Šta je novo?

Youtube Premium [Family plan] (Pravila u prvom postu)

Meni nikako ne nudi opciju da placam u ARS. Samo USD. Zakacen na vpn, lokacija podesena na argentinu. Zna li neko sta je problem?
 
Kod mene preko Norda, bez problema i YT i Tidal hifi ....
 
Neka preporuka za vpn? Ja koristim vpn.lat na ios
Nisam se pretolaćivso na YT Premium, pa ne mogu ništa da preporučim. Ali ako pogledaš temu za Disney preko Turske, videćeš da nijedan poznati VPN u zadnje vreme ne prolazi, dok su prolazili neki potpuno nepoznati, još i besplatni na GP-u.
 
Probao Tunelbear, tu neme Turske. Probao preko Opere neki vpn, ima Turaka, ali kada odem na youtube daje mi pretplatu za bugarsku :)
Ja inače nemam pojma oko ovoga, ustvari prvi put da sam probao vpn i naravno ne ide 😁
Pokušavam preko telefona.
 
Skini Adguard VPN, besplatan je za windows/android, poveži na turski server i onda otvori youtube. Ja sam pretplatio individual, pre toga imao argentinski (takođe pojedinačni).
 
^uspeo sa Adguard 👍
Hvala!
Instalirao i youtube music, samo iskacu Turci 😁
 
To je verovatno tako samo u tabu "explore", jer sajt/aplikacija nije geolokacijski optimizovana kao matična youtube stranica. Ali ne vidim problem u tome, ko hoće pronaći će šta mu paše... Svakako koristim Tidal za striming.

Pozdrav, drago mi je da sam pomogao.
 
Ima kod mene 4 mesta.
Preko Argentine, oko 4 meseca star. Moj primarni najstariji nalog, još uvek me ne diraju, osim što su povećali cenu.
100 din. mesečno po članu.
 
Koliko istovremenih streamova na pojedinačnom nalogu dozvoljava YouTube premium?
Paralelni streamovi bi uvek išli sa istog IPa, ako je bitno.
 
Još 2 mesta slobodna.
Popunjeno.

Pitanje za članove koji su u punim YT grupama.

Sa koliko članova je idealno da se deli grupa, na 4, 5, ili svih 6? Mislio sam na 6 da delim, ali tek sada vidim da stream može na 4 člana istovremeno.
 
Poslednja izmena:
Proslo prvo skidanje para za YT Premium preko Argentine...cekamo sledeci mesec i poskupljenje🤣🤣
 
Popunjeno.

Pitanje za članove koji su u punim YT grupama.

Sa koliko članova je idealno da se deli grupa, na 4, 5, ili svih 6? Mislio sam na 6 da delim, ali tek sada vidim da stream može na 4 člana istovremeno.
Kako mislis 4 istovremeno? Moze svako da gleda + mozes na istom nalogu da gledas na 2 kompa u isto vreme ako zelis.
 
Izgleda da ne čitam/kapiram lepo šta je kolega gore napisao.

Prvo sam razumeo da od 6 članova u porodici, 4 mogu da strimuju istovremeno.

Sada, kada bolje pročitam, pitanje je bilo "istovremenih strimova na pojedinačnom nalogu".

Dakle, ako sam dobro razumeo, u porodici mogu biti 6 članova (naloga), svi mogu nesmetano da strimuju, a da ne izbacuju jedni druge i svako od njih na 4 uređaja istovremeno?
 
Da jer to je familija kao za spotify. Svako sa svojim nalogom ulazi u family, nije kao netflix, hbo i sl. gde se deli jedan nalog. Tako da svih 6 moze da gleda svako za sebe, a koliko moze max uredjaja da pusta u isto vreme a na jednom nalogu ne znam, ali moguce da je to to sto kazu 4.
 
Dakle, ako sam dobro razumeo, u porodici mogu biti 6 članova (naloga), svi mogu nesmetano da strimuju, a da ne izbacuju jedni druge i svako od njih na 4 uređaja istovremeno?
Ja mislim da ovo nije tako, bar po onome što piše u pomoći za YT Premium. Tamo je navedeno sledeće:

"and up to four devices at a time per YouTube Premium family plan"

Dakle, ograničenje se odnosi na ceo "family plan", a ne na pojedinačne naloge u njemu. Koliko i kako to Google kontroliše i sprovodi u delo, ne znam, ali razlog je u tome što (kao i za Netflix i slične usluge), pružalac usluge predviđa da se Family nalog koristi u okviru istog domaćinstva, pa stoga i ograničenje od 4 istovremena strima.

Ja imam Family nalog preko IN koji zaista koristimo u okviru jednog dmaćinstva, ali se nikada nisam našao u prilici da se koristi ni na 4 uređaja, a kamoli na više istovremeno, pa iz ličnog iskustva ne mogu da kažem da li se stvarno sprovodi to ograničenje.
 
Ako može neko da potvrdi ovo što kolega piše, ili ima nekog iz grupe od 6 članova da prenese iskustva, bio bih veoma zahvalan.
Ništa mi više nije jasno. 😀
 
Ima li rizika da bi blokiraju account ako se preselim iz Argentine u Tursku?
 
Eventualno da napravis neki sklj account da bude familly manager.Sa primarnim se ne bih zezao posto ocigledno ne zna niko po kom osnovu banuju.
 
na osnovu cega oni banuju? vidim da neke kolege ovde imaju i po godinu dana premiuma bez ikakvih problema dok su mene banovali jos tokom probnog perioda, zaista mi je cudno. Sada zelim da napravim novu familiju preko Turske, ali ako i to banuju, ostali clanovi nece moci da menjaju familiju godinu dana (jer su takvi uslovi, a vec su proslu napustili zbog ban-a). Jedino resenje je da svi dobiju novi nalog, ali to bi bilo cimanje za svakog plus sto bi to tek banovali, kada vide sve nove naloge :D
 
A tipa da se da 50ak dinara vise po osobi i lepo regularno u srbiji da se placa? Ne vredi cimanja za tako sitne novce.
 
Nazad
Vrh Dno