Šta je novo?

Youtube i telekom

face

Čuven
Učlanjen(a)
06.05.2002
Poruke
1,003
Poena
650
Jel ima neko jos problem sa youtube-om u zadnjih par dana da uopste ne koristi raspoliziv bandwidth? Imam 1512/192 kod Telekoma i sav download (npr rs) ide punom brzinom, speedtest.com pokazuje dobar download, u pozadini nema programa da jedu protok, ali youtube sudeci po dumeteru koristi neku bedu od oko 20-30kb, kako kad, ume nekad da povuce do 100tinak al se brzo vrati na oko 30tak. Ovo naravno rezultira seckanjem. Jel ima jos neko ovakvih problema?
 
I kod mene ista stvar. Telekom 1024
 
Nemojte da vam bude nista cudno u vezi Youtube-a - i na 10 Mbit neki klipovi se jako sporo ili uopste ne ucitavaju. Server Youtube-a je u americi, pa zato voli da zeza. Da imaju mirror u evropi, ne bi bilo takvih problema ;)
 
Da samo mi cudno, nikad ranije se to nije desavalo, a sad je bas izrazeno. Mada bas gledam, neke klipove lepo ucitava sa preko 130kb konstatno ,a evo sad hocu da vidim neki spot od Armanda i ide celih 8 kb/s, lol. Zavisi od klipa do klipa.
 
takođe, ali ja sam recimo primetio da mi YT mnogo bolje (brže) radi preko IE-a nego preko FF-a.

Nego znam da je bilo reči pre o "HQ" materijalu na YT-u, kako pretraživati samo HQ materijale??
 
Ima opcija da uvek pušta HQ klipove ukoliko je dostupno. Ne znam da li ti to pomaže...
 
I kod mene zeza na 1024/128, slabo ucitava pa stalno secka.
 
512/64 isto ali samo uvece preko dana ne.Bar koliko sam provalio.Bez pravila.Ucita se i kad pustis ide 2-3 sekunde i stane kad premotas opet 2-3 sekunde i opet stane.Mislio sam da mi je do kompa ili tog sajta.Sutradan preobam opet iste linkove i radi ok
 
Isto na Telekom ADSL-u slabo radi youtube, ali sam primetio da malo bolje radi na IE nego na Mozilli. Ne znam u cemu je fora.
 
Firefox u poslednje vreme ima velike probleme sa flashom, tipa zakucavanje Youtube-a na 2 sekund ili nepostojanje zvuka u klipovima. Ja sam delimicno resio taj problem ovako. Od kada sam instalirao ovaj 'fix' nemam vise toliko problema sa Youtube-om i cini mi se da se neki klipovi brze ucitavaju nego sa verzijom 9 flasha.

Upustva su vam u rar-u, pratite brojeve samo.
 
Izgleda da su se Microsoftovi developeri infiltrirali u Mozilla tim. :D Safari radi bez problema, doduse na Macu, na Windowsu ume da brljavi, ali ne render stranica ili ucitavanje vec "title bar" ume da se zabaguje na trenutak dok ne ucita novu stranicu.
 
I ja sam primetio neko kočenje na youtubetu, pa sam prvo osuo paljbu po Operi, ali izgleda da nije to, nego USDownloader, koji mi je čučao u tray-u i zbog nečeg mu pravio probleme iako ništa nije skidao.
Ne mogu baš da tvrdim 100% da je to, ali simptomi su bili da se YT klip normalno učitava, progres bar napreduje, ali playback ne mrda sa početka.
Onda sam uklonio USD, opet startovao Operu i proradilo je kako treba.
 
Ja sam inace primetio slab protok sa USA u poslednje vreme. Probajte na speednet neki server iz Amerike pa cete videti. Ja sam na Beotelu 1.5Mbps pa sam juce imao 200kbps d/l iz USA, odakle god da sam probao.
 
Ovo je meni protok sa amerikom:


Youtube opasno zeza :)
 
Ne kontas.

Hteo sam da kazem da i u rumuniji youtube zeza ;)
 
meni je recimo link sa USA sasvim zadovoljavajući na telekomu 1024/128
 
Nazad
Vrh Dno