Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo su odradili Becejci ;)
 
Klasična seljana.
 
Sta bi drugo Ninoslav i kacio, sigurno ne vesti iz nauke...
 
 
  • Like
Reagovanja: M J
Po meni je to prava F1 a ne period u kom su i Sumaher i Masa vozili za Sumahera. Uz svo postovanje za sve sto je Sumaher postigao, ono je bila bruka za F1.
 
Meni je još fascinantniji momak u sivoj Insigniji. Kakav cirkus. :D

 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni bas interesantno da vidim da su u Parizu ulice jos uvek od granitne kocke.
 
To je sam centar. Trg Konkord, početak Šanzelizea (samo gaženje je bilo ispred Luvra). Zgrade imaju po 300 godina, greota bi bilo lupiti asfalt.
Začudio sam se, gledam kod 11 Aprila renoviraju Studentsku ulicu i vraćaju kocku. Nije baš da ima neku istorijsku vrednost na tom mestu [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Jao i ja sam "siznuo" kada sam to video!!!Znaci u 2018-oj godini oni stavljaju kocku!!!Zasto,mislim zasto???Cesto prolazim tamo,sreca pa nije dugacka ulica,ali zasto???
 
Verovatno zbog istorije
 
Zato sto te kocke traju makar 5x duze od prokletog asfalta koji guraju gde stignu i traje max 6 meseci.
 
kocka traje vecno ako se lepo odradi
zato je i brdo kocki koju su nasi 'strucnjaci' povadili dosao i kupio neko pametan
 
Poslednja izmena:
Ma da,vecno.Zato je i stalno popravljaju.A da ne pricam kakav uticaj ima kocka na gume od automobila.Dovoljno je da jedna ispadne,za dva dana je tu krater ceo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jao i ja sam "siznuo" kada sam to video!!!Znaci u 2018-oj godini oni stavljaju kocku!!!Zasto,mislim zasto???
Otprilike zato sto neki stranacki baja ima firmu za uvoz kamena, drugi za prevoz, treci je "putar/gradjevinac", a cetvrti raspisuje tender i dodeljuje pare iz gradskog budzeta...

Budi siguran da ce u narednoj deceniji iz budzeta biti placeno i vadjenje tog kamena i asfaltiranje...

:smash:
 
  • Like
Reagovanja: M J
Zato sto te kocke traju makar 5x duze od prokletog asfalta koji guraju gde stignu i traje max 6 meseci.

To je zato sto se kod nas ulice namenski tako asfaltiraju, da bi se opet neko opario za 6 meseci.
Ispred moje kuce, oduvek se sliva voda sa brda na ulicu i ulica je nonstop mokra, asfalt ne moze da sastavi ni 3 meseca u tim uslovima, i ne postoji ni jedan inzinjer da resi taj problem atmosferske vode, lakse je da se ulica krpi 5 puta godisnje.
Asfalt moze da traje dosta dugo kad se odradi valjano.
 
Zato sto te kocke traju makar 5x duze od prokletog asfalta koji guraju gde stignu i traje max 6 meseci.

Za postavljanje Belgijske kocke potrebno je mnogo više znanja i umeća nego za jednostavno asfaltiranje ulice. Asfalt može i treba da traje mnogo duže od 6 meseci, ali onda se mnogi partijski i sendvič kadrovi i saradnici ne bi mogli opariti i oprati pare više puta godišnje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno