Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Da li moze da se prati potrosnja preostalog saobracaja iz paketa,i kako se opcionalno zadovoljni sa Yettelovim kucnin netom?Ima li padova u signalu,da radi sporije u toku dana,vecernjim satima,itd?
Planiram da raskinem ugovor u A1 i uzmem u Yettel kucni internet.
 
@Pavell Na koju foru bi raskinuo ugovor sa A1?
I ja sam jako nezadovoljan njihovom uslugom..
Imam srecu da mi istice ugovor 14 aprila,pa raskidam dalju saradnju pocetkom meseca jer oni prave presek 10 u mesecu.
Pokusao sam jos ranije jednom da raskinem ugovor kao nezadovoljni korisnik usluge,medjutim bez placanja penala ili vucaranja po sudu nije moguce..Internet im je uglavnom dobar,ali cesto se desaca u vecernjim satima da steka i secka,dodje/nestane,pa opadne brzina da jedva ocita stranice na netu..I to jako zivcira..Pokajao sam se sto sam ga uzeo pre 2 god 100 puta do sad..Yettel jeste skuplji od A1 kad uporedis cene i koliko nude oba operatera za istu cenu.A1 za 1250din dobijes 150gb sa ruterom,a u Yettelu za tu istu cenu dobijes 100gb bez rutera..
Mada ocekujem da im je stabilniji internet home naspram A1,kao sto im je i mobilna mreza za telefone kvalitetnija.
 
Imas sad na prepaidu dodatak 100GB + 2Mbps flat, do 31.05. sigurno. Kosta 1099 dinara, pa mozes lepo da istestiras Yettel.
 
Radi kako gde, ja sam na NBG kod starog Merkatora i očajan je. Pošto mi je davno istekao ugovor, koristim ga jedino zato što sam povezao mobilni pa sam dobio 100 gb za 1250 din mesečno na mobilnom. Preko njihovog rutera je brzina očajna, meni retko pređe 10 mb/s i strašno varira na dole u bilo koje doba dana i skoro je neupotrebljiv. Kada povežem android TV ne mogu ništa da odgledam. Mada vidim da neko, po selima gde nije zagušeno može da dobije i veće brzine.
 
Radi kako gde, ja sam na NBG kod starog Merkatora i očajan je. Pošto mi je davno istekao ugovor, koristim ga jedino zato što sam povezao mobilni pa sam dobio 100 gb za 1250 din mesečno na mobilnom. Preko njihovog rutera je brzina očajna, meni retko pređe 10 mb/s i strašno varira na dole u bilo koje doba dana i skoro je neupotrebljiv. Kada povežem android TV ne mogu ništa da odgledam. Mada vidim da neko, po selima gde nije zagušeno može da dobije i veće brzine.
pošto imaš stari Home paket, verovatno si dobio i stariji model B315s-22 modema kojem možeš ručno da biraš 4G frekvenciju ( samo 800 ili 1800 ili 2100 MHz ).
Probaj sve tri frekvencije zasebno na modemu, možda ti je neka malo rasterećenija pa izvučeš više od 10 Mb/s.
Stari Merkator je baš gužva, ali ti se možda neka frekvencija posreći.
 
Ako moze pomoc. Iznervirase me iz Telekoma, pa cu sve da pogasim.
ostaje mi problem interneta i jedina alternativa je YETTEL Kucni net.
Da li vredi uzimati uz ugovor na dve godine i uredjaj za dz ili uzeti bez uredjaja?
Daju Huawei b311 ili Zte 283.
Jel neki od njih OK ili kupiti sa oglasa neki drugi?
Ako je preporuka kupiti sa oglasa, koji modeli Huawei i Zte su OK?

Ne mogu da ugasim formatiranje, izvinjavam se.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako moze pomoc. Iznervirase me iz Telekoma, pa cu sve da pogasim.
ostaje mi problem interneta i jedina alternativa je YETTEL Kucni net.
Da li vredi uzimati uz ugovor na dve godine i uredjaj za dz ili uzeti bez uredjaja?
Daju Huawei b311 ili Zte 283.
Jel neki od njih OK ili kupiti sa oglasa neki drugi?
Ako je preporuka kupiti sa oglasa, koji modeli Huawei i Zte su OK?

Ne mogu da ugasim formatiranje, izvinjavam se.
Vidi pm poslao sam ti koji da pikiras a nov je uredjaj u pitanju.A ako ti treba lan juri b529 samo trazi ko je proverio jer otkljucan jer mahom su sa T-Mobile De skidani.B525 je redak da naleti.
 
pošto imaš stari Home paket, verovatno si dobio i stariji model B315s-22 modema kojem možeš ručno da biraš 4G frekvenciju ( samo 800 ili 1800 ili 2100 MHz ).
Probaj sve tri frekvencije zasebno na modemu, možda ti je neka malo rasterećenija pa izvučeš više od 10 Mb/s.
Stari Merkator je baš gužva, ali ti se možda neka frekvencija posreć
Ma probao sam ali nema razlike, moja zgrada je uvučena, između su velike zgrade i nema šansi za nešto bolje. Nije mi toliko ni bitno, to mi je samo rezervni, pošto imam optiku, jedina dobra stvar je što sam povezao mobilni broj pa makar tu imam dovoljno neta.
 
Da li moze da se prati potrosnja preostalog saobracaja iz paketa,i kako se opcionalno zadovoljni sa Yettelovim kucnin netom?Ima li padova u signalu,da radi sporije u toku dana,vecernjim satima,itd?
Planiram da raskinem ugovor u A1 i uzmem u Yettel kucni internet.
Ja imam.
Na mojoj lokaciji, nbg, dr ivana ribara kod lidla, varira kvalitet signala... bude ponekad super ali bas kad treba, poziv preko teams secka... zalio sam se, al ne vredi, traze da mebjam karticu, pa ruter, a to sve sam radio na proslom ugovoru i nosta ne pomaze. Jednostavno je tad prepoterecenje i ne moze se to srediti.
Ostalo mi jos da ruter stavom na terasu sto blize prozoru...
 
Ja sam ovako isplanirao,ipak cu produziti ugovor u A1,u sustini meni je u kuci pun aignal jer je ruter blizu,samo cu uzeti paket sa 200gb..Jeste da kad,kad ima pad u signalu ali nine tako cesto,ima toga i u Yettel kunom netu..Ali glavna stvar je ruter,kupicu bolji ruter tipa Huawei B525,i sa tim cu resiti svaki problem..Pricao sam ovde sa par ljudi koji se razumeju oko rutera i interneta,znaci nije toliki problem u provajderu vec u losim ruterima koje dobijamo kad sklopimo ugovore..
 
Ja imam Yettel kućni net 150 i kvalitet internet signala jako jako loš, brzina mreže očajna..
Da li misliš da bih nešto postigao sa zamenom rutera, da li bi inernet veza, brzina bila bolja ?
I šta mislite da li je moguće raskinuti ugovor bez plaćanja penala ?
 
Da li mi moze neko potvrditi da modemi/ruteri Huawei B311 i B315 kao i ZTE283 koji se mogu naci u ponudi Yettela i A1 trenutno, ne podrzavaju Carrier Aggregation, tj. 4G+?
Koliko vidim iz prethodnih postova deluje mi da je tako, nisam uspeo pronaci info u specifikacijama uredjaja?
 
Da li mi moze neko potvrditi da modemi/ruteri Huawei B311 i B315 kao i ZTE283 koji se mogu naci u ponudi Yettela i A1 trenutno, ne podrzavaju Carrier Aggregation, tj. 4G+?
Koliko vidim iz prethodnih postova deluje mi da je tako, nisam uspeo pronaci info u specifikacijama uredjaja?
ne podrzavaju.
 
da, hvala.
Sad sam uspeo pronaci product description, to su uredjaji category 4, max DL 150mbps, u sustini podrzavaju CA, 2 carriera, ali samo 2x10Mhz -> tako da kao i da ne podrzavaju, s obzirom da je band L1800 u Srbiji 20MHz sam po sebi
NE mogu da verujem da u 2022.god nemaju u ponudi uredjaj koji je barem Category 6
 
Pozdrav, kupio sam Huawei B528s-23a ali mi je brzina poprilicno ocajna 2/20 u proseku (ista kao sa B311-15FE koji sam dobio uz paket 150GB). Zanima me da li treba nesto posebno da podesavam da izvucem vecu brzinu ili bi trebao da radi out of the box s obzirom da je Cat6?
 
Pozdrav, kupio sam Huawei B528s-23a ali mi je brzina poprilicno ocajna 2/20 u proseku (ista kao sa B311-15FE koji sam dobio uz paket 150GB). Zanima me da li treba nesto posebno da podesavam da izvucem vecu brzinu ili bi trebao da radi out of the box s obzirom da je Cat6?
instaliraj huaCtrl pa podesavaj rucno agregaciju ako nemas kroz meni.Npr probaj prvo 800+1800 pa bas vidi kako radi jer to je nemoguce da bude takva brzina.
 
A kad staviš karticu u telefon? Koju brzinu dobijaš?
 
Telefon ti je 4g plus a ruter 4g. Otuda ta razlika.

Is 4G+ better than 4G?
4G+ is a faster version of 4G. 4G+ is also called LTE-A, LTE-Advanced or 4.5G. It allows phones to receive data from multiple bands and can combine several bands to increase speed.
 
Negde sam bio nasao mapu sa svim predajnicima/antenama i njihovom orjentaciom kao i graphom pokrivenosti... I sad to vise ne mogu da nadjem... Ima li neko ideju gde to moze da bude? mislim da je to bio neki javni portal (nesto poput RATEL-a ali na svetskom ili evropskom nivou)
 

Ovo je crowdsourcing platforma, sami korisnici merenjima iz aplikacije šalju podatke o pokrivenosti.
 
video sam taj, ali nije to to sto trazim...
Ovaj sto sam bio gledao imao je takodje radiation patterns za antene direktno na mapi
a502hbrad.gif


na ovom cellmapper nedostaje jedna stanica u mestu koje gledam, i to bas ta na koju se inace kacim :)
 
Ako se setis, molim te podeli i sa nama taj drugi sajt. :)
 
Telefon ti je 4g plus a ruter 4g. Otuda ta razlika.

Is 4G+ better than 4G?
4G+ is a faster version of 4G. 4G+ is also called LTE-A, LTE-Advanced or 4.5G. It allows phones to receive data from multiple bands and can combine several bands to increase speed.
Hua 528s-23a je ruter kategorije 6, sto znaci da podrzava Carrier agregaciju, tj 4G+

Kad ubacim u telefon bude oko 30 download sto je dosta bolja situacija
528s-23a je modem kategorije 6, sto znaci da podrzava Carrier agregaciju, tj 4G+.
Uradi kako ti je gicko napisao, i izaberi CA kombinaciju, 1800(B3)+800(B20). Najbolje bi bilo kada bi firmware podrzavao 1800(B3)+2100(B1).
 
Hua 528s-23a je ruter kategorije 6, sto znaci da podrzava Carrier agregaciju, tj 4G+



528s-23a je modem kategorije 6, sto znaci da podrzava Carrier agregaciju, tj 4G+.
Uradi kako ti je gicko napisao, i izaberi CA kombinaciju, 1800(B3)+800(B20). Najbolje bi bilo kada bi firmware podrzavao 1800(B3)+2100(B1).
Kad uradim ovo situacija je dosta bolja tj. bude kao kad je kartica u telefonu. Hvala puno na pomoci i odgovorima :)
 
Nazad
Vrh Dno