Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Pre svega, ograničen je u smislu GB, maksimalno i sa doplatom je 200 GB (150 GB + 50 GB iz dodatka), nakon toga ti se gasi internet i čekaš 1. sledećeg meseca. Ne postoji više neograničeno po brzini od 2 Mbps.

Drugo, E5180 nije 4G+ uređaj, tj. ne podržava LTE Advanced standard, tako da ne možeš dobiti brže od 150/50 Mb. Ja na Ledinama imam 145 Mbps download i 47 Mbps upload na 4G+ a na 4G sa B311 ruterom koji daje Telenor imam oko 100 Mbps down i 35 Mbps up. Koristim trenutno B525 ruter koji sam uzeo u Vip-u, i čekam da vidim da li će Vip da popravi mrežu ili da raskidam ugovor, svakako sam najviše zbog rutera uzeo ugovor, jer ruter ne može da se kupi po maloprodajnoj ceni...

Inače, ja na Vip-u dobijam oko 5-6 Mbps down, a treba da bude MAX tj. XL paket pa je neograničena brzina. Naravno ni onaj M paket ne može da ispuni mreža...

Telenor su pokvareni što su izbacili tih 2 Mbps, ali sam im ja "vratio" tako što sam raskinuo stari ugovor i otišao i sutra potpisao novi i dobio dva modema, tako da kada prodam 1 modem viška opet sam na nekakvom dobitku...

Svejedno, probaj sa Telenor SIM karticom u Huawei pa ako ti se svidi onda uzimaj, ako ne onda ostani na Vip-u...

Probaću baš to pa ću videti, izgleda je tako najbolje, nisam znao da može svaka kartica u ruter.

A inače da li se pri isteku ugovora u vipu vraćaju ruteri? Ugovor sam izgubio
 
Probaću baš to pa ću videti, izgleda je tako najbolje, nisam znao da može svaka kartica u ruter.

A inače da li se pri isteku ugovora u vipu vraćaju ruteri? Ugovor sam izgubio

Ostaje ti uredjaj ja sam raskidao kucni net u vipu i meni je ostao.
Pozdrav
 
Za vas koji ste raskinuli ugovor: da li ste dobili bilo kakvu potvrdu da je ugovor raskinut?
Meni je ugašen internet, stigao račun. Da li je to to ili...?
 
Meni su ugasili broj bez najave, tipa 10ak dana nakon sto sam podneo zahtev za raskid ugovora jer su prekršili prethodne uslove. Još mi nije stigao finalni račun.
 
@ducka

To je to. Nema nikakve "potvrde". Platiš taj račun i do viđenja. [emoji6]
 
Pozdrav! Neko od vas je ovde postavio ftp link do firmware-a za Huawei rutere. Da li su to originalni firmveri i da li ce se pri downgrade-u ruter automatski resetovati na fabricka podesavanja?
 
Meni se nije resetovao na fabricko kad sam odradio downgrade
 
OK. Da li je B311-S mozda imao opciju promene 4G frekvencije na starijim fw verzijama?
 
Moze li mi neko pomoci oko naprednog podesavanja rutera jer ovo je uzasno... Max 5Mb download dok je upload 20-30Mb preko WiFi, dok preko kabla download izgura do 10-12Mb... U pocetku je sve bilo okej ali evo poslednjih mesec dana se nesto desava...
 
Moze li se nekako pojacati wifi signal na B311 sa eksternom wifi antenom, ili je na njega moguce prikljuciti antenu koja sluzi samo za 3G/4G pojacanje?
 
Odoše cene gore sutra, verovatno [emoji2357]
 
Opet zezaju korisnike? Znaci da uzmem danas, sutra raskinem ugovor i free ruter? :D
 
Ako to stvarno može da se danas potpiše ugovor po staroj ceni i npr cim povećaju cenu da se raskine a da se zadrži ruter odoh odmah u Telenor :D Jel siguran info za cenu kao što je bio siguran za tarife sa moje strane ili samo nagađanja?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja se zezam, a vi odmah da stvarno iskoristite ;) Jadan Telenor :D
 
Dejan Turk samo trlja ruke, dolaze korisnici masovno.
1826e66596cd093d6b228a3c3aa10264.jpg


[emoji1787][emoji1787][emoji1787]
 
Odoše cene gore sutra, verovatno [emoji2357]
Ajmo i ovako, terate me na zlo :D

Da potvrdimo ovo sto kolega kaže :

Paket / stara cena:
Telenor kućni net 100 / 1299 RSD
Telenor kućni net 150 / 1599 RSD

Paket/ nova veća cena:
Telenor kućni net 100 / 1599 RSD
Telenor kućni net 150 / 1999 RSD

E sada neka mi neko potvrdi ovo sto pise alfa, moze li se danas uzeti paket po starom a sutra se raskinuti uo zbog veće cene? Tj.da li se svima menja cena pa će ponuditi raskid u skladu sa opštim uslovima ili se menja samo novim korisnicima?


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ajmo i ovako, terate me na zlo :D


E sada neka mi neko potvrdi ovo sto pise alfa, moze li se danas uzeti paket po starom a sutra se raskinuti uo zbog veće cene? Tj.da li se svima menja cena pa će ponuditi raskid u skladu sa opštim uslovima ili se menja samo novim korisnicima?


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

ne kapiram te...ovo je povecanje cena samo za nove korisnike
 
Onda rešena misterija. Ne može se danas potpisati ugovor, sutra raskinuti i zadržati ruter na osnovu povećanja cene jer je povećanje cene samo za nove korisnike. Starima ostaje stara cena.
Znaju za jadac [emoji16]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Onda rešena misterija. Ne može se danas potpisati ugovor, sutra raskinuti i zadržati ruter na osnovu povećanja cene jer je povećanje cene samo za nove korisnike. Starima ostaje stara cena.
Znaju za jadac [emoji16]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Na neki način je dobro što su odlučili da bude tako, jer realno bolji net nemam na trenutnoj lokaciji. Nažalost. Vip loše radi ali ga držim kao backup za slučaj da potrošim Telenorovih 200 GB (150 GB + max dodatak 50GB x 1).
 
I da vazi za stare korisnike, za one koji su tek potpisali bi vratili cenu, jer ih vise kosta nego da te puste.

Poludeli su sa cenama.
 
Došli smo do razlike u ceni od 600 dinara na mesečnom nivou za isti paket kod Telenora i Vipa. (kućni net 150 telenor vs kućni net L Vip)
I plus je Vip zadržao smanjenu brzinu nakon potrošenih 150 gb a Telenor to ugasio.
Uz uo na 24 meseca razlika je 14 400 dinara. Što je mnogo mnogo je.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ok, ostaje da sačekamo još određeno vreme pa da i VIP poveća cene. Bilo bi više pravilo nego izuzetak. Pa eto ko hoće router, pravo u VIP ;-)
 
Ja koliko vidim mts je uveo ove pakete kucnog neta i to po slicnim cenama kao telenor po novom...
 
Nazad
Vrh Dno