Šta je novo?

Yettel. Optika. CGNAT pitanje

nenadtr

Zapažen
Učlanjen(a)
26.04.2024
Poruke
2
Poena
2
Pozdrav svima,

Razmisljam da predjem na Yetel na opticki internet.
Zanima me da li Yetel koristi CGNAT ili ne ?

Moze li mi neko od korisnika to potvrditi ili Yettel operater ovde na forumu.

Hvala velika
 
Jedini način da ne budeš iza CGNAT-a je da platiš statičku IP adresu.
 
Ako nećeš CG-NAT, imaš dve koliko-toliko sigurne opcije:
1. MTS optika
2. Yunet - optika
 
Uz mts mora fiksni, dok u Yunet nije preduslov.
 
Hvala svima na odgovorima, da li ce staticka ip adresa kod Yettela sigurno resiti problem CGNAT-a ?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Supernova optika takođe ne uslovljava fiksni.
pa super onda svi u super novu jer ne uslovljavaju da vam daju besplatnu uslugu. ali zato svi dobiju cgnat bez besplatnog telefona.
niti sam fan telekoma niti bilo koga , telekom optika i kao privatno i kao biznis lice u septembru ce biti 2 godine znam da nisam imao prekid ni 5 minuta i nisam iza cg nat-a
 
Jednostavno posmatrate cenu za intermet kao da ne dobijate fiksni i tako računate cenu.
Kao kad ja ne bi hteo da kupim novi telefon zato što uz njega dolazi iglica za vađenje fioke za sim kartice. Neću da plaćam tu iglu jer mi ne treba, imam ih već nekoliko i ja neću da kupim jer mi uvaljuju stvar koja mi ne treba.
Imam na dve lokacije box paket i ni na jednoj ne koristim fiksni već sam računao šta mi se više isplati kao da nema fiksnog.
Znači nema veze što se zove box3 ja posmatram kao box2, ili nema veze što se zove box2, ja smatram da je samo internet usluga
 
Ja tako uvek i računam.
Boli me uvo za fixni (imam ga, ali se javljam bukvalno na dva broja - dede i babe), gledam za koliko para dobijam TV + optiku bez CGNTAT-a.
 
Meni fiksni nije ni povezan i nisam ga imao pre uvodjenja interneta, box+fiksni paket 11 meseci 1300, 13 meseci 2700, brzina 400/200, 2 odraslih 2 dece, 2 eona van mreze i video nadzor perfektno radi nismo iza cgnata. Ne vidim ustedu na Yattel muka ziva je cgnat.
 
Vidio bi uštedu da si bio korisnik MTS bratije pa da su ti ponudili nov ugovor na 2 godine koji ti dođe za oko 30k skuplje od Yettela.
Plus, isplativije bi bilo onda uzeti statičku IP što bi na 2 godine izašlo manje od 6k.
 
Nazad
Vrh Dno