Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

А јел ти креће нова УО на 2 год. или ти иде 50% до краја садашње УО?
Kreće nova UO na dve godine. Pošto su za ta dva sata raskinuli ugovor, prebacili me na prepaid i čim sam na novu ponudu odgovorio SMS-om potvrdno, odmah uključili taj novi paket kao da sam prvi put u Yettelu. I ako nekog još interesuje ostaje e-SIM i na prepaidu. Mislio sam da to ne može
 
Poslednja izmena:
Kreće nova UO na dve godine. Pošto su za ta dva sata raskinuli ugovor, prebacili me na prepaid i čim sam na novu ponudu odgovorio SMS-om potvrdno, odmah uključili taj novi paket kao da sam prvi put u Yettelu. I ako nekog još interesuje ostaje e-SIM i na prepaidu. Mislio sam da to ne može
moze esim na prepaid ja to imam odavno broj prenet iz mts u yettel prepaid i zamenjena fizicka za esim.
 
… Go data je za taj novac zaista dobar paket… nema konkurenciju kod drugih operatera, obzirom da dobiješ pristojno minuta i podataka samim paketom, koji se prenose u narednr mesece… kako nisam ‘heavy’ potrošač, svakog meseca imam preko 1000 minuta i oko 60GB… 75GB prvih godinu dana, dok je trajala promocija… kome trebaju ‘Unlimited’ minuti po minimalnoj ceni, onda Total 10… uz dve premium aplikacije (npr. deezer i hbo, opet je teško naći sličan paket za oko 1200 dinara… sa prenošenjem podataka u naredni mesec, stigne se do 40GB…
A gde se stigne sa prenosenjem? Ako prenosis znaci i ne koristiš... pred novu godinu sam uzeo neo neo za 1250 (prešao sa yettela) I to je jedini realni paket koji ovi dunsteri od operatera nude u Srbiji... (tu mislim na sve)
 
A gde se stigne sa prenosenjem? Ako prenosis znaci i ne koristiš... pred novu godinu sam uzeo neo neo za 1250 (prešao sa yettela) I to je jedini realni paket koji ovi dunsteri od operatera nude u Srbiji... (tu mislim na sve)
Pa nemamo svi istu potrosnju interneta svakog meseca.
Ja kad odem u vikendicu, potrosim sve sto nakupim prenosenjem i taman mi taj prenet net legne ko kec na 11.
 
… upravo je to i poenta… za konstantno trošenje mobilnog interneta, postoje odgovarajući paketi… ja sa ovom količinom podataka, ne razmišljam o potrošnji - mali drndanYoutube, slušamo lossless u kolima online… baš filmove ne gledam tako, ali imao sam par pita slučaj da je optika bila u prekidu - i za jedno popone utrošio 20-30GB… i to je to od velike porrošnje… u narednom mesecu prenese se ostatak i dodju novi GB… i uvek je oko 50-60GB, ranije sa promocijom 75GB… za oko 900din mesečno…
 
Ako ima neki agent da se javi u pm. Isticu dva ugovora.
 
Još u ponedeljak su mi preko Tvitera rekli da će me "uskoro" neko nazvati i to uskoro još traje. Bojim se da "uskoro" za par dana ne postane "prekasno"...
 
Danas oko 11h sam u poslovnici podneo zahtev za raskid ugovora i prelazak na prepaid i otplatio preostale rate za uredjaj(Yettel rate). U 14h su me već zvali sa ponudom od 50 posto za bilo koji paket. Može se izabrati bilo koji paket, uzeo sam najmanji mogući(Go Start) pošto želim samo da zadržim broj, a mrsko mi je da se zezam sa dopunama.
Preostale rate koje si otplatio za telefon su po punoj ceni telefona ili po beneficiranoj(koju si dobio uz paket)?
 
… upravo je to i poenta… za konstantno trošenje mobilnog interneta, postoje odgovarajući paketi… ja sa ovom količinom podataka, ne razmišljam o potrošnji - mali drndanYoutube, slušamo lossless u kolima online… baš filmove ne gledam tako, ali imao sam par pita slučaj da je optika bila u prekidu - i za jedno popone utrošio 20-30GB… i to je to od velike porrošnje… u narednom mesecu prenese se ostatak i dodju novi GB… i uvek je oko 50-60GB, ranije sa promocijom 75GB… za oko 900din mesečno…
A gde to piše da se nešto nepotrošeno prenosi?
 
Piše u dodatnim informacijama o paketima.
 
Tri meseca se prenosi plus četvrti koji je tekući.Nisam pratio,ne znam koji paket koristi...
 
Tri meseca se prenosi plus četvrti koji je tekući.Nisam pratio,ne znam koji paket koristi...
Pa najveći sa 15GB. Ok, znači da ako prošlog meseca nije utrošio npr 5GB, u maju će mu za toliko umanjiti stanje. Dakle, 60GB je teorijski maksimum ako i ne troši ništa pa mi nije jasna ta priča kako mu ostaje 50GB. Same sistemske aplikacije mesečno srknu 1-2GB čak i da se ne pali ništa drugo.
 
Имао је можда промоцију са дупло нета првих 12 месеци...
 
^Da, tako bi već moglo... Samo, to ipak nije prenos podataka, ako što više uštediš, više ti i skinu... nebitno posle kog vremena.
 
Pa najveći sa 15GB. Ok, znači da ako prošlog meseca nije utrošio npr 5GB, u maju će mu za toliko umanjiti stanje. Dakle, 60GB je teorijski maksimum ako i ne troši ništa pa mi nije jasna ta priča kako mu ostaje 50GB. Same sistemske aplikacije mesečno srknu 1-2GB čak i da se ne pali ništa drugo.

WiFi?
Od kad sam se navikao da mi je WiFi uvek uključen, a internet najviše koristim kod kuće i na poslu gde se automatski kačim, imam mesece i sa manje od 1GB protoka preko 4G. Inače sam bio oko 20GB mesečno.
 
WiFi?
Od kad sam se navikao da mi je WiFi uvek uključen, a internet najviše koristim kod kuće i na poslu gde se automatski kačim, imam mesece i sa manje od 1GB protoka preko 4G. Inače sam bio oko 20GB mesečno.
Ako imaš bizilion aplikacija i da rade i na mobilni... Moze da se navuče. Ali zavisi 100tinjak GB na wifi i 30GB na mobilnom je OK da gledas i svasta nešto radiš. Za mesec dana.
A1 je jedino problem. Jer na losem trlefonu losem signalu ne pada ispod 200 Mbps.... Pa ono skrolujem kroz video i nabije tri puta vise podataka na loadovanje nego na yettelu... Tako da na Yettelu verovatno i manje bi protoka napravilo
 
Nije bilo pitanje da li može da se navuče, već kako je čovek preneo praktično sve tj nije potrošio skoro ništa.

Pravo pitanje bi bilo zašto plaća taj paket, ako ga ne koristi. Od kada koristim i WiFi, to sam pomislio nekoliko puta, ali onda shvatim da ću teško naći paket ispod ove cene, a da imam i Deezer i HBOMax :)
 
WiFi?
Od kad sam se navikao da mi je WiFi uvek uključen, a internet najviše koristim kod kuće i na poslu gde se automatski kačim, imam mesece i sa manje od 1GB protoka preko 4G. Inače sam bio oko 20GB mesečno.
Pa i ja gledam da se nakačim na wifi kad god postoji mogućnost. Ali vam kuće, samo na lagan surf i viber i ostalo što OS povuče(klipove nipošto a ako baš i steimujem neki nekad spustim i rezoluciju), i ispod 10GB mesečno nikad nisam.
 
Meni na početku svakog meseca stoji 161gb (total 40). Dakle izgleda da se prvo troši prenet internet, pa kada dobijem novih 40gb, uvek imam još 120gb za prenos. Trošim u proseku 6-10gb.
 
Pa i ja gledam da se nakačim na wifi kad god postoji mogućnost. Ali vam kuće, samo na lagan surf i viber i ostalo što OS povuče(klipove nipošto a ako baš i steimujem neki nekad spustim i rezoluciju), i ispod 10GB mesečno nikad nisam.

Ili si mnogo van kuće ili ti neka aplikacija troši protok bez tvog znanja.

WiFi koristim kod kuće i na poslu. Sve van toga sam na 4G. Čim sednem u auto zakači se Android Auto i često koristim mape bez potrebe. Decembar na računu 889MB.

Kod prenošenja se uvek troši najstarije.
Kod bonusa se uvek troši prvo bonus, pa preneto, pa ovomesečni paket.
 
Ili si mnogo van kuće ili ti neka aplikacija troši protok bez tvog znanja.

WiFi koristim kod kuće i na poslu. Sve van toga sam na 4G. Čim sednem u auto zakači se Android Auto i često koristim mape bez potrebe. Decembar na računu 889MB.

Kod prenošenja se uvek troši najstarije.
Kod bonusa se uvek troši prvo bonus, pa preneto, pa ovomesečni paket.
Nije to... Evo danas sam ceo dan na mobilnoj, smucao se malo po forumu, gledao kvote na kladži i šta ima na naslovi net i to je to. Bilo dovoljno da samo tzv sistemske aplikacije, odnosno Chrome pojedu 200MB. Tako x30 dana pa je već 6GB,da ne pričamo kad mi nešto sa neta usput zaista treba ili nedobog strimujem klip na 240p.
IMG_20240218_173210.jpg

Edit: koristim dns za blokiranje reklama.
 
Poslednja izmena:
Drugari molim za pomoc,
Da li je u yetel aplikaciju moguce uvesti 2 broja na isti nalog ili za 2 broja moram imati 2 odvojena naloga? Hvala.
 
У четвртак поднео захтев за прелазак на припејд, данас ме звао неки батица да ме пита могу ли да ми понуде неки попуст, ја рек’о може Тотал 10 на 50% за 1299 уз е рачун, одмах ми стигла порука да потврдим и то је то. Добра ствар је што нисам прекидао постпејд, па нека додатна опрема коју имам на рате наставља да се отплаћује својим током и не морам поново да се логујем на Дизер и ХБО Макс због којих у суштини и користим Тотал пакете
Ovo mi je jako interesantno jer uredjaj preko njih sigurno necu uzimati...Zahtev se podnosi online ili u poslovnici?
 
Drugari molim za pomoc,
Da li je u yetel aplikaciju moguce uvesti 2 broja na isti nalog ili za 2 broja moram imati 2 odvojena naloga? Hvala.
Automatski ce se pojaviti svi tvoji brojevi u aplikaciji, ne treba da se uvedu. Registrujes prvi i svaki sledeci ce vec biti tu.
 
Čisto ako je neko imao dilemu, pošto ja jesam - potvrdili su mi da postojećim korisnicima promocije 50% popusta povećanje cena podrazumeva nastavak korišćenja 50% popusta, ali na novu punu cenu paketa.
 
Nazad
Vrh Dno