Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ima li neko da bi ustupio ugovor za Telenor Home net, po starim uslovima, 100 gb po maksimalnoj brzini?
 
Kolege forumasi potrebna mi je pomoć. Kada sam preuzimao iz vipa uo za kućni net, sve je išlo glatko, a kod telenora za telenor HOME je katastrofa. Naime prvo su mi rekli da to nije moguće i to u delti, a onda u Knezu da prvo treba da isplatim sve rate za ruter, pa tek onda da ustupim UO. Koliko ja znam ako isplatim ruter, onda mogu i da ugasim broj bez problema. Novi vlasnik se slaže da plaća još 14 meseci po 1250 dinara, ali je telenor uporan. Jedino da idem u airport city da ih pitam direktno.
 
Ja ne razumem zasto su poceli da prave toliki problem. Najobicnije i klasicno ustupanje ugovora. Ne znam sta je problem?
 
Verovatno prave problem zbog uredjaja (u ovom slucaju rutera). Posto je za mobilni uredjaj praksa ta da moras da ga isplatis, medjutim za Telenor Home i 4G ruter nije potrebno da se isplati uredjaj, vec su jednostavno neupuceni u poslovnici. Trazi menadzera filijale ili probaj negde drugde.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Pa gde više da probam?Onaj u delti me je gledao belo kada sam mu rekao da hoću da ustupim ugovor i tvrdio da to nije moguće, onda sam im pisao na fb i odgovorili su mi da mogu bez problema da ustupim ugovor, dao sam im i broj da provere i jmbg. Onda odem u Knez u subotu i tamo iza stakla su sedeli neki ljudi, pita ih ova radnica i onda mi kaže da moram da isplatim sve rate za ruter. Kada budem našao vremena idem direktno u airport city da tražim nekog glavnog, i da vidim u čemu je problem. Ali ne mogu da shvatim to da moram da obiđem 10 poslovnica, da bih naleteo u nekoj na nekog radnika koji zna to da odradi. U petak ću opet pokušati pa javljam ishod :D
 
Moje ustupanje ugovora je rešeno u Novom Sadu u poslovnici u centru ako nekom znači... Pre toga probali u manjoj poslovnici (na spensu), međutim samo su nas prosledili u drugu, veću.
 
Koliko se cimaju ljudi, a meni (drugi) pricaju da sam se cimao sa MTSom :D
 
Danas me zvao neki lik iz delta city-ja nakon moje treće prepiske preko fb-a sa njima, i rekao da mogu opet da odem u Knez i da odradim bez problema prenos. Rekoh tamo su mi rekli da moram da isplatim sve rate za ruter, i rekao sam mu da ću se pozvati na njega, a ako mi ne uspe, odoh u deltu :D Dok ne prenesem to na sestru konačno, ništa nisam uradio :D
 
Imam već 7 dana Telenor net. Jako sam zadovoljan.
Jedino što mi je neobično je što mi je upload često veći nego download :D
Recimo brzina bude
download: 33mbs
upload: 39mbs
 
To je preko Wi-Fi? Odlične brzine. Zakači se preko kabla, biće brži DL.
 
Pretpostavljam, nego ne koristim više desktop toliko. Nisam povezao kablom valjda što koristim na poslu sve vreme, pa kući samo tablet i telefon za serije i filmove.
Drugi razlog je što trebam da sprovedem jako dug kabal do sobe sa desktopom a lepše je ovako bez kabla. Za signal na desktopu koristim wifi antenu i signal je jak kao a brzina ne opada u odnosu na drugu sobu u kojoj je uređaj.

Inače u Telenoru su dali i kabal uz uređaj, što me je oduševilo, doduše nisam proverio koliko je dug ali ne verujem da je duži od metra.
 
Poslednja izmena:
LAN kabl?

Probajte ovo ako hocete da vidite koliko vam je dobar sam WiFi naspram neta. Povezite (testa radi) laptop/PC na LAN port, a drugi laptop/PC preko wifi-a (moze i telefon preko wifi-a, ali vise koraka).
Kopirajte preko mreze nesto sa LAN kompa na WiFi komp. To je neki realni max. koliko bi wifi mogao kod nas, uz sve sumove i trenutno zagusenje signala.
 
Evo godinu dana kako koristim Telenor net, i još uvek sam zadovoljan
Ovo su brzine koje postižem preko steama
Capture1.JPG
Capture.JPG
 
Da li je moguć port forwarding kroz web interfejs? Da li Telenor postavlja neka ograničenja u vezi toga? Možda je pitanje suvišno, ali sam imao problema sa Telekomom pre nekoliko godina, jednostavno ljudi nisu hteli da daju sve potrebne parametre ("Molomo Vas da ne vršite sami podešavanje parametara jer rizikujete da izgubite internet konekciju..."), pa sam morao da potegnem neke privatne kontakte. I zna li neko kako stojio stvar sa port forwardingom kod VIP-a?
 
Poslednja izmena:
I kod telenora i kod Vipa si iza CGNAT-a. Nemaš javnu IP adresu.
 
Da li to znači da na torrent trakerima drugi ljudi ne mogu da preuzimaju od mene ono što sam ja skinuo?
 
E *mjau**mjau**mjau*. Nije da su dosada lečeri imali neku korist od mene, glavnina uplouda otpada na ove sa seedboxovima, ali mi ovo nekako ne odgovara, nije fer. U svakom slučaju hvala na odgovorima.
 
Interesuje me da li postoji mogućnost da se istestira na npr. nedelju dana telenorov net?
I koji paket uzeti tj kako ste zadovoljni internetom?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Interesuje me da li postoji mogućnost da se istestira na npr. nedelju dana telenorov net?
I koji paket uzeti tj kako ste zadovoljni internetom?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока

Nema mogućnost testiranja ali možeš da kupiš pripejd za 300 dinara i da aktiviraš 10 GB neta (naravno u aplikaciji moraš i 4g da aktiviraš) i testiraš.
A koji paket izabrati zavisi od tvojih potreba. 150 Gb ima max brzine a onaj manji je limitiran.
 
Interesuje me da li postoji mogućnost da se istestira na npr. nedelju dana telenorov net?
I koji paket uzeti tj kako ste zadovoljni internetom?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
Slažem se sa Petrom za testiranje. Najbolje ćeš tako videti kakav je signal kod tebe.

Što se tiče paketa, sada sa ova dva nova paketa jedini logični izbor je 150gb po max brzini jer onaj manji paket od 100gb ima ograničen protok na 10mb/s što je mnogima malo. Sve se svodi na tvoje potrebe u pogledu brzine, pa i količine interneta.

Ja lično imam TH oko godinu dana, zadovoljan sam, nema velikih fluktuacija u signalu, nije mi se dešavalo da bude neki kvar na mreži ili bazi pa da ja ispaštam. Čim potrošiš paket, upališ i ugasiš ruter i do kraja meseca imaš neograničen internet po brzini 2mb/s što je za surf pa i YouTube ok. Imam stari paket od 100gb koji je tada dolazio sa neograničenim brzinama kao sada 150gb i mislim da je to najbolja opcija bila. Bar za moje potrebe. Uglavnom budem na +10/-10gb tako da mi ne zafali a i uvek mogu da dokupim jedan mesec 50gb umesto da im plaćam svaki mesec skuplji paket. I sami su shvatili da su bili previše velikodušni s mojim paketom pa su brže bolje to promenili.
 
Meni se pre neki dan desilo da neke stranice ne mogu da otvorim, a neke rade odlično. Speedtest niejr adio, izbacivao je socket error.Resetujem ruter i opet radi odlično. Ovo je prvi put da sam ga resetovao za ovih skoro godinu dana.
BTW nisam skoro probao preko kabla, ali sam taj dan prbao speedtest sa telefona, da vdim da li je do Telenora ili do Telenor Home paketa, DL je bio 168mbps! UL je bio slabiji nego inače, 5.88mbps.
 
Danas sam tek shvatio zašto mi DL ne prelazi 10 megabita, sada su 100GB paket ograničili. I sada pređem na ovaj 150GB gde je max brzina, ko garantuje da neće i to za dve nedelje ograničiti pa moram opet da pređem na veći itd.

Zar ne bi trebalo da se ispoštuje ono kako je bilo kada sam potpisao ugovor?

Ovo mi je rezevrni net, nije mi ni toliko bitno, niti doplata za viši paket, nego nije baš logično
 
Na 100gb paketu sam upravo izmerio 42/45, preko WiFi.
 
Treba da ostane, cak su i negde pomenuli da postojeci korisnici nece biti dirani po tom pitanju. Vidi da nije trenutno, opterecenje, rad na baznoj..
 
U oba smera je od 9 do 11, nemoguće da je slučajno, mada ako kažete da nisu starim korisnicima dirali, onda je ili neka greška pa meni jesu, ili ipak slučajnost, istražiću o_O

Promena koja mi se sviđa je da sada nakon isteka plaćenih GB ide 2 megabita do kraja meseca, to sam pročitao isto danas :)
 
Pa to je bilo i pre to nije nikakva promena. Pricam za 100gb mesecno ko je uzimao.
 
Pokušaj da resetujes ruter. Pre neki dan sam imao situaciju da neće da otvori sve stranice, reset je rešio problem. Posle skoro godinu dana, bio je red da ga jednom i resetujem :)
 
Nazad
Vrh Dno