Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Jel moguca promena paketa sa skupljeg na jeftiniji? Pretpostavljam da ne ali cisto da pitam
 
Nije moguca, osim mozda sad zbog poskupljenja...
 
Ja imam "servisnu promociju" po kojoj total data+ placam umesto sadasnje cene 8049 - 2224,5 (sa eracunom)... koliko li cu placati posle poskupljenja? I u aplikaciji sad vidim da mi ne dozvoljava promenu paketa, a pocetna UO je bila za total 40 i 50% popusta..
Meni i dalje nudi kroz aplikaciji prelazak sa Total 40 na Total data+ za 2224 ali pitanje koliko ce taj paket kostati posle poskupljenja, da ne bude neka navlakusa pa bude samo 50% 😁
 
Pa odete na sajt Jetela u ono obaveštenje i vidite za koliko je uvećanja cena tih paketa. Cena se na svim paketima linearno povećava. Dakle, ako plaćate sada Go Data sa 50% popusta 925 dinara, pošto je uvećanje cene 250 dinara, onda ćete plaćati 1175 dinara. Neko ko bude sklopio ugovor sa 50% popusta nakon što nove cene stupe na snagu, plaćaće 1050 dinara.

* Sve cene su računate bez e-računa.
 
Jasno, ali ovo je specijalna ponuda gde ne znam koji je provenat popusta. Popust je sa 8049 na 2224,5. Ne bih da se 1.marta neprijatno iznenadim
 
Jel moguca promena paketa sa skupljeg na jeftiniji? Pretpostavljam da ne ali cisto da pitam

Naravno da je moguća, ali pod uslovom da nisi pod ugovornom obavezom zbog kupovine telefona ili ako je ugovorna obaveza servisna promocija sa popustom 50%. Verovatno isto važi i za one manje popuste koje su ljudi prihvatali (40 i 30%).
 
Jel moze, online da pre posalje zahtev za raskid ugovora zbog poskupljenja putem njihovog sajta, jer nijedan mejl ne mogu naci da bih poslao na mejlu ili mora licno u poslovnici?
 
Pa odete na sajt Jetela u ono obaveštenje i vidite za koliko je uvećanja cena tih paketa. Cena se na svim paketima linearno povećava. Dakle, ako plaćate sada Go Data sa 50% popusta 925 dinara, pošto je uvećanje cene 250 dinara, onda ćete plaćati 1175 dinara. Neko ko bude sklopio ugovor sa 50% popusta nakon što nove cene stupe na snagu, plaćaće 1050 dinara.

* Sve cene su računate bez e-računa.
prilicno sam siguran da nije tako, nego se na novu cenu racuna 50%
 
Pa odete na sajt Jetela u ono obaveštenje i vidite za koliko je uvećanja cena tih paketa. Cena se na svim paketima linearno povećava. Dakle, ako plaćate sada Go Data sa 50% popusta 925 dinara, pošto je uvećanje cene 250 dinara, onda ćete plaćati 1175 dinara. Neko ko bude sklopio ugovor sa 50% popusta nakon što nove cene stupe na snagu, plaćaće 1050 dinara.

* Sve cene su računate bez e-računa.
Nisi lepo procitao o cemu pisemo...
 
Ja imam "servisnu promociju" po kojoj total data+ placam umesto sadasnje cene 8049 - 2224,5 (sa eracunom)... koliko li cu placati posle poskupljenja? I u aplikaciji sad vidim da mi ne dozvoljava promenu paketa, a pocetna UO je bila za total 40 i 50% popusta...
Trenutno plaćaš 50% cene za Total Data+ (UO bez telefona): 4.549 - 50% - 50 dinarčića za e-račun = 2.224,5. Nova cena za taj paket će biti 4.999, pošto *Promocije i popusti na aktivnim ugovorima ostaju da važe, tvoj novi račun biti: 4.999 - 50% - 100 din. za e-račun = 2.399,5.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-02-04 150321.jpg
    Screenshot 2024-02-04 150321.jpg
    270.6 KB · Pregleda: 96
Jel moguca promena paketa sa skupljeg na jeftiniji? Pretpostavljam da ne ali cisto da pitam
Ja sam ranije (pre nekoliko godina, 5,6 ne mogu se setiti tačno) prelazio sa skupljeg paketa na jeftiniji i obrnuto, i nisu mi ukidali 50% popusta niti u prvom, niti u drugom slučaju. Znači, dokle god mi je trajala ugovorna obaveza za koju sam dobio 50%, bilo je dozvoljeno da se šetaš kroz pakete, a popust je ostajao, sem što se pri prelasku na neki drugi paket sve iz prvobitnog anulira (recimo GB koji su se nakupili i ostali servisi) i kreće se od početka. E, sad da li se nešto u međuvremenu menjalo, ne bih znao. S obzirom da je sa prelaskom Telenora u Yettel i dobijanje popusta od 50% postalo teže, ne bih se iznenadio da to više nije moguće, kako kolege kažu. Svakako treba proveriti tu informaciju. Najbolje pitati operatera koji te nazove i ponudi 50% da ostaneš u mreži, ili na postpejdu.
 
Za mnoge stvari za vreme Telenora su bili gospoda u odnosu na ove sadašnje iz Yettela pri čemu ljudi u poslovnicama, akviziteri, operateri i slična sitnija boranija uglavnom ništa nije kriva (osim par nadobudnijih službenika kojih svuda ima) već je to mahom do višeg menadžmenta.
 
Trenutno plaćaš 50% cene za Total Data+ (UO bez telefona): 4.549 - 50% - 50 dinarčića za e-račun = 2.224,5. Nova cena za taj paket će biti 4.999, pošto *Promocije i popusti na aktivnim ugovorima ostaju da važe, tvoj novi račun biti: 4.999 - 50% - 100 din. za e-račun = 2.399,5.
Po tvom bi ja Total 40 treba da placam 2899-50% -100din=1349,5 a sad placam 1574,5 😂
Losa ti je matematika...
P.S. Pogresnu kolonu gledas
 
OK, nova će koliko vidim biti 3.599 dinara, znači sa 50% popusta i elektronskim računom biće 3.599*0,5-100 = 1.699,50 dinara a ne 1.349,50 dinara.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20240204_170050_Chrome.jpg
    SmartSelect_20240204_170050_Chrome.jpg
    223.6 KB · Pregleda: 80
Total Data + će sa popustom i e-računom biti 4.699,50 dinara a ne onako kako je izračunao jer je računao 50% na cenu već sniženu 50%... Mada, ne bih imao ništa protiv da total data + bude 2.399,50 dinara kao u njegovoj računici... 😁
 
^ možda je i u pravu 🤣. Evo kod mene još jeftinije IMG_0172.png
 
Napisao sam vec da sam total data+ po servisnoj promociji placao umesto 8049 - 2224,5 dinara. Pitao sam u poslovnici i racun bi bio veci 400-500 dinara po njima. Posto sam UO potpisao za total 40 i 50% popusta, smanjio sam paket na total 40, i ostao je popust 50%. Hvala svima na pomoci.
 
Po tvom bi ja Total 40 treba da placam 2899-50% -100din=1349,5 a sad placam 1574,5 😂
Losa ti je matematika...
P.S. Pogresnu kolonu gledas
Loša ti je pretpostavka da imaš isti ugovor/popust/promociju kao mrmilos. Matematika je dobra jer se njom došlo do cene koju čovek trenutno plaća. Za njega važi popust na cenu iz druge kolone, za tebe je popust na cenu iz prve kolone.
 
@mrmilos ima popust od 5824din mesečno na punu cenu, lepo piše, tu će akciju i zadržati.
 
Ja sam ranije (pre nekoliko godina, 5,6 ne mogu se setiti tačno) prelazio sa skupljeg paketa na jeftiniji i obrnuto, i nisu mi ukidali 50% popusta niti u prvom, niti u drugom slučaju. Znači, dokle god mi je trajala ugovorna obaveza za koju sam dobio 50%, bilo je dozvoljeno da se šetaš kroz pakete, a popust je ostajao, sem što se pri prelasku na neki drugi paket sve iz prvobitnog anulira (recimo GB koji su se nakupili i ostali servisi) i kreće se od početka. E, sad da li se nešto u međuvremenu menjalo, ne bih znao. S obzirom da je sa prelaskom Telenora u Yettel i dobijanje popusta od 50% postalo teže, ne bih se iznenadio da to više nije moguće, kako kolege kažu. Svakako treba proveriti tu informaciju. Najbolje pitati operatera koji te nazove i ponudi 50% da ostaneš u mreži, ili na postpejdu.
Raskini ugovor po osnovu poskupljenja i odaberi opciju 3 (prelazak na pripejd), onda sačekaj 2-3 dana ponudu -50% kroz aplikaciju za taj manji paket.
Naravno da je moguća, ali pod uslovom da nisi pod ugovornom obavezom zbog kupovine telefona ili ako je ugovorna obaveza servisna promocija sa popustom 50%. Verovatno isto važi i za one manje popuste koje su ljudi prihvatali (40 i 30%).
Fora je sto imam biznis pakete 7 8 broja ne znam tacno, i prosle godine sam obnovio ugovor i bila je neka promocija 4 5x vise neta uz neke pakete prvih godinu dana,i sad mi je to isteklo i malo mi je pa bih da smanjim na neki najjeftiniji paket jer mi minuti ne znace puno pa da uzmem tipa u mts-u samo net.
 
Potreban savet!
Ja sam ugovor sklopio 23.01.2024. i to prenosom broja iz mt:s-a. Generalno nisam zadovoljan signalom (na poslu) a sada i povecanje cene od 01. 03. (ako sam dobro obavesten)
Koliki je "rok" za raskid ugovorne obaveze od dana kada nove cene stupe na snagu?
Da li ja moram da cekam zakonskih 2 meseca lezarine broja u Yettelu (sto imu dodje 23.03) pa da ujedno raskinem ugovor i vratim broj u mt:s jer mi jedino njihov signal odghovara svuda na poslu???!!! (znam da ce i mts da poskupi ali yaba kada A1 nema signal uopste, Yettel polovicno a mt:s rules u halama firme)
 
Ugovor moraš da raskineš do 28.02. (30 dana nakon objave o povećanju cena) a broj svakako mora odležati tih 2 meseca od zadnjeg prenosa.

Raskini ugovor sad i prebaci ga na postpaid bez UO (opcija 2), pa kad prođe zakonski rok pređi u mts.
 
Ugovor moraš da raskineš do 28.02. (30 dana nakon objave o povećanju cena) a broj svakako mora odležati tih 2 meseca od zadnjeg prenosa.

Raskini ugovor sad i prebaci ga na postpaid bez UO (opcija 2), pa kad prođe zakonski rok pređi u mts.
1250 za go data. Potpisan u januaru. Šta tačno funkcioniše da te ne izlevate ko i za go data. I 50 posto popusta ako se moze prepraviti sa ovim nije loše. Ali traziti raskid ugovora sa prelaskom na prepaid pa tražiti onda 50 posto?
 
Da li je moguće raskinuti ugovor po osnovu poskupljenja, preći na pripejd i sačekati ponudu -50% kroz aplikaciju na manji paket?

Ne vidim razlog da ne može, ali... Ne bih da selim broj iz Yettela zbog kvaliteta mreže na specifičnoj lokaciji, ali bih iskoristio priliku da smanjim račun 😄
Epilog: podneo zahtev za raskid u subotu. Pozvali me danas, ponudili manji paket sa -50% i stvar rešena.
 
@brank0 ,sta si im rekao kad te pozvali, da hoces na pripejd zbog poskupljenja i 50% posto ili nesto drugo, pa ti oni ponudili 50%?
 
Nazad
Vrh Dno