za koji mesec pa bih pre da mi se obnavlja na postojećem TR planu nego sad opet da prebacujem sve na Nigeriju itd.
 
^Ispravka, za turski YT koristim virtuelnu Visa, a za Nigerijski YT i Netflix virtuelnu Master. Nemam neki razlog zašto, tako počeo pa samo nastavljam. Obe kartice su Intesa.
 
Kako bih mogao za sebe i ženu da uplatim premium preko Nigerije (ili druge povoljnije zemlje), ako ona ima Nemački GP, a ja Američki, dok bi kartica za plaćanje bila Master nemačka?

Da li moram da prebacim svoj GP na nemački (i ako treba, kako?) ili može nekako to da se izbegne?
 
Moj predlog: napraviš jedan novi Google nalog koji će ti biti nosilac porodice, dodaš sebe i ženu na tom nalogu u porodicu. Sa VPN-om odeš sa tim novim nalogom i uplatiš YT Family Premium preko Nigerije i oboje dobijate pristup. Jedino nisam siguran da li ćeš sebe moći da dodaš u tu porodicu pošto ti je američki GP, ali ništa ne košta da probaš (skoro sam čitao to oko regiona na Google nalozima i koliko sam razumeo, više nema regiona, već oni automatski odrede region po tome gde se nalog najviše koristi posle određenog vremena). Čak i da ne možeš sebe da dodaš, možeš ti da koristiš YT na tom novom nalogu, a žena na svom.
 
Hoću da koristim YT na trenutnom nalogu, tako da bih morao da promenim region.
Bez obzira što sam par godina u Nemačkoj, GP mi je i dalje USA. Znam, jer pojedine aplikacije koje su dostupne u Nemačkoj ne vidim na GP-u, a kad prosledim link sa ženinog GP-a piše da nije dostupna u mojoj zemlji.
 
Kao što kaže čovek, napraviš nov nalog, i pre nego što bilo šta uplatiš, dodaš ženu i sebe u family, i koga već još hoćeš.
Tek kad napraviš family, onda uzimaš yt pretplatu. Koristiš normalno yt na svom nalogu, samo što će ti ovaj novi biti nalog preko kog sve ide tj preko kog plaćaš.
 
Znači u mom slučaju to bi bilo ovako:
1. Otvorim novi GP nalog na nemačku i stavim nemačku kartiu za plaćanje
2. Na tom nalogu dodam ženu i sebe u porodicu (probam bez menjanja GP-a kod sebe jer sam na USA, a ako ne može onda to moram da promin na DE)
- Jel uopšte može da se promeni država, jer mi preko ovog uputstva daje samo opcije da menjam državu tako što bih ubacio novi način plaćanja (što bih i uradio, ali ne znam jel može onda ista kartica da se koristi i za plaćanje na nalogu iz stavke 1)?
3. Palim VPN (preko mobilnog ili PC-a i koji VPN prolazi?) i idem preko YT aplikacije ili incognito web browsera? I pokušavam da platim family pretplatu (ako piše cena u NGN).
 
Ako imas problem sa dodavanjem u krajnjem slucaju mozes da uzmes za jednu osobu na novom nalogu i onda da oboje koristite taj nalog samo za yt jer 1 nalog moze vise strimova na vise uredjaja u isto vreme.
 
Ako imas problem sa dodavanjem u krajnjem slucaju mozes da uzmes za jednu osobu na novom nalogu i onda da oboje koristite taj nalog samo za yt jer 1 nalog moze vise strimova na vise uredjaja u isto vreme.
Nije cilj samo da "radi" YouTube bez reklama, želiš valjda i svoj lični nalog... Zamisli na šta liči to kad više ljudi gleda na istom. To mogu da zamislim samo za nešto što ti je potpuno nebitno, znači nije rešenje za ogromnu većinu ljudi.
 
Pa ako vec nikako ne uspe da uzme family ovo mu je jedna od opcija
 
Nije cilj samo da "radi" YouTube bez reklama, želiš valjda i svoj lični nalog... Zamisli na šta liči to kad više ljudi gleda na istom. To mogu da zamislim samo za nešto što ti je potpuno nebitno, znači nije rešenje za ogromnu većinu ljudi.
Naravno da nije za ogromnu vecinu koja deli sa jos 4-5 nepoznatih ljudi zato njima i nije upuceno. Upuceno je coveku koji je pitao kako da namesti za njega i zenu, ako ne uspe da namesti da doda licne naloge ne vidim problem da muz i zena dele jedan. Svakako je bolje nego gledanje sa reklamama.
 
Nazad
Vrh Dno