Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Cinjenica je da Telenor ima najbolju i najkvalitetniju uslugu, kao i pokrivenost u odnosu na druga dva operatera. O tome se radi..Ti randum slucajevi nisu reper i pokazatelj superiornosti.
 
Verovatno sabira nepotrošeni imternet u predhodna tri meseca plus ovaj mesec...pošto ste imali neograničen internet niste mogli da potrošite ono što imate u paketu
A znači zato ja imam 155 gb na raspolaganju (Total 25) 🤣 Oni izgleda uračunali mesečno sa promocijom 25+30 gb po punoj brzini. Bogme ovo uopšte nije loše💪
 
Ima li negde navedeno koliko poskupljuju paketi tj koliko tacno dinara je poskupljenje?
 
A znači zato ja imam 155 gb na raspolaganju (Total 25) 🤣 Oni izgleda uračunali mesečno sa promocijom 25+30 gb po punoj brzini. Bogme ovo uopšte nije loše💪
Posle kukumakanje los Telenor, poskupeo za 100din,bezmo u MTS i A1. A to sto daju 30-40gb gratis nema veze.. 😃
 
I moja cerkica treci mesec kako dobila 50% na preplatu
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    48.8 KB · Pregleda: 99
Do kada imaju pravo da nose ime Telenor?
 
Kad su preuzimali kompaniju, tadašnji ministar telekomunikacija Rasim Ljajić je rekao da će ime zadržati 33 meseca. To je odavno isteklo.
 
Koliko vidim, PPF grupa drzi O2 u CZ/SK, i Telenor u HU/RS/BG/ME, i ne vidim da su sta promenili oko naziva tih mreza.
 
Neko je u jednoj od Hipernet temi izbacio Speedtest i kao provajder se navodi CETIN, tako da je moguće da ovo bude novo ime posle nove godine.
 
ma kakav Cetin? Ko bi se jos tako zvao? :)
Cetin je firma u koju je izdvojena sva infrastruktura bivše Telenor mreže.
Telenor d.o.o. nema više ništa od infrastrukture u okviru same kompanije. Jedino su krajnje bazne stanice (radio deo koji koristi frekvencije za koje Telenor d.o.o. ima dozvolu) još u vlasništvu ove firme. Sve što se tiče jezgra mreže, prenosnih sistema, radio linkova do BS, sve optike itd, sve je to u vlasništvu firme Cetin d.o.o.

Telenor d.o.o. iznajmljuje ove delove mreže od firme Cetin d.o.o. To je urađeno pre nekih 2 godine. Očigledno da što se optike tiče i hiperneta, Telenor d.o.o. radi samo kao preprodavac usluga firme Cetin d.o.o. A da Cetin ustvari tehnički drži ceo hipernet, jer im ni za jedan deo nije potreban Telenor (kao što same bazne stanice kod mobilne telefonije moraju biti u vlasništu Telenor d.o.o).

Sad je nadam se jasnije.

Vrlo malo je verovatno da će se mreža zvati CETIN. Videćemo - u Crnoj Gori je PPF prodao "Telenor" mrežu Mađarima. Da potsetim, vlasnik PPF fonda je krajem 2020 tragično nastradao u helikopterskoj nesreći na Aljasci, koji su planovi menadženta PPF fonda, videćemo.
 
PPF je izrazio zelju da produzi koristenje (i placanje) brenda "Telenor" norvezanima jer bi rebrendiranje bilo dosta skupo. Sta se tu desilo vidimo posto se brend i dalje koristi. Bile su neke price da bi u Bugarskoj mreza mogla promeni ime u "Laa" medjutim to se nije desilo.
Takodje "Telefonica" i "O2" brend se koriste u Ceskoj i Slovackoj ali ne bi zadovoljavali na trzistu koje taj brend ne prepoznaje (madjarska, srbija etc.)
 
Ja sam cuo info da od februara menjaju ime...
 
Cetin je firma u koju je izdvojena sva infrastruktura bivše Telenor mreže.
Telenor d.o.o. nema više ništa od infrastrukture u okviru same kompanije. Jedino su krajnje bazne stanice (radio deo koji koristi frekvencije za koje Telenor d.o.o. ima dozvolu) još u vlasništvu ove firme. Sve što se tiče jezgra mreže, prenosnih sistema, radio linkova do BS, sve optike itd, sve je to u vlasništvu firme Cetin d.o.o.

Telenor d.o.o. iznajmljuje ove delove mreže od firme Cetin d.o.o. To je urađeno pre nekih 2 godine. Očigledno da što se optike tiče i hiperneta, Telenor d.o.o. radi samo kao preprodavac usluga firme Cetin d.o.o. A da Cetin ustvari tehnički drži ceo hipernet, jer im ni za jedan deo nije potreban Telenor (kao što same bazne stanice kod mobilne telefonije moraju biti u vlasništu Telenor d.o.o).

Sad je nadam se jasnije.

Vrlo malo je verovatno da će se mreža zvati CETIN. Videćemo - u Crnoj Gori je PPF prodao "Telenor" mrežu Mađarima. Da potsetim, vlasnik PPF fonda je krajem 2020 tragično nastradao u helikopterskoj nesreći na Aljasci, koji su planovi menadženta PPF fonda, videćemo.
Jasno, guglao sam Cetin i video o cemu se radi. Svesni su oni da ako sa Telenor naziva predju na Cetin, mogu da budu u problemu :) od svega o2 je mozda najpitkije, a i b92 se kratko zvao o2, mozda je tu neki nagovestaj da ce se zvati o2 jer je vracen b92. Mozda zbog nekih autorskih prava.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pretpostavljam da si podelio, ima dva lajka :) Ako ko dobije a ne treba mu neka mi prosledi. Hvala
 
O2 je mozda najpitkije, a i B92 se kratko zvao O2, mozda je tu neki nagovestaj da ce se zvati O2 jer je vracen B92. Mozda zbog nekih autorskih prava.
Antenna grupa je preimenovala B92 u O2 želeći da postigne sa tom televizom nešto drugo. Kada su Grci prodali Prvu i B92 (naziv doo je sve vreme bio isti), onda je i po prilici stvari Kopernus vratio upotrebu imena B92, jer im je to proverena priča i ne stavlja ih na dodatni trošak oko licenciranja brenda.
Stoga, vreme će pokazati da li će Telenor ili Telefonica (vlasnik brenda O2) prihvatiti ponudu Cetina da im plaćaju licencu.
 
Do 8.decembra imamo pravo da raskinemo ugovor, a oni vec povecali cene . Kako da raskinem kad se tek vracan 10.dec
 
@Tomiprunet verovatno se vade na to kao kod servisnih promocija što su izmajmunisali gde uzmeš 50% pretplate na 2 godine na primer 23. februara 2019. i to se računa zaključno sa 31. januarom 2021. a februara plaćaš punu cenu jer po njihovom važi do kraja prethodnog obračunskog perioda. Sad po toj logici ispada da oni na svoju ruku poskupljuju pretplatu za ceo decembar svima kojima se usaglase sa poskupljenjima, a ko raskine do 8. mu verovatno ide obračun po staroj ceni, jer to ide u srazmeri najverovatnije ručno.
 
Nazad
Vrh Dno