Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

^ proradio, nije hteo od jutros nikako. Valjda nešto do njih.
 
Da li su telefoni u Yettel-u kodirani?
Da li je S21FE iz Yettel-a kodiran?
Da li je S22 iz Yettel-a kodiran?
Ako je kodiran i ako je telefon uzet na firmu, da li se moze i kako dekodirati ako nije isplaćen (uzet na rate)?
Zasto pitam, pa da se uz sluzbenu karticu moze staviti u telefon i privatni broj...
 
Nisu kodirani, možeš koju hoćeš karticu da stavljaš…
 
Trenutno imam total 2 paket. Da li je moguce produziti ugovor sa istim paketom, posto ga ne vidim vise u ponudi, ili mora total 5?Hvala.
 
Kakva su vam iskustva sa roming internet dodacima? Za koliko dana relano je dovoljno 1gb, a za koliko 3gb?
 
1gb max 3 dana. Vise ti vredi da instaliras airalo ako imas esim.
 
Kakva su vam iskustva sa roming internet dodacima? Za koliko dana relano je dovoljno 1gb, a za koliko 3gb?
Spržio sam 1Gb zimus u Budimpešti za dan i po, užas malo.
Ne znam koja je sad najbolja opcija kad sw putuje po Evropi da se ne razmišlja o glupom roaming, beše ima neka tema ovde?
 
Kakva su vam iskustva sa roming internet dodacima? Za koliko dana relano je dovoljno 1gb, a za koliko 3gb?
To proceniš naspram svoje redovne potrošnje i zavisi sta planiraš od servisa da koristiš u roamingu.
Za navigaciju koristim Google maps, ali se potrudim da skinem region kojim ću se kretati. Osim redovne upotrebe, dodam malo više navigacije. A od vrste putovanja zavisi šta od drugih redovnih servisa manje krositim.

1GB bude 3-6 dana. Pre svega zavisi od razloga putovanja.
 
Spržio sam 1Gb zimus u Budimpešti za dan i po, užas malo.
Ne znam koja je sad najbolja opcija kad sw putuje po Evropi da se ne razmišlja o glupom roaming, beše ima neka tema ovde?
Rekoh vec, imas program Airalo i mozes uplatiti esim. Ako imate nekog u blizini sa evropskim pasosem, licnom kartom, najbolje resenje je sada Orange iz Poljske. 3.48 Gb za 5.30 evra na 30 dana, plus neograniceni pozivi i poruke na brojeve u Evropskoj uniji.
 
Moje iskustvo, prvi gigabajt 2.5 dana, prosecna potrosnja, drugi gigabajt je samo odleteo za nepunih 24h. za dalje bolje da ne otvaram temu. Najgore sto su mape koriscene i 2.5 dana isto kao i ovih 24h :)
 
Preporuka za Data Usage Monitor, prikazuje pregledno potrošnju po danima, aplikacijama, šta je preko WiFi a šta preko celularne, šta u roamingu itd.

Moja statistika: 2GB nisam potrošio za 2 nedelje na Siciliji, ali jesam za 5 dana u Pragu, verovatno zbog mapa gradskog saobraćaja, od tada koristim ovaj programčić.
 
Dok je roaming bio dosta skuplji, ja sam koristio neki no root data firewall. Namestiš da ti traži odobrenje za svaku aplikaciju koja traži izlaz na internet i možeš da iskuliras (zabraniš), dozvoliš trajno ili dozvoliš na neki broj minuta.
Meni je bilo bitno da imam Gmail, Viber i povremeno nešto pored.

Aplikacija se dobro pokazala i prilikom jednog dugog leta avionom, imao sam free 1MB (da, jedan megabajt :)) WiFi i za mail i Viber mi je trajalo 10+ sati, da bi mi jedan kontakt poslao nekoliko fotografija i tom jednom Viber porukom mi potrošio limit.
 
U roamingu jedino ne gledam youtube niti bilo kakav video. Sa 3GB izdrži 5-6-7 dana. Naravno manje potrošim ako imam wifi negde.

Sve što zahteva mnogo podataka - ne koristim, a na društvenim mrežama i u Srbiji i na wifi - isključen autoplay uvek za video i nemam nikakvih problema.

Jedan, dva dana, 1GB mi komotno završava posao, mada ja i ne koristim telefon kao drugi. Meni je glavna sprava za potrošnju interneta - desktop ili laptop računar.
 
Ogrebah danas 10000din popusta za kupovinu telefona na rate, na prepaid broju. Da li je neko koristio to? Kako ide, da li je obaveza prelaska na postpaid, ili kako drugacije moze da se iskoristi? Da li moze da se pokloni nekome? To mi je drugi broj, vec imam postpaid u yettelu tako da mi 2 paketa nisu bas moranje.
 
izgleda da vise ne daju 50% na pretplatu. odgovor na Tviter ,

Promocija koju si imao do sada važi samo prilikom prelaska na postpejd, pa je sada na raspolaganju neki od aktuelnih paketa po ceni iz ponude na linku. Mila
 
Daju 50% i dalje, samo traži da ti se javi neko iz odeljenja za brigu o korisnicima. Oni daju, ako ne iz prve onda ti daju kada podneseš zahtev za prenos broja kod drugog provajdera.
 
Ja sam juce bio u poslovnici i predao zahtev za prenos broja iz MTS-a u Yettel. Koliko mi je tada receno da sada kada se prenese broj sa racuna na dopunu da se sada ceka 30 dana za dobijanje sms-a sa ponudom za 50% nizom cenom za tarifu. Nadam se da necu morati toliko da cekam, inace rece mi cura koja tamo radi da ce da prati u sistemu pa se isto nada da ce da bude nesto od ponedeljka.
 
Potvrđujem za 50 posto za obnovu. Pre par dana sam dobio to za broj od majke nakon što sam na tviteru tražio kontakt iz službe za brigu o korisnicima. Oni nekad pokušavaju da te iscimaju da ideš u prodavnicu ili kažu da ta promocija nije dostupna, ali treba insistirati na kontaktu sa službom.
 
Nije mi to prvi put , jos jedan odgovor na tviteru nece da proslede kako i treba. poslat mail pa cekamo ako ne prenosim broj

Zdravo, vidim da te je koleginica uputila u sve informacije. Svakako se nadamo da neće doći do prekida saradnje. Želim ti lep ostatak dana. ~Dejana
 
Ne znam kako to,nekima odmah odobre ili odmah proslede da ih kolege za brigu korisnika pozovu,a neki prolaze ovako kao nas kolega sa foruma,neko ne dobije uopste 50% niti poziv iz brige za korisnike,pa predje na pripejd .Kakvi su to veciti dvostruki arsini i po kojim kriterijumima to rade,niko ne zna...
 
Više puta sam pisao na ovu temu, samo se vratite jednu stranu unazad ( 1032 )

Ako vam je istekla ugovorna obaveza a želite ostati u Jetelu bez novog uređaja, samo tražite da vas zove zlužba za brigu o korisnicima.
Nemojte pisati nikome na tviter niti pričati sa agentima kol centra o popustu sa 50 % jer vam isti neće dati.
Samo tražite da vas zove služba za brigu o korisnicima radi ostanka u Jetelu.
Njima ćete onda reći da želite ostati u Jetelu samo uz 50 % popusta na nova 24 obračunska perioda.

Svi vi koji ipak želite preći na pripejd dopunu, možete i tu opciju. Kad vam se broj aktivira kao pripejd, nakon dva puna dana kako ste pripejd, trećeg dana vam se učitavaju sve pripejd promocije, pri čemu će se učitati i promo 50 % za prelazak na postpejd i odmah opet možete preći na postpejd sa 50 % popusta.
 
Obratio sam im se na twitteru sa zahtevom da me pozovu iz sluzbe za brigu o korisnicima.

Evo kako je protekao razgovor.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    198.1 KB · Pregleda: 125
  • 2.png
    2.png
    232.4 KB · Pregleda: 120
  • 3.png
    3.png
    225.5 KB · Pregleda: 121
  • 4.png
    4.png
    230.4 KB · Pregleda: 119
  • 5.png
    5.png
    245.8 KB · Pregleda: 117
  • 6.png
    6.png
    217.6 KB · Pregleda: 116
  • 7.png
    7.png
    234.5 KB · Pregleda: 118
  • 8.png
    8.png
    233.3 KB · Pregleda: 116
  • 9.png
    9.png
    205.2 KB · Pregleda: 115
  • 10.png
    10.png
    215.1 KB · Pregleda: 111
  • 11.png
    11.png
    191.6 KB · Pregleda: 113
  • 12.png
    12.png
    189.6 KB · Pregleda: 126
Nazad
Vrh Dno