Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Play paketi su stari paketi i nema ih više u ponudi.
 
Jel vam radi widget za Moj Telenor aplikaciju? Kod mene ne već par dana.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne koristim, probao zbog tebe,radi.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mislio sam da je nešto do njih. Reinstalirao aplikaciju i sad radi. Hvala na odgovoru.
Edit: par minuta nakon reinstalacije (na Play Store) Huawei galerija mi nudi ažuriranje, i nakon tog ažuriranja ponovo ne radi widget. Izgleda da je to napravilo problem.
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
9931ad60323c42d44e5dc9728514bf2d.jpg
 
Poslednja izmena:
Deset ljudi znači...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
I to koji se ne poznaju :D
 
Potpisao sam pre 15tak dana novi ugovor na 2 godine, 50% bez telefona. Hocu da predjem u drugu mrezu. Jel zna neko tacnu proceduru? Placam racun za maj samo, posto mi kazu iz telenora da moram da platim i naknadu stete zbog privremenog raskida ugovora?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja ne kapiram šta im to znači...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Potpisao sam pre 15tak dana novi ugovor na 2 godine, 50% bez telefona. Hocu da predjem u drugu mrezu. Jel zna neko tacnu proceduru? Placam racun za maj samo, posto mi kazu iz telenora da moram da platim i naknadu stete zbog privremenog raskida ugovora?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Koliko se secam po novom zakonu placas samo akciju koju si dobio pomnozenu sa brojem meseci koriscenja...po tvome ako si dobio 50%,a pun paket je recimo 2000,tebe onda dodje 1000 pomnozeno sa brojem meseci koriscenja tj.samo mesec koriscenja jer ni toliko nisi iskoristio.
Ja sam tako razumem,najbolje zovi zastitu potrosaca i onda njih pa ako i dalje mrse da ne kazem sta,zovi ratel

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Mene zanima čemu produžavanje ugovora ako 15 dana kasnije odlučiš da pređeš u drugu mrežu?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Zar je to bitno? Ako ti je lakse, racunaj da sam pre 5 meseci potpisao ugovor. I ja sam razumeo da po novom, placam punu cenu paketa za koliko je vec meseci paket koriscen, a ne ceo ugovor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema šta meni da bude lakše, ti sad treba da se natežeš sa njima, ne ja. Bolje ti je valjda bilo da si prešao u drugu mrežu pre potpisa novog ugovora, ovako te čeka natezanje s njima, uključivanje inspekcije, Ratela i ostalih, ali dobro to bolje znaš šta ti je činiti...

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Zar je to bitno? Ako ti je lakse, racunaj da sam pre 5 meseci potpisao ugovor. I ja sam razumeo da po novom, placam punu cenu paketa za koliko je vec meseci paket koriscen, a ne ceo ugovor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nisi dobro razumeo,ne punu cenu paketa sa brojem meseci,vec razliku u cenu sto si dobio kao promociju pomnozenu sa brojem meseci tj.cenu popusta mnozis sa brojem meseci

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Aha, tako znaci, hvala na informaciji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^Ma jok. Spremaju se za Ratel benchmark, koji kreće uskoro. Bez VoLTE-a nemaju šanse, što se i videlo na prošlom.
Pozdrav
 
^Ma jok. Spremaju se za Ratel benchmark, koji kreće uskoro. Bez VoLTE-a nemaju šanse, što se i videlo na prošlom.
Pozdrav
Ako je VoLTE merilo kvaliteta mreza onda do mo.ega.. Koliko ljudi imaju paket i telefone sa odgovarajućim softverom? Po meni su bitnije stavke pokrivenost, brzina i stabilnost interneta..

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Na Ratelovom merenju, VoLTE jeste jedan od parametara kvaliteta mreže. Pravila merenja i ocenjivanja su unapred poznata svim učesnicima, kako bi merenje bilo objektivno koliko je to moguće.
Inače, VoLTE donosi bolje korisničko iskustvo i ne vidim zašto i on ne bi ušao u ocenjivanje. Napr. uspostava veze kod VoLTE poziva je ispod 2 sekunde, mislim da je u MTS-u bilo oko 1.6 sekundi.
Koga interesuje, može naći detalje na Ratel benchmark sajtu.
Pozdrav
 
Vipu ubedljivo najviše znači Volte usluga, jer njima 3G nije dobar, a GSM samo što nisu ugasili. Oni imaju tzv LeanGSM tehnologiju na GSM mreži koja smanjije zauzeće spektra 3x u osnosu na klasičnu GSM mrežu, te je kapacitet mreže 3x manji, ali ćelije mogu da pozajmljuju kapacitet jedna od druge.

Ovo su uradili da bi povećali kapacitet LTE mreže na 1800MHz time što su sav GSM zgurali na 900MHz, a na 900MHz i onako imaju duplo manji deo spektra od ostala 2 operatera. Pa kad zbog slabije 3G mreže telefoni "masovnije" prelaze na GSM da bi uspostavili poziv, dolazi do većeg opterećenja GSM mreže što u kombinaciji sa LeanGSM tehnologijom može izazvati zagušenje.

Kad bi VoLTE pustili masovno, dosta telefona ne bi ni mrdnulo sa 4G mreže pa bi im i GSM radio mnoogo bolje s mnogo manjim opterećenjem, a već su dosta proširili kapacitet 4G mreže (na nekim područjima) i tendencija im je da idu još više u tom pravcu.
 
Je l je to razlog što kada zovem nekog ko je mts ili vip čujem kao iz bunara? Kada zovem nekog ko je telenor, to je vrh zvuk. Mts i vip.... kao da je 2006. godina


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Mozda HD Voice ima samo u mrezi, ali ne i van.
 
U susednoj Madjaraskoj VoLTE imaju i pripejd brojevi , bez ogranicenja

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ja lično koristim Vip na mestu gde imaju samo 4G 800MHz i GSM 900, 3G uopšte nemaju ni u tragovima.

Uglavnom je kodek za razgovor na GSMu AMR-WB i ljude koji su na Vipu i Telenoru čujem okej. Dok ljudi koju su na mts-u kuku...

Padne kodek na niži u periodima kad je veliko opterećenje, a to se dešavalo najvise krajem marta. Sada je i prihvatljivo.

Mts kod mene uopšte nema signal, ima GSM za 10 dB slabiji od Vipa, LTE ima, ali nešto slabiji od Vipa a 3G slabo - da više smeta nego što koristi.

Jedino Telenor ima bolji signal za sva 3 tipa mreže, ali pošto povremeno boravim na mestima gde samo mts i Vip imaju signal, pa se zato izbor sam nameće.
 
Tvoj auto postaje pametan uz Drivey!

Sada svi putnici u kolima mogu da uživaju u brzom internetu jer Drivey omogućava povezivanje na WiFi hotspot.

Osim što nudi zabavu tokom puta, Drivey analizira i samu vožnju, prati naglo ubrzavanje ili usporavanje, kočenje ili oštro skretanje i na taj način ti daje veću sigurnost prilikom vožnje. Drivey takođe brine i o tvom automobilu i šalje ti obaveštenja o problemima sa motorom, a možeš da podesiš i podsetnike za servisiranje. Takođe, možeš da pratiš i lokaciju vozila putem GPS-a u realnom vremenu.

Instaliraj aplikaciju i sve informacije o tvom automobilu biće ti dostupne na pametnom telefonu.
 
zanimljivo... kakav uredjaj je u pitanju?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Pa kad zbog slabije 3G mreže telefoni "masovnije" prelaze na GSM da bi uspostavili poziv, dolazi do većeg opterećenja GSM mreže što u kombinaciji sa LeanGSM tehnologijom može izazvati zagušenje... .

Videli smo u toku vandrednog stanja. Nije se znalo šta je gore radilo gsm, 3g ili 4g.



Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno