Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Da.On vuce zavisi od upotrebe mreze salta 4g i 4g+ to je normalno.Uradi speedtest i okaci bas me interesuje poboljsanje
 
Da.On vuce zavisi od upotrebe mreze salta 4g i 4g+ to je normalno.Uradi speedtest i okaci bas me interesuje poboljsanje
ovo je kad je na 4g+, a kad je samo na 4g duplo je manja brzina. I ono sto sam primetio da je upload dosta slabiji, nekad oko 5mb.Pa da li ima svrhe da se steluje taj ruter nesto ili nema potrebe?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240104_224155_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_20240104_224155_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 74
ovo je kad je na 4g+, a kad je samo na 4g duplo je manja brzina. I ono sto sam primetio da je upload dosta slabiji, nekad oko 5mb.Pa da li ima svrhe da se steluje taj ruter nesto ili nema potrebe?
4G samo je uglavnom kad ne može da uhvati na jacoj frekvenciji kvalitetan signal. Malo mrdni ruter. To su OK brzine i 4G uvek idluje ako nema saobraćaja 4G+ je samo kad ima saobraćaja
 
ovo je kad je na 4g+, a kad je samo na 4g duplo je manja brzina. I ono sto sam primetio da je upload dosta slabiji, nekad oko 5mb.Pa da li ima svrhe da se steluje taj ruter nesto ili nema potrebe?
ovo je ocekivana brzina kao sta sam rekao
 
Zdravo svima, ceo zivot sam na kabl internetu, adsl, kablovski, optika, ali se sada selim u zgradu koja je nova apsolutno nista nema i najbolja opcija mi je mobilni kucni net mts-a ili yettela. Mozete li mi reci kako funkcionise taj prenosivi kucni internet? Dobijem ruter ukljucim ga u struju i to je to? Zraci wifi i povezujem ostale uredjaje? Hvala
 
Jedino uporedivo sa kablom je A1 VikendNet, jer je bez ogranicenja saobracaja. Stim da se moras sam snaci za kvalitetan LTE ruter (cat.6) koji ce da izgura vece brzine >= 100mbps. Sa cat.4 ruterima koji se dobijaju od provajdera brzina je reda <= 40mbps.
 
Jedino uporedivo sa kablom je A1 VikendNet, jer je bez ogranicenja saobracaja. Stim da se moras sam snaci za kvalitetan LTE ruter (cat.6) koji ce da izgura vece brzine >= 100mbps. Sa cat.4 ruterima koji se dobijaju od provajdera brzina je reda <= 40mbps.
Daaaa... tako sam napustio njihov VikendNet, "skromnih" 3600 dinara za mesec dana a bazna stanica preopterecena, dzabe im sve. Nemoj da dajes pare za bolji ruter dok ne budes 100% siguran da ce ti ta brzina i biti nadalje.
 
Gde god ubacis karticu, a zakacis se nekim drugim uredjajem, on taj drugi uredjaj vidi kao deljenje.
Ako je ubacis u MiFi modem to ti je jos i najgora varijanta, jer se sav saobracaj na modemu racuna kao deljeni.
 
Sve stoji osim sto iole koga ne mrzi ne mora "da koristi" te GB iz hot spota. Rutovan Android ili neki ruter "sa naprednijim" funkcijama. To je samo reda radi stavljeno za obične smrtnike i ios korisnike... Da eto ne koriste bas svi kao internet psket...
 
Sve stoji osim sto iole koga ne mrzi ne mora "da koristi" te GB iz hot spota. Rutovan Android ili neki ruter "sa naprednijim" funkcijama. To je samo reda radi stavljeno za obične smrtnike i ios korisnike... Da eto ne koriste bas svi kao internet psket...
Znaci 99% korisnika A1 zna da rutuje telefon... :/
 
Znaci 99% korisnika A1 zna da rutuje telefon... :/
Sve zavisi sta ti treba. Vecina ljudi koristi net na telefonu. Ili Kompjuteru. Za to ne treba nikakvo znanje... Kome treba super brzi internet. Na svim uređajima nek se raspita... Uglavnom nije problem neki... Ko i za yettel što većina ljudi ce pristati na popust 30 posto mesto 50 posto... Tako i ovde većina neće uzeti i to je to.... Ali yettel ima opcije da uzmes 50 posto popusta na paket a ovde se može koristi kao intenet... Sad ko hoće može oboje ne mora ništa... Možeš se odseliti i na Aljasku ako hoćeš i ne razmisljas o telefonu uopšte...
 
Gde god ubacis karticu, a zakacis se nekim drugim uredjajem, on taj drugi uredjaj vidi kao deljenje.
Ako je ubacis u MiFi modem to ti je jos i najgora varijanta, jer se sav saobracaj na modemu racuna kao deljeni.
Dovraga, mislio sam da mogu zakačim komp preko ethernet na MIFI, ali onda videh ovo za hotspot
 
Dovraga, mislio sam da mogu zakačim komp preko ethernet na MIFI, ali onda videh ovo za hotspot
Na kompjuteru ako ti je Windows. Mozes na jedan uredjaj. Na tri rutera ili 6 jedino sto treba da znas da racunas.... Mobilni su malo problem. Jer se moraju ručno podesiti a ne mogu svi bez roota. (Android mislim) Ovde pričamo o superiornim uređajima da neko ne misli da može iPhone i slični proizvodi....
Ako imas rutovan android neki stari za hotspot. Onda samo njega podesis i ništa drugo ne moraš. Sve zavisi koji stepen lenjosti imaš naspram tehnickog znanja.
 
Svake subote i nedelje ruter ispusta konekciju relativan centar grada vise antena u kraju jednostavno ne znam sta je problem.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-02-04 191334.png
    Screenshot 2024-02-04 191334.png
    106.2 KB · Pregleda: 44
Posle malo istrazivanja uspeo sam da izvucem neke parametre 4G signala:
RSRP: -85dBm
RSRQ:-11.0dB
SNR:0dB


Od svih ovih ovaj SNR je neupotrebljiv, kao negde sam procitao da bi bio dobar treba da bude >= 15dB ili barem 10dB kod mene max 3dB
Da li se razume neko u ove podatke ruter je krs CAT4.
 
pa kao sto si rekao, snr treba da je preko 10-12 da bi signal iole valjao... RSRP i RSRQ su na donjoj granici upotrebljivosti rekao bih ali snr je daleko ispod toga :) jedino sto mozes da uradis je da kupis neku antenu/pojacivac (ja sam to uradio, dao 200e, ali ni to nije garancija nikakva)
 
ljudi,

da li neko ima problem sa vpnom? koristi se yettelov kucni ruter (huawei sa karticom). od sredine februara je poceo problem.
 
Koliko košta ruter Huawei B311-221 da se kupi u Yettelu? Znači samo ruter.
 
Zdravo svima! Da li je normalno da na TOTAL INTERNET izmerim 10-20mbps DOWNLOAD a 30-40 UPLOAD i to na njihovom Huawei ruteru? A kada sam ubacio u moj telefon internet karticu DOWNLOAD je bio od 20-30 do maksimalno 40.00mbps a UPLOAD je bio od 2-5mbps do maksimalno 8 mbps. Piše na sajtu da je za TOTAL INTERNET brzina protoka Maksimalna 4G.
 
Telefon je 4G+, a ruter je samo 4G, najverovatnije? Ili je telefon povezan na bolju frekvenciju u trenutku merenja ili je ruter u lošoj poziciji ili je tvoj telefon kvalitetniji od rutera... Ko zna. Takođe je i za vremena merenja važno da budu bliska.
 
Telefon je 4G+, a ruter je samo 4G, najverovatnije? Ili je telefon povezan na bolju frekvenciju u trenutku merenja ili je ruter u lošoj poziciji ili je tvoj telefon kvalitetniji od rutera... Ko zna. Takođe je i za vremena merenja važno da budu bliska.
Telefon je 4G+ a ruter je only 4G. Pa više sam brzine izvukao na telefonu zbog carrier agregation. I telefon je kvalitetniji od rutera (naravno). Ali mi je čudno da ako u paketu za TOTAL INTERNET piše : Maksimalna Brzina 4G Interneta, zar onda ne bih izvukao preko 100mbps
 
Nazad
Vrh Dno