Navedeno je i kod Yettela, a i da nije, moze se ugovor otkazati ili raskinuti pismeno, ali to ima odredjenu formu koju treba znati. Ukratko mora izjava koja se salje mejlom da bude potpisana, svojerucno ili elektronskim potpisom.Зашто би захтев морао да се поднесе у пословници? У општим условима СББ се помиње раскид писменим путем (не знам да ли се ту подразумева и електорнска пошта), код Јетела није ништа специфично наведено.
Raskid u ovoj varijanti, jednostrano povećanje cene, nema odlozeno dejstvo, ako korisnik insistira na istom i treba u tom slucaju da nastupi odmah!Hahaha, au covece. Zahtev podnosis u roku od 30 dana, ali zahtev ima odlozno dejstvo, tj. raskid ne nastupa danom predaje zahteva, vec dana koji prethodi danu kada nastupaju izmene ugovora, a to je 30 jun. Vidis da nisi razumeo.
Meni su raskinuli dan nakon što sam podneo zahtev. Pozvali me, ponudili mi da pravimo novi ugovor, sa nekim benefitima koji mi nisu odgovarali i par minuta nakon što smo završili razgovor više nisam imao net ni tv kod kuće.Hahaha, au covece. Zahtev podnosis u roku od 30 dana, ali zahtev ima odlozno dejstvo, tj. raskid ne nastupa danom predaje zahteva, vec dana koji prethodi danu kada nastupaju izmene ugovora, a to je 30 jun. Vidis da nisi razumeo.
Molim te da ne iznosiš ovakve pogrešne informacije ovde jer ovo čitaju i drugi korisnici, dovodiš ljude u zabludu.Hahaha, au covece. Zahtev podnosis u roku od 30 dana, ali zahtev ima odlozno dejstvo, tj. raskid ne nastupa danom predaje zahteva, vec dana koji prethodi danu kada nastupaju izmene ugovora, a to je 30 jun. Vidis da nisi razumeo.
Niti imas odgovarajuce obrazovanje, niti potrebno znanje za ovakve pausalne ocene.Molim te da ne iznosiš ovakve pogrešne informacije ovde jer ovo čitaju i drugi korisnici, dovodiš ljude u zabludu.
Raskid stupa danom podnošenja zahteva za raskid i to je tako u ovom slučaju.
Sve drugo je pijaca na koju vas je navikao svojevremeno mts za koga nijedan zakon u ovoj zemlji ne važi. (pogledati temu Orion i taj osioni momenat ne obaveštavanja korisnika, dizanja cene x2 x3, ukidanja kanala, ukidnaja aplikacije, osionog pokušaja naplate penala tamo gde nema mesta tome, itd)
Trebas da placas ugovorenu, a ne izmenjenu cenu, sve dok je ugovor na snazi, jer si ti to prihvatio zakljucenjem ugovora. Ugovor je na snazi i isti se primenjuje, do dana stupanja na snagu ''aneksa''. Valjda mozes da skapiras znacenje navodnika.Čoveče ti si oštetio Yettel. Trebao si da plaćaš veću cenu koju nisi prvobitno potpisao a ti si raskinuo po zakonu i ostavio si operatera bez prihoda. 🤣
Jesi čuo za ironiju?Valjda mozes da skapiras znacenje navodnika.
i...obavesti o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu krajnjeg korisnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom.
Krajnji korisnik ima pravo na raskid ugovora, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, u roku od 30 dana od dana prijema obaveštenja o nameri jednostrane izmene uslova ugovora od strane pružaoca javno dostupne elektronske komunikacione usluge...
Izmakla korist i naknada štete postoje u obligacionom pravu, ali ovde pričamo o posebnom pravu korisnika iz čl. 131 ZEK. Taj član upravo predviđa pravo korisnika da zbog jednostrane izmene uslova raskine ugovor bez troškova u vezi sa raskidom.Kakvo gasenje usluga? Ko to pominje? Lakse ti da izmislis navode kad vec nemas suvisli odgovor? Nisi cuo za institut izgubljene dobiti ili izmakle koristi? Eto to je jos jedna potvda tvoje strucnosti. Daj samo jedan pravni argument za sve besmislice koje si izneo.
Ko govori o izgubljenoj dobiti operatora (ne operatera) zato sto je ugovor raskinut zbog kako kazes ''neprihvatanja novih uslova''? Ne razumes propise, zato konstantno donosis pogresne zakljucke. Stetu operator moze da ima (ne mora, mora da dokaze postojanje iste. Steta pored stvarne obuhvata i izgubljenu dobit) zbog onemogucavanja ispunjenja ugovornih obaveza (izvrsenje usluge tv i interneta) i ostvarivanju prava nastalih ispunjenjem tih obaveza (pravo na naplatu ugovorene cene usluga). A to je slucaj kada druga ugovorna strana bezrazlozno trazi prestanak ugovora i ugovornog odnosa PRE poslednjeg dana primene neizmenjenog ugovora. Ne moze ZEK svojim odredbama da iskljuci supsidijarnu primenu ZOO (ali ni ostalih propisa-primera radi Zakona o zast.potrosaca) u onim odnosima koje delimicno uredjuje ili uopste ne uredjuje, u datom slucaju institut naknade stete. Pravo na raskid iz cl. 131. st. 3. dato je kao odgovor na pravo na jednostranu izmenu ugovora (sto naravno nije dozvoljeno odredbama ZOO), ali to ne znaci da je taj raskid dozvoljen na stetu druge ugovorne strane. Prema tome nije sporan osnov za raskid-ukoliko su ispunjeni svi zakonom propisani uslovi, vec datum raskida i prestanka vazenja ugovora.Ako smatraš da operater u toj situaciji ima pravo na izgubljenu dobit zato što korisnik nije prihvatio nove uslove, navedi pravni osnov za to — član zakona ili odredbu opštih uslova koja takvo pravo daje.
Propustanjem roka od 30 dana iz st. 3, korisnik usluga se precutno saglasio sa predlozenim izmenama, te se u tom slucaju primenjuje izmenjeni ugovor, pod novim uslovima. Naravno da nema reci o ekstra profitu i sl.Imam samo 2g od Pravnog pa nisam kompetentan ali mi je logika jaca strana. Ako imaju pravo na izgubljenu dobit, jel nije onda logican problem i extra profit koji ostvaruju podizanjem cene,za one koji ne raskinu? Kako se na to gleda?
ZOO se primenjuje kao opšti propis, ali u ovom slucaju postoji lex specialis – Zakon o elektronskim komunikacijama koji izričito reguliše posledice jednostrane izmene ugovora... (sto naravno nije dozvoljeno odredbama ZOO), ali to ne znaci da je taj raskid dozvoljen na stetu druge ugovorne strane.
Nije istina, ovo je izmenjeno skoro. Dakle da je tako, mi bismo svi imali obavestenje na mejlu ili gde god, ja sam o promeni cene saznao na forumu (gde su ljudi rekli da pise na sajtu), a koji se moze sutra obrisati i izmeniti.Obavestenje o izmeni ugovorenih uslova mora biti dato tako da o istom ostane trag na trajnom nosacu podataka-email, sms, e faktura, racun u stampanom izdanju i dr, prakticno mora biti licno ucinjeno prema korisniku. Tek tada pocinje da tece rok od 30 dana da se zahteva raskid ugovora. U tvom slucju ugovor bi prestao da vazi, odnosno ugovor bi bio raskinut 30. juna.
Nije menjano nista.Nije istina, ovo je izmenjeno skoro. Dakle da je tako, mi bismo svi imali obavestenje na mejlu ili gde god, ja sam o promeni cene saznao na forumu (gde su ljudi rekli da pise na sajtu), a koji se moze sutra obrisati i izmeniti.
Edit: razjasnjeno u narednim postovima da postoji na racunu, hvala
Ma nije to problem.Nije menjano nista.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari