Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Jedini dodatak koji sam tražio, i besplatan je, jeste da mi račun stiže na mail. A oni su mi uz ugovor uvalili taj ''TravelSure'' i neki ''Propušteni pozivi'' koje su promovisali kao besplatne, tj, na mom portalu piše:

Roaming dodaci: TravelSure 10

Roming tarifa TravelSure sa dnevnom kvotom od 10MB internet saobraćaja.

Nigde nije naznačeno da se plaća, odnosno, podrazumeva se da pripada uz paket. Čista jajarska posla, da ne kažem pljačka.
Uostalom, to ovde rade i banke i ustanove i ko sve stigne. Ako uspeš da nađeš ta sitna slovca i uspeš da ih pročitaš šta to ustvari znači, mož i da se spaseš :)
I zato sam ljut, jer me jajare zeznu na tako jeftinu foru uvaljivanja nečega što nisam ni tražio, i još pod besplatno.
Sve, ali bukvalno sve to piše na sajtu. I koja je default roaming tarifa i šta znači tih 10MB. Samo treba pročitati. Nisi ti izuzetak, svi manje više tako funkcionišemo pa tek kad ispadne problem onda čitamo i gledamo da nađemo kako su u stvari oni krivi a krivica je samo naša. Pamet u glavu i znaš za sledeći put, dobro je da je 2000din a ne 200.000din.
 
Znam da je tako, nego mi muka više od tih sitnih podvala na svim nivoima i instancama. Sve kao nešto besplatno, imate prijatelja, štedite kupujući ...
Zašto ne napišu cenovnik javno da se vidi, nego ti ga pošalju tek kad iskoristiš ''besplatnu'' i, naravno, uz već plaćeni paket pripadajuću uslugu? Ciganija i fekalizam.

PS: pa to, treba da cundraš po sajtu koji se i inače vuče k'o ranjeni puž, da bi našao neku informaciju koja je bitna. I svaki put kad se primaknem romingu, treba prvo da stanem i da iščitam 10-ak stranica na sajtu da bih znao da li da li smem da pozovem ili pošaljem SMS.
 
Poslednja izmena:
Nigde ne pise da je besplatan nego pise da ti je aktiviran taj i takav roming profil (posto postoji vise roming profila). I kosta, ko i sve sto kosta papreno :)
 
Da, stvarno, sad gledam. Kod svih stoji ili cena ili ono ''besplatno'' a jedino kod ovog Travela na koji su me navukli :d , ne stoji ništa. Nema cena, ali nema ni besplatno :d
Njima dobro. Od nas 100 neka se zezne bar 1, i njima puna šaka brade. Koliko čujem, zeznu tako znatno više od jednog na 100. Sve sam se nešto trsio da ne budem vuna, ali navataše me i ošišaše. Tako da čim krenem li negde, bačim goMno u fijoku :)
 
Brale, i ja cu ti reci - za ovo si se sam zeznuo, nije Telenorova greska.

Greska je jedino sto je internet u romingu po defaultu ukljucen, ali ja sam navikao da sada za svaki broj i pri svakom anesku, kod svakog operatera, odmah trazim zabranu interneta u romingu. Tacka... to SIGURNO necu koristiti.
 
Brale, i ja cu ti reci - za ovo si se sam zeznuo, nije Telenorova greska.

Greska je jedino sto je internet u romingu po defaultu ukljucen, ali ja sam navikao da sada za svaki broj i pri svakom anesku, kod svakog operatera, odmah trazim zabranu interneta u romingu. Tacka... to SIGURNO necu koristiti.

ovosi upravu 100% ,
 
Jedini dodatak koji sam tražio, i besplatan je, jeste da mi račun stiže na mail. A oni su mi uz ugovor uvalili taj ''TravelSure'' i neki ''Propušteni pozivi'' koje su promovisali kao besplatne, tj, na mom portalu piše:

Roaming dodaci: TravelSure 10

Roming tarifa TravelSure sa dnevnom kvotom od 10MB internet saobraćaja.

Nigde nije naznačeno da se plaća, odnosno, podrazumeva se da pripada uz paket. Čista jajarska posla, da ne kažem pljačka.
Uostalom, to ovde rade i banke i ustanove i ko sve stigne. Ako uspeš da nađeš ta sitna slovca i uspeš da ih pročitaš šta to ustvari znači, mož i da se spaseš :)
I zato sam ljut, jer me jajare zeznu na tako jeftinu foru uvaljivanja nečega što nisam ni tražio, i još pod besplatno.

TravelSure 10 je besplatan i dobar ( ko zna zasta sluzi ) a da nisi imao TravelSure 10 tek bite hebali
 
Brale, i ja cu ti reci - za ovo si se sam zeznuo, nije Telenorova greska.

Greska je jedino sto je internet u romingu po defaultu ukljucen, ali ja sam navikao da sada za svaki broj i pri svakom anesku, kod svakog operatera, odmah trazim zabranu interneta u romingu. Tacka... to SIGURNO necu koristiti.
alfa mozes da pojasnis kako je po default ukljucen? Mislis na broju tom?

Pitam posto je i na iOS i na Android po default data roaming off, tako da svejedno ga moras svesno ukljuciti. Iskljucivanje na broju ima smisla ako dajes deci da ti cackaju telefon u roaming.
 
^ Ne. Isključivanje mogućnosti pristupa internetu u roamingu od strane samog providera UVEK ima smisla - sve dok su cene ovakve.
Na biznis brojevima je moguće tražiti trajnu zabranu interneta u roamingu, dok za privatne brojeve, bar koliko sam ja upućen, fukcioniše on ili off interneta u potpunosti (dakle nije moguće isključiti mogućnost pristupa internetu SAMO u roamingu, već u potpunosti).
Za privatne korisnike se uključivanje/isključivanje obavi jednostavim pozivom call centru
 
Na Androidu je nemoguće napraviti račun zbog korišćenja interneta u romingu, osim ukoliko korisnik baš to želi.
Mora svesno, uprkos svim upozorenjima, da se uključi.
 
^ da li govoriš o svakoj iteraciji stock Androida ili i o svim mogućim izvedbama poput kurta&murta rom 22.6 sa kernelom iz pegle?
 
Naravno da pricam o zvaničnom softveru.
 
Poslednja izmena:
Na Androidu je nemoguće napraviti račun zbog korišćenja interneta u romingu, osim ukoliko korisnik baš to želi.
Mora svesno, uprkos svim upozorenjima, da se uključi.
Naravno da je moguće, mali bag u softveru, i eto interneta. Iskusio lično na Galaxy S3. Sa ovim suludim cenama roaming je generalno samo za primanje hitnih poziva.
Za kraća putovanja su preusmeravanje mobilnog broja na Ring+(Unifon), i lokalna data kartica pun pogodak.
 
Naravno da je moguće, mali bag u softveru, i eto interneta. Iskusio lično na Galaxy S3. Sa ovim suludim cenama roaming je generalno samo za primanje hitnih poziva.
Za kraća putovanja su preusmeravanje mobilnog broja na Ring+(Unifon), i lokalna data kartica pun pogodak.

Bas tako,cesto se ovo desava da zbog softverske greske net uredno ide na mobu i ako je ugasen. Uglavnom nema nikakve greske od strane telenora @Jurke i pomiri se sa tim,cim ti je i Alfa priznao da ti telenor nije nista ukrao (inace ni ne krade) onda je 100% tako ;)
 
Jel ima neko neku insajdersku informaciju hoce li skoro biti Meizu M2 Note u Telenoru? Drugar ceka zamenu telefona u garanciji, dali su mu taj, ali ceka vec 15 dana, kao nema ga.
 
alfa mozes da pojasnis kako je po default ukljucen? Mislis na broju tom?
Pitam posto je i na iOS i na Android po default data roaming off, tako da svejedno ga moras svesno ukljuciti. Iskljucivanje na broju ima smisla ako dajes deci da ti cackaju telefon u roaming.
Na Androidu je nemoguće napraviti račun zbog korišćenja interneta u romingu, osim ukoliko korisnik baš to želi.
Mora svesno, uprkos svim upozorenjima, da se uključi.
Previse je lako da korisnik ne primeti to, klikne, ne gleda sta pise, ili nije svestan koliko to kosta. A cim je svako zabezeknut racunima za net u rominug, ocigledno je da je do operatara da onemoguci da se toliko toliko uniste.
Primarno, iskljucivanjem data saobracaja u romingu po defaultu.

Na biznis brojevima je moguće tražiti trajnu zabranu interneta u roamingu, dok za privatne brojeve, bar koliko sam ja upućen, fukcioniše on ili off interneta u potpunosti (dakle nije moguće isključiti mogućnost pristupa internetu SAMO u roamingu, već u potpunosti).
Za privatne korisnike se uključivanje/isključivanje obavi jednostavim pozivom call centru
Za Telenor ne znam, kod MTSa i VIPa imam iskljucen roming a ukljucen local DATA. Imam cak i papir na kome to pise za VIP (kod VIPa cak na tom papiru stoje i neke totalno logicne stvari ali expliticno izlistane), a kod MTSa mi je to stajalo na portalu kao "dodatna usluga" za brojeve, dok je bio stari portal.
Za ova dva operatera moze pozivom call centru da se zabrani DATA roaming samo, a ostavi local DATA.


U svakom slucaju, kradja je realno od operatera sto ne zabrane DATA roaming po defaultu. Makar i ovako ogranicen preko TravelSure 10 (opet moze da se napravi racun jer moze vise dana zaredom da se pravi racun)
Telenor je bar koliko-toliko korektan sto po defaultu limitira na TravelSure 10 potrosnju za DATA, ma koliko i to bila prevelika cena za podatke. (sta je 10MB danas??)
 
Apsolutno ste u pravu da me Telenor nije zeznuo. Nije on koristio moj telefon, ja sam :) Jedino što nisu najtransparentniji sa stvarnim cenama usluga. Stoga smatram da to čine namerno kako bi se neko u žurbi ili muci upecao. Vrlo poslovno i krajnje korektno prema korisnicima, čak i dugogodišnjim. Što reče neko, sreća pa sam, znajući da je to vrlo skupo, zaista vrlo kratko koristio tu uslugu. Ali ovo ispade ne vrlo, nego odvratno skupo.
Naravno da ću platiti taj račun, sam sam ga napravio. Ali od mene više neće videti ni žutu banku.
 
Dobices neke rukavice u raznim bojama,neke telenor ambleme za male pare i to bi bilo sve :d
 
Apsolutno ste u pravu da me Telenor nije zeznuo. Nije on koristio moj telefon, ja sam :) Jedino što nisu najtransparentniji sa stvarnim cenama usluga. Stoga smatram da to čine namerno kako bi se neko u žurbi ili muci upecao. Vrlo poslovno i krajnje korektno prema korisnicima, čak i dugogodišnjim. Što reče neko, sreća pa sam, znajući da je to vrlo skupo, zaista vrlo kratko koristio tu uslugu. Ali ovo ispade ne vrlo, nego odvratno skupo.
Naravno da ću platiti taj račun, sam sam ga napravio. Ali od mene više neće videti ni žutu banku.
Шта да ти кажем,пословни број(без интернета),пословни телефон(није паметни),и рачун за интернет 2000:)Власник(газда) платио.Горе од свега је објашњење,као тел. се сам ажурира,нисте добро подесили итд.Поента је да је власник...Држава...
 
Ja napisah već da nikada ne gasim internet u romingu, potpuno svesno. Provedem u proseku 12-15 dana mesečno i romingu, i uglavnom uvek se upakujem u 100MB. Ono gde Telenor nije korektan, je što kada iskoristiš ovih 100MB, internet se ne gasi, nego odmah kreće ovih 10 MB iz Travel Sure 10. Dobiješ SMS, ali si ovo već načeo.

@Jurke Ne stoji ti to za sitna slova. Čim si se vezao na stranog operatera, dobio si dve sms poruke od Telenora gde ti u detalje daju cene svog saobraćaja u toj zemlji.
 
Za 100MB... uzimaj prepaid lokalne kartice.
 
...
@Jurke Ne stoji ti to za sitna slova. Čim si se vezao na stranog operatera, dobio si dve sms poruke od Telenora gde ti u detalje daju cene svog saobraćaja u toj zemlji.

Pazi, sasvim je moguće. Ali, naviknut na stalno neke promocije i gluposti koje mi šalju i mt:s i telenor i ono smorno ''uplatite ...'' i ''uplatili ste ...'', verovatno sam to otres'o po automatizmu. Fakat je stizalo nešto, ali ne pročitah ... možda sam mogao malo smanjiti troškove da sam na to obratio pažnju. Još ću morati i da čitam svaku glupost koju dobijam od operatera da se ne zaHebem ponovo ... :)

PS: Da, odmah sam ponovo uzeo taj pripejd od lokalnog operatera. Onaj od proletos koji sam uzeo nije više bio aktivan. Valjda gase karticu nakon dva meseca nekorišćenja.
 
Poslednja izmena:
Ovako izgleda:
Dobrodosli u Svedsku! Aktivirajte TravelSure dodatke i ostvarite znacajne ustede! Dodaci koji vaze 24h od trenutka aktivacije:
* 10 minuta razgovora za 499 dinara. Za aktivaciju besplatno pozovite *135*1#
* 20 SMS poruka za 299 din. Za aktivaciju besplatno pozovite *135*2#
* 20MB interneta za 399 din. Za aktivaciju besplatno pozovite *135*3#

Dodaci koji vaze do 16h poslednjeg dana u mesecu:
* 50 min razgovora za 1999 din. Za aktivaciju besplatno pozovite *135*4#
* 100 SMS poruka za 1199 din. Za aktivaciju besplatno pozovite *135*5#
* 100 MB interneta za 1599 din. Za aktivaciju besplatno pozovite *135*6#

Bez aktivacije TravelSure dodataka, cene (sa PDV-om) su:
* Odlazni pozivi 49,90 din/min uz uspostavu veze od 79,90 din
* Dolazni pozivi 9,90 din/min uz uspostavu veze od 39,90 din
* SMS 29,90 din
* GPRS: 0,32 din/kB za prva 3 MB u jednom danu, narednih 7 MB u istom danu su besplatni.

@alfaunits lokalne kartice jedino uz MiFi ruter, pa onda juri dopune... Kroz neke zemlje se sami provezem, nije da svuda boravim.
Ovih 100MB je 1600 din u Evropi, to mi je prihvatljivo, i sasvim dovoljno za IM/mail.
 
Zato su dual sim telefoni keva :) jedan sim slot za standardnu karticu, drugi za data karticu/lokalnu (data) karticu u romingu i nema glavobolje :)
 
Kvalitet razgovora može da bude nešto lošiji kad se koristi samo 2G.
 
@alfaunits lokalne kartice jedino uz MiFi ruter, pa onda juri dopune... Kroz neke zemlje se sami provezem, nije da svuda boravim.
Ovih 100MB je 1600 din u Evropi, to mi je prihvatljivo, i sasvim dovoljno za IM/mail.
To nije losa varijanta da te otkaci posle tih 100MB (da ne moze racun da se napravi uopste, ni 3000 za TravelSure), a pogotovu ako je za vise od jedne zemlje, jer to vec sa prepaidom nisam nalazio za 13eur, samo skuplje varijante. A ovo je ipak zgodnije.
 
@ kibicer,
rekoh, sasvim je moguće da sam dobio takvu poruku, ali, kao što i to rekoh, otres'o sam je po automatizmu kao glupost, onako ki dete slinu :)
A ustvari, moguće je i da jeste glupost ... zašto bih ih zvao da ga aktiviram, ako mi je TravelSure već aktivan?
A onda dole kao, bez aktivacije TravelSure dodatka bla bla ... i cenovnik, po kome su me već odrali :) Pa šta onda znači ovo što mi piše na portalu da mi je ta usluga aktivna? Lepo piše i da se ta usluga može ponovo aktivirati, ima dugme. Znači li to da bih uopšte koristio tu uslugu TravelSure 10 koja je aktivna, treba prvo da pozovem za dodatak od još 20MB? Odnosno, ako ne pozovem, ispada da kao da i nemam aktivnu ovu TravelSure uslugu? Služi li ta aktivna usluga nečemu uopšte? I za koji * mi je onnda uopšte uvaljaju uz pakek ako služi samo tome da me zaHebe? Da, možda je baš zato i uvaljuju ... Aktivna usluga, aktiviran dodatak, usluga, dodatak, cenovnik ... biće to obimna lektira ako opet budem imao potrebu za dve SMS i minut interneta iz inostranstva :d Jednostavnije će mi biti da ih bačim u PM :)
 
TravelSure je besplatan , neznam u cemuje problem dovoljno je da malo pogledas i izaberes *111#

wp_ss_20151206_0001.png
 
krastavac, postajem advokat Telenora, a gledam da ih napustim :)
Sve u svemu, mislim da su sve ovo zaista dobro objasnili. Ti kao deo svog tarifnog paketa imaš aktivnu Travel Sure 10 tarifu za roming. Tako da se drugi sms ne odnosi na tebe, ali ga po automatizmu šalju svakome u romingu.
Ali, tarifne dodatke nemaš aktivirane, i prvi sms sadrži informacije o svim raspoloživim dodacima, kao i ussd kodove za aktivaciju. Pa ko želi. To što ne čitamo pažljivo, naš je problem.
Imati u vidu da ne važi svaki dodatak u svakoj zemlji. Čitati pažljivo, svaki put, ili proveravati sajt pred putovanje (primer: u Finskoj i Bosni, na primer, ne važi dodatak za internet).
 
Nazad
Vrh Dno