Šta je novo?

Yettel Hipernet

Dobih neki info da ce ipak biti public javne adrese dinamicke, da ce iskljuciti cgnat, jel ima jos neko tu informaciju, da li je tacna? Mogli su bar da ostave opciju ko trazi da mu skinu nat, kapiram da najvecem broju ljudi to nije bitno, ali da oni kojima jeste ipak mogu da budu izuzeti.
 
^ jedina stvar koja me odvlači od uzimanja Hipernet.
 
Isto, cg nat mi je neprihvatljiv. Ističe mi Box paket, vrlo rado bih na Yettel hipernet.
 
Pa ja se smorih kad sam skontao. Imao mts optiku i kod njih nije bio nat. A bio u nekoj guzvi, pitao onog promotera za yettel, on mi rekao proverice i ja skroz zabroavio. Kad je stigao net i konacno stigao da se poigram sa tim , da podignem web sajt i proverim rdp za masinu, skontam sta se desava i setim se da sam zaboravio da pitam ponovo promotera da li mi je proverio.
 
Pa ja se smorih kad sam skontao. Imao mts optiku i kod njih nije bio nat. A bio u nekoj guzvi, pitao onog promotera za yettel, on mi rekao proverice i ja skroz zabroavio. Kad je stigao net i konacno stigao da se poigram sa tim , da podignem web sajt i proverim rdp za masinu, skontam sta se desava i setim se da sam zaboravio da pitam ponovo promotera da li mi je proverio.
I sta ces sada ?
 
Nemam ni jedan razlog da pravim kompromise po tom pitanju. Radije ću platiti za javnu IP adresu.
 
Da li preko Hiperneta radi na EON-u kanal Nova S? Preko MTS Optike nije radilo (isprobano pa se odustalo od ugovora).
 
Nemam ni jedan razlog da pravim kompromise po tom pitanju. Radije ću platiti za javnu IP adresu.
Neces moci. I dalje im je U TOKU priprema za to da dozvole STATIC IP adrese, cime bi automatski imao i javnu. Javna se nikad nije mogla nigde platiti u odnosu na CGnat, ali je poenta platiti STATIC, pa da onda automatski imas javnu.
 
Istice mi ugovor sa Mts om sutra i presao bih na Hipernet. Da li torenti uopste rade na njemu? Nije mi toliko bitno, film ili serija nedeljno. Citam na netu i nista mi nije jasno.
 
Rade, naravno
 
rade losije ako ne doplatis za staticku javnu ip, jer su lopovi tako u mogucnosti.
nije svejedno da li koristis privatni tracker ili piratebay recimo. ni da li ima jedan seeder ili 100, i koliko tih peerova je isto iza cgnat-a.

no u vezi toga, koliko i da li utice cgnat na rudarenje?
 
Istice mi ugovor sa Mts om sutra i presao bih na Hipernet. Da li torenti uopste rade na njemu? Nije mi toliko bitno, film ili serija nedeljno. Citam na netu i nista mi nije jasno.
Moj ti je savet da ne uzimas Telenor/Yettel do daljnjeg. Najbolje je ako mozes da koristis nesto van ugovorne obaveze, pa ces lako posle. Yettel koristi infrastrukturu mts-a i sve sto im ovi daju, od toga zavise. Jos uvek nemaju ni javne adrese, a kamoli static.
 
Moj ti je savet da ne uzimas Telenor/Yettel do daljnjeg. Najbolje je ako mozes da koristis nesto van ugovorne obaveze, pa ces lako posle. Yettel koristi infrastrukturu mts-a i sve sto im ovi daju, od toga zavise. Jos uvek nemaju ni javne adrese, a kamoli static.
Meni Mts sjajno radi. Jedini razlog sto idem su bolji uslovi za nove korisnike kod Yetella. Vodim se logikom da ako koriste njihovu infrastrukturu, ne mogu da budu losiji. Ako nesto ne valja, raskinucu ugovor.
 
Bićeš iza cgNat, što znači da će upload da ti bude 0. Ukoliko ti je to bitno..
Ukoliko nije, usluga interneta je dobra, dok je TV onako, u svakom slučaju je uređaj i mogućnosti istog svetlosnu godinu ispred irisa. Ali je eon i dalje bolji..
 
Svi koji se dvoume oko hiperneta a skidace torrente to radi pa radi, sto se tice uploada i seedovanja stvari koje skidate mozete da uzmete seedbox i na taj nacin da napravite ratio na trakeru koji najvise koristite za te stvari a oko seedovanja onoga sto trenutno skidate samo drzite obaveznih 72 sata ili koliko je pravilo trakera da posle skidanja mora jos da bude u klijentu da server ne bi prepoznao hit and run.

Seedbox ne kosta puno za mesec dana a moze da napravi ogroman upload na racunu, samo morate da prijatite trakeru da ce te ga koristiti da ne bi uvideli kao varanje nego prikazete dokaze o uplati i sve je ok.
 
Nije vala da uploaduje 0, meni stoji svaki dan i znam da ne mogu svima da uploadujem al upload i dalje pici i uploadujem dosta gb svaki dan, mada nije da mi je to potreba nego cisto iz dobre volje kolekciju.
NAT mi ne smeta PREVISE, mimo captchi mrznih ali volio bih da ga nema makar da mogu da forwardujem portove, napravim server za plex, igricu itd no nije mi trenutno presudno svakako. Nisam ni znao da su natovani bem ga no aj, dako rijese to. Isto mobilna mreza im ne dozvoljava mijenjanje DNSa, al rekose da planiraju to da ukinu, nadam se i nat...
 
Da ti pocnes, tj. izadjes na trziste sa nemogucnoscu da nekim klijentima das STATIC IP, ili makar javnu...... nego sve komplet iz NAT.... Pa to je amatersi, da ne znam sta da kazem....
Ali znaju sa koliko PISMENIM narodom imaju posla, pa teraju.... sta ih briga
 
Da al opet barem 98% ljudi nema pojma o tome ili im je svejedno
 
Da ja pisah pre neki dan da sam nacuo da ce ukinut cg nat. Lose sam nacuo. :) A za staticke kao sve je spremno, samo se nesto ceka, ne znam sta se ceka. Iskeno zbog ovih 12 meseci koji su za din verovatno cu uzeti staticku i opet ce mi biti ok, povoljnije nego da sam ostao kod mts. Ali jeste malo amaterski ovo krenulo, kad su vec znali da mora cg nat mogli su imati te staticke spremne kome je zaista potrebno, a ima nas kome jeste. Mada se ja upecah ko somic zbog tih 12 meseci za dinar. :) Trebao sam malo sacekati da vidim kako ce da se odvija situacija :) Uredjaj i aplikacija su definitvno dosta bolji nego telekomov Iris, slika je kvalitetnija takodje, vidi se i na mojoj staroj plazmi razlika u slici. Mada kao sto neko rece, ipak jos uvek zaostaje za eon aplikacijom po stabilnosti i funkcionalnosti.
 
Hoce li moci da se igra Fortnite na xbox, zbog tog cg-nat? :)
 
Hoće, naravno.
 
Da li neko ima iskustva u vezi hiperneta, tačnije interesuje me odustanak od ugovora u roku od 14 dana? Da li tom prilikom naplaćuju instalacionu taksu, ili samo dane koje je usluga korišćena? Pitao sam ih i na podršci, ali bez odgovora još uvek.
 
Ne odustajem jer još uvek nisam ni uveo uslugu, želim da se informišem o pravima. Na sajtu sam našao sledeće:
" Operator vraća uplate koje je primio od Pretplatnika u roku od 14 dana od dana kada je primio izjavu
o odustanku od Ugovora. Ali, Operator je ovlašćen da zadrži već isplaćene, odnosno da zahteva od
Pretplatnika isplatu naknade za korišćenje Usluge u visini srazmernoj korišćenju Usluge u vremenu od
momenta zaključenja Ugovora do odustanka i isplatu troškova instalacionih radova na Lokaciji" .
Pa me čisto zanima da li je neko imao iskustva sa odustajem od ugovora i da li mu je i šta neplaćeno.
 
Pitaj Yettel, najtačniji odgovor mogu da ti daju. A možda i ovde odgovore, pa da svi saznamo
 
Nazad
Vrh Dno