Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

ako želiš ponovo 50 % popusta onda moraš da čekaš datum isteka ugovorne obaveze.
mejl za HBO ne bi smeo da ti se remeti nakon obnove ugovora i promene paketa.
Samo ga ponovo izabereš u slobodnom slotu kad ti se pusti novi paket. Meni je bar tako.
Ne mora da čeka istek ugovora, može da obavi sve 15 dana pre isteka uz
zahtev za prelazak na pripejd uz napomenu da bi ostao na postpaidu sa 50% popusta.
 
Meni nije ni bitno koliko je % popusta, trebaju mi neograničeni minuti i slot za hbo max do 1400-1500din. I na tom broju nemam ni jednu ponudu da sad odmah produžim ugovor a na pripejd broju da biram i total 4 i 5 i 10 i 20. Kad videh ponudu na ovom postpejdu šlogirah se.
 
Da li postoji neki paket koji ima pozive prema svim mrezama (i fiksni) a da nema interneta (ili da je taj internet sto manji za vise minuta).

Gledam za neki plan preko bilo kog providera (a da nije Globaltel) koji ce mi dati ovu opciju ...Recimo nesto do jedno 1000 din mesecno plan

Preko website tesko da nadjem nesto smisljeno pa me zanima da li ima nesto sto nije na web a postoji kao opcija
 
MTS senior 65+ ( 950 din )
Neograničeno poruke i pozivi prema svim fiksnim i mobilnim brojevima unutar Srbije i neograničen internet po brzini od 64 kb/s
 
Da li postoji neki paket koji ima pozive prema svim mrezama (i fiksni) a da nema interneta (ili da je taj internet sto manji za vise minuta).

Recimo nesto do jedno 1000 din mesecno plan.
U A1 imaš na pripejdu „Moćni plan“ koji nudi 500 minuta za 900 dinara. Čuo sam ovde da ima i neki popust na to, ali ne znam detalje.

A možeš dobiti i neograničene minute za 725 dinara mesečno (slika ispod). Pretpostavljam, ali ne znam provereno, da ti se porukom ova ponuda prosledi nakon nekog vremena provedenog na pripejdu. Validno bi bilo proveriti i kod terenskih agenata da li nude ovu ponudu, ili je ovo isteklo...
1701369508448.png
 
Ako mi ugovor ističe 02.02.2024. to znači da mi već od 02.01.2024. kreće full cena paketa na računu, jel tako beše?
Moj paket je Total data sa 50% popusta bez uređaja i plaćam ga 1824,50din.
To znači, ako hoću da ponovo izboksujem 50% popusta, moram već krajem decembra da krenem u akciju ili kako?
U aplikaciji mi nude obnovu ugovora Total data za 2849.00 što ne bih prihvatio.
 
da bi opet izboksovao Total Data za 1825 din tj. 1775 din sa e-računom, moraš prvo obnoviti ugovor uz neki manji paket sa 50 % popusta ( npr. Total 40 ) pa tek onda da ti se ( EVENTUALNO ) učita promo kroz mesec-dva da pređeš na Total Data sa dodatnih 200 din popusta, pa da bude 1775 din sa e-računom umesto regularnih 1975 din sa 50 % popusta
 
Sada kada je GLobaltel deo MTS-a da li treba da se menja kartica ...Trenutno imam ESIM karticu i hocu da uzmem SIM karticu pa me zanima da li treba da kupim katicu na trafici ili odem u MTS poslovnicu pa trazim od njih. I drugo, jel postoji mogucnost narucivanja tih kartica preko poste ..

Nisam u Srbiji pa ne shvatam sta se sve desava ....
 
 
da bi opet izboksovao Total Data za 1825 din tj. 1775 din sa e-računom, moraš prvo obnoviti ugovor uz neki manji paket sa 50 % popusta ( npr. Total 40 ) pa tek onda da ti se ( EVENTUALNO ) učita promo kroz mesec-dva da pređeš na Total Data sa dodatnih 200 din popusta, pa da bude 1775 din sa e-računom umesto regularnih 1975 din sa 50 % popusta
Aha, ok. A kada bi bilo najbolje vreme da krenem u akciju, tipa da podnesem zahtev za prelaz u drugu mrežu?
 
Aha, ok. A kada bi bilo najbolje vreme da krenem u akciju, tipa da podnesem zahtev za prelaz u drugu mrežu?

Ako ti ugovorna obaveza ističe 2. feb onda ti puna cena kreće 1. feb
Zahtev za prelaz u drugu mrežu podneseš 2. feb na datum isteka ugovorne obaveze i onda te 2.feb ili 3.feb zovu da ostaneš i odmah ti opet dodele 50 % popusta koji onda traje od 1.feb 2024 do 1.feb 2026. Ovo je brža varijanta gde sigurno reaguju i zovu te.
Druga sporija varijanta je da 19.jan podneseš zahtev za raskid uz napomenu prelaska na pripejd gde im treba do 15 dana max da ( nije zasigurno ) odreaguju i pozovu te radi zadržavanja na postpejdu uz 50%.
 
Ok, ići ću onda na varijantu da 2. februara podnesem zahtev za prelaz.
Misliš da mi neće odmah ponuditi Total data već neki manji paket pa onda kasnije da pređem?
 
ponudiće oni tebi sigurno odmah Total Data - ali po ceni od 1975 din sa 50 % i e-računom.
Ako želiš Total Data ali po ceni od 1775 din onda se mora prvo ugovoriti neki manji Total sa 50 % pa ti se ( EVENTUALNO ) kroz mesec dva učita promo da pređeš na Total Data sa dodatnih 200 din i zadržavanjem 50 % popusta. Namerno pišem eventualno jer nema neko zvanično pravilo da se svakom ponudi ta promena paketa sa 200 din dodatnog popusta. Mom ćaletu ( Total 10 ) i ortaku ( Total 40 ) se ta ponuda pojavila za manje od mesec dana.
 
Molim za malu pomoć jer sam se vratio opet u Yettel nakon dve godine.
  • Da li neko zna da li i dalje naplaćuju 15 din. prilikom aktivacije iMessage-a na ajfonu (što recimo kod A1 nije slučaj)?
  • Kako funkcioniše web portal Moj Yettel ukoliko je neko već ima Hipernet paket van njihove mreže i aktivan nalog za tu uslugu? Nigde mi ne nudi opciju da ''uvežem'' nalog za optiku i mobilnu telefoniju, da li moram da registrujem novi nalog sa novom mail adresom za nedavno prebačeni postpejd broj?

Hvala vam
 
MTS i A1 ne naplaćuju, dok jetel i dalje naplaćuje svim koirisnicima aktivaciju za iMessage i FaceTime.
 
ponudiće oni tebi sigurno odmah Total Data - ali po ceni od 1975 din sa 50 % i e-računom.
Ako želiš Total Data ali po ceni od 1775 din onda se mora prvo ugovoriti neki manji Total sa 50 % pa ti se ( EVENTUALNO ) kroz mesec dva učita promo da pređeš na Total Data sa dodatnih 200 din i zadržavanjem 50 % popusta. Namerno pišem eventualno jer nema neko zvanično pravilo da se svakom ponudi ta promena paketa sa 200 din dodatnog popusta. Mom ćaletu ( Total 10 ) i ortaku ( Total 40 ) se ta ponuda pojavila za manje od mesec dana.
Kontao sam da možda ne mogu da dobijem po toj istoj ceni zato što je generalno taj paket poskupeo i sad je 4049 - 50 RSD za online račun pa 50% od toga izađe oko 2.000.
 
nije poskupeo, cena mu je i dalje ista:
ovakav je redosled:
4049 din - 50 % pa na sve to još - 50 din za e-račun
 
Aha, znači prvo manji paket pa onda će verovatno da se pojavi ta opcija za Total data pa malo većoj ceni, onda bih ustvari dobio Total data sa popustom većim od 50% ako na kraju bude za 1775 sa e-računom.
Kad se prisetim tako je i bilo prvi put. Pre godinu i po dana sam otišao u poslovnicu nekim drugim poslom i ponudili su mi Total data ja mislim uz doplatu i manje od 200 RSD mesečno pa sam prešao.
 
Tako je, dodatnih 200 din popusta za promenu na Total Data se ( možda ) pojavi samo ako imaš trenutno ugovoreni neki manji Total ( 4, 5, 10, 20 ili 40 ) sa 50 % popusta
 
Ok, onda idem sa total 40 pa ću čekati da se pojavi Total data, mada i Total 40 nije loš, neki put oko Nove godine bude i promocija 2x ili 3x više neta.
 
Upravo je u toku...

20231201_161548.jpg
 
Јел 15-ак дана пре истека УО би ваљало поднети захтев за прелазак на припејд?
 
Kakvi pilićari ovi iz yettela. Prebacim polovinom prošlog meseca broj u vip (neo, neo za 1250 iz principa - jer nisu dali odmah 50% kao ranijih godina) i sad dosao u njihovu poslovnicu da platim poslednji racun (posto naravno drugacije ne moze i bez popusta za taj mesec) i naplate mi jos 59 finara kao ualugu plaćanja. Za zadovoljstvom cu, za par dana, da prebacim i ovaj drugi broj (sto ga imam jos od Mobtela). Pilićari na kvadrat
 
Jel to ono sto je uvedeno na mala vrata pre par meseci, provizija za placanje u njihovoj radnji. Online karticama i elektronski nema provizija.
 
Kakvi pilićari ovi iz yettela. Prebacim polovinom prošlog meseca broj u vip (neo, neo za 1250 iz principa - jer nisu dali odmah 50% kao ranijih godina) i sad dosao u njihovu poslovnicu da platim poslednji racun (posto naravno drugacije ne moze i bez popusta za taj mesec) i naplate mi jos 59 finara kao ualugu plaćanja. Za zadovoljstvom cu, za par dana, da prebacim i ovaj drugi broj (sto ga imam jos od Mobtela). Pilićari na kvadrat
Samo da znas da je kod A1 70 din🤣
 
Tako je, dodatnih 200 din popusta za promenu na Total Data se ( možda ) pojavi samo ako imaš trenutno ugovoreni neki manji Total ( 4, 5, 10, 20 ili 40 ) sa 50 % popusta
A šta ako nemaš ugovoreni Total sa 50% nego neku drugu tarifu ali si dobio popust u poslovnici? Onda koje će se tarife pojaviti/predložiti u Yettel App?
 
Nazad
Vrh Dno