Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Meni ugovor istice u Junu mesecu ali ako bih sada uzeo total data po ovoj ceni u app sto je za 1825 dinara od 1. Marta bih placao oko 2000 din ako sam dobro skapirao, zbog ovog poskupljenja? Promenom ugovora ne bih mogao da eskiviram poskupljene pretpostavljam? :)
 
Dobro veče svima! Da li će Mobilni Postpejd Internet poskupeti (4G ruter)? Pitam zato što mislim da me je radnik Yettela lagao.
Malo je nejasno ovo što sam okružio, ali iz call centra su mi rekli da oni koji su pod ugovornom obavezom ostaju na staroj ceni.
 

Prilozi

  • IMG_3346.jpeg
    IMG_3346.jpeg
    157 KB · Pregleda: 94
Sve poskupljuje pa tako i mobilni net
4G ruter je svakako besplatan u svim paketima
imaš pravo na raskid bez penala do 28.feb
Radnik Y. je rekao da se ne može raskinuti ugovor (Mobilni Postpejd Internet) zato što ga nismo online/preorder naručili 😐. I ja ga pitam pa zar ne možemo da raskinemo ugovor zbog poskupljenja odmah mi uzvrati rečenicom : Ne, ne možete. Za MPI neće biti poskupljenje. I tu je još radnica pored dobacila nešto ali nije u vezi MPI nego da jedino neće poskupeti nešto u vezi TV neki deo nisam baš razumeo ali dobro. Šta da uradim ako me opet otkače u poslovnici da se ne može raskinuti ugovor za MPI? Da li mi možete napisati šta da im kažem?
Malo je nejasno ovo što sam okružio, ali iz call centra su mi rekli da oni koji su pod ugovornom obavezom ostaju na staroj ceni.
Pa da li se onda može raskinuti ugovor ili ne?
 
Radnik Y. je rekao da se ne može raskinuti ugovor (Mobilni Postpejd Internet) zato što ga nismo online/preorder naručili 😐. I ja ga pitam pa zar ne možemo da raskinemo ugovor zbog poskupljenja odmah mi uzvrati rečenicom : Ne, ne možete. Za MPI neće biti poskupljenje. I tu je još radnica pored dobacila nešto ali nije u vezi MPI nego da jedino neće poskupeti nešto u vezi TV neki deo nisam baš razumeo ali dobro. Šta da uradim ako me opet otkače u poslovnici da se ne može raskinuti ugovor za MPI? Da li mi možete napisati šta da im kažem?

Pa da li se onda može raskinuti ugovor ili ne?
Poslao upit i čekam odgovor na email.
Čisto da imam i pisani trag.
 
Radnik Y. je rekao da se ne može raskinuti ugovor (Mobilni Postpejd Internet) zato što ga nismo online/preorder naručili 😐. I ja ga pitam pa zar ne možemo da raskinemo ugovor zbog poskupljenja odmah mi uzvrati rečenicom : Ne, ne možete. Za MPI neće biti poskupljenje. I tu je još radnica pored dobacila nešto ali nije u vezi MPI nego da jedino neće poskupeti nešto u vezi TV neki deo nisam baš razumeo ali dobro. Šta da uradim ako me opet otkače u poslovnici da se ne može raskinuti ugovor za MPI? Da li mi možete napisati šta da im kažem?

Pa da li se onda može raskinuti ugovor ili ne?
Hajde da ponovim ono što sam već rekao u petak ali izgleda uzalud:

"Kakve veze ima online naručivanje sa raskidom ugovora u ovom slučaju povećanja cena usluga? To su dve potpuno nepovezane stvari."

Obratiš mu se sa "Gospodine Pero, nemojte da me mažete i varate jer dobro znam da po Zakonu imam pravo na raskid ugovora bez obzira na način kupovine! Molim vas da pripremite papire u suprotnom obratiću se pisanim putem svim relevantnim institucijama uključujući i vaše šefove gde ću ih upoznati kako dezinformišete korisnike i ne dozvoljavate im lažima da ostvare svoje pravo na raskid ugovora bez naknade! "
 
Malo je nejasno ovo što sam okružio, ali iz call centra su mi rekli da oni koji su pod ugovornom obavezom ostaju na staroj ceni.
Koliko vidim ovde piše da će popust ostati isti a ne cena. Znači ako si imao popust 50% imaćeš ga i dalje ali na novu cenu
 
Upravo tako, popusti i promocije se ne menjaju...
Ne verujem im ništa. Zato i hoću pisani trag.
Neka napišu hoće biti ista cena ili neće.
I sta ces time dobiti, oni ce ti odgovoriti da se ne menja, da ne mozes raskinuti, ti ces im poverovati i kad dodje 01.03. op nove cene i sta ces tad. Tad tek neces moci da raskines bez penala i taj pisani trag ti nista ne znaci. Zato uradi kao sto ti je kolega iznad napisao, idu u poslovnicu i zahtevaj raskid ugovora i pozovi se na zakon. Sa njima samo ostro i drsko, jer su to i zasluzili...
 
Sačekaću odgovor u svakom slučaju.
Problem je što mi je 4G kucni internet jedina opcija na lokaciji na kojoj živim.

Imam svakako još dve nedelje vremena.
Posle toga ću na A1 verovatno.
 
U petak sam podneo zahtev za vansudsko putem min.tt nakon sto mi je yettel odbio prigovor da ne prihvatam jednostranu promene cene danas dobio od jednog posrednika za sporove da potpisem saglasnost koje sam dao potpisom putem eUprave u cloudu za pokretanje istog. Obavestavacu vas vezano za predmet ako vas zanima. Stvar je da osvakve stvari tj.jednostrana promena ugovora ne sme da prolazi ni za jedan dinar a kamoli za vise ili neki znacajniji clan koji neko jednostrano menja.
 
Sačekaću odgovor u svakom slučaju.
Problem je što mi je 4G kucni internet jedina opcija na lokaciji na kojoj živim.

Imam svakako još dve nedelje vremena.
Posle toga ću na A1 verovatno.
Proveri kakav ti je A1 signal i brzina jer preko agenta možeš imati najveći XXL paket za 1400 din umesto 1950 din
 
Zna li neko da li se kod za reciklazu moze iskoristiti za kupovinu dodatne opreme bez potpisivanja ugovora za neki od paketa? Konkretno za pametni sat koji bi bio placen gotovinom, ne na rate. Trazio sam na sajtu ali nisam nasao konkretnu informaciju.
 
Zna li neko da li se kod za reciklazu moze iskoristiti za kupovinu dodatne opreme bez potpisivanja ugovora za neki od paketa? Konkretno za pametni sat koji bi bio placen gotovinom, ne na rate. Trazio sam na sajtu ali nisam nasao konkretnu informaciju.
Ne moze, samo oni koji su potpisali ugovor za paket u prvih mesec dana mogu da iskoriste popust za reciklazu
 
У четвртак поднео захтев за прелазак на припејд, данас ме звао неки батица да ме пита могу ли да ми понуде неки попуст, ја рек’о може Тотал 10 на 50% за 1299 уз е рачун, одмах ми стигла порука да потврдим и то је то. Добра ствар је што нисам прекидао постпејд, па нека додатна опрема коју имам на рате наставља да се отплаћује својим током и не морам поново да се логујем на Дизер и ХБО Макс због којих у суштини и користим Тотал пакете
 
А ко потпише рецимо данас УО на неки пакет са телефоном преко Моби банке, јел потписује по новим или старим ценама?
 
Šta znači "jednostana promena cene"?
 
Па значи ја могу сутра да одем да узмем телефон и после пар дана поднесем захтев за раскид УО због повећања цена и онда само плаћам рате банци?
 
Јбг, могао сам у јануару онда. 🤣
 
Nešto sam pobrkao verovatno u po noći, a gde da pitam nego ovde.

Da li postpaid iz druge mreže mogu na pripaid u Yettel da prenesem?

Konkretno razmišljam svoj jedan broj koji je postpaid u mts, da prenesem na ženu pripaid u Yettel pa onih 50%.

Je l izvodljivo to?
 
Moze da se prenese. Samo se naglasi prilikom podnosenja zahteva za prelazak u Yettelu da se broj prenosi na prepaid.
 
Otišao danas u Yettel poslovnicu, vratio im ruter, raskinuo ugovor bez problema jer cene definitivno idu gore.
Odmah nazvao A1 agenta i cena za najjači paket kućnog interneta će biti 1.500 dinara. Kaže čovek to je maksimalni popust i ne može više, ali dobijam Huawei B535-232a koji je CAT7 i ima 4 LAN konektora. Nije moglo bolje da ispadne…
Čak i sa tarifnim dodatkom od +200GB mesečno će biti jeftinije nego Yettel.
A1 čak kod mene bolje radi tako da je sve ispalo extra.

Zanimljivo je da u Call Centru i dalje tvrde da za one pod ugovorom cena ostaje ista.
 
Otišao danas u Yettel poslovnicu, vratio im ruter, raskinuo ugovor bez problema jer cene definitivno idu gore.
Odmah nazvao A1 agenta i cena za najjači paket kućnog interneta će biti 1.500 dinara. Kaže čovek to je maksimalni popust i ne može više, ali dobijam Huawei B535-232a koji je CAT7 i ima 4 LAN konektora. Nije moglo bolje da ispadne…
Čak i sa tarifnim dodatkom od +200GB mesečno će biti jeftinije nego Yettel.
A1 čak kod mene bolje radi tako da je sve ispalo extra.

Zanimljivo je da u Call Centru i dalje tvrde da za one pod ugovorom cena ostaje ista.

svakako prvo kupi neki A1 pripejd ( https://a1.rs/privatni/internet/prepaid_net ) i izmeri signal i testiraj brzinu na mestu gde ti je ranije stajao jetel modem
 
Nazad
Vrh Dno