Šta je novo?

Yamaha RX-V775 nakon fleša biose ne radi

phantomr

Čuven
Učlanjen(a)
07.11.2003
Poruke
1,021
Poena
755
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 13600KF - DeepCool AK620
Matična ploča
Biostar B660GTA
RAM
64GB DDR4 3600
GPU
RTX 2060 Super
Storage
2TB+3TB+3TB+500GB SSD
Zvuk
Logitech Z5500
PSU
Seasonic s12ii-620
Kućište
Chieftec Dragon
Monitor
27+2*19
Miš & tastatura
Logitech g600
Prijatelj je uspeo da pokvari Yamaha RX-V775 , flešovao je bios preko usb, i sada se pojačalo upali izbaci neku poruku, ali ne radi.
Da li neko zna postoji li neki servis koji može da reši problem?
 
Prijatelj je uspeo da pokvari Yamaha RX-V775 , flešovao je bios preko usb, i sada se pojačalo upali izbaci neku poruku, ali ne radi.
Da li neko zna postoji li neki servis koji može da reši problem?
Nisi napisao koju poruku prijavljuje, što je osnovno da bi ti neko pomogao.
Ako je "SYSTEM ERROR" ili "DEVICE ERROR", neka proba ponovo da flešuje, ali sa nekim USB flešom manjeg kapaciteta do 8GB formatiranog u fat32.
Takođe, ja bih prvo probao i sa fabričkim resetovanjem gde će uraditi inicijalizaciju uređaja. Uđe u Advance menu, tako što istovremeno stisne “Straight” i “Main Zone” i onda preko dugmića “Program” levo ili desno dođe do ”Init…..Cancel”, zatim pritisne “Straight” da dođe do “Init….All” i potvrdi sa “Info”.
Za flešovanje uđe u Advance menu, tako što istovremeno stisne “Straight” i “Main Zone” i onda preko dugmića “Program” levo ili desno dođe do ”Update……USB” i neka potvrdi sa “Info” dugmetom i ponovi proceduru. Ili neka proba update preko interneta, tako što kad dođe do “Update…..USB” pritisne “Straight” da bi promenio na “Update……Network” i potvrdi sa “Info”.

Ako ništa od ovoga ne prođe i prijavljuje ko zna koju grešku, neće da se upali, blokira…
onda ide na suvo i problem rešen:😉

Recovery method using USB method:
1. Unplug the AC power cable from wall outlet.
2. Insert the USB thumb drive which has the firmware data stored inside, into the USB port located on the front panel.
3. Press and hold the INFO key and keep it pressed while you plug the AC power cable back into the wall outlet again.
“ USB UPDATE ” will appear on the front display. Then, release the INFO key.
4. The update will start automatically.
5. When “ UPDATE SUCCESS ” appears on the display, firmware update is completed.
Power off the receiver and remove the USB thumb drive.
6. Confirm updated firmware version.

PS: Valjda je skinuo firmware za taj model🤣😂🤣
poslednji je 1.93 od 21.12.2017.
 
Poslednja izmena:
Rekao mi je da je probao sve što je našao na netu i da ništa nije pomoglo, činjenica da ja to nisam isprobavao, nego sam mu poverovao :)
Pojačalo je kod mene, sada sam ga upalio da vidim šta tačno izbacuje, jer sam i zaboravio šta mi je sve pričao.

Ovo izbacuje, ajde sada ću da probam i to što si napisao, i da malo čitam na netu, pa javljam šta se dešava. Ne vidim da ima "Main zone" dugme, samo "Straight”
Update failed. (STRAIGHT) to change method. (INFO) to start. Power off to cancel. UPDATE*NETWORK
 
Poslednja izmena:
Nije baš ta procedura koju si napisao za ovo pojačalo, (nije mi doneo daljinski) ali uspem nekako da dođem do network update ili usb update, kada krene da vrti ove zvezdice kao da nešto radi, ali ništa ne uradi, vrti se tako i ništa. Probao sam i network i usb upadate, isto vrti i ništa. Primećujem da usb fleš ne svetli, (probao sam dva usb fleša, jedan usb2 , drugi usb3, isto) kao da nema struju.

1682551419340.png
 
Poslednja izmena:
@phantomr
Main zone je gore levo dugme, ispod natpisa Yamaha, verovatno je kod tebe Power
Probaj poslednju proceduru za “recovery” to mora da uspe ako ti je firmware na flešu i fleš dobar. Skini ponovo firmware za koji sam ti dao link.
 
@phantomr
Main zone je gore levo dugme, ispod natpisa Yamaha, verovatno je kod tebe Power
Probaj poslednju proceduru za “recovery” to mora da uspe ako ti je firmware na flešu i fleš dobar. Skini ponovo firmware za koji sam ti dao link.
Probao sa 2 fleša, jedan je od 2gb, stari usb, fat32, stavio sam fleš sa tvog linka, ali ne vredi, isto se ništa ne dešava.

1. Unplug the AC power cable from wall outlet.
2. Insert the USB thumb drive which has the firmware data stored inside, into the USB port located on the front panel.
3. Press and hold the INFO key and keep it pressed while you plug the AC power cable back into the wall outlet again.
“ USB UPDATE ” will appear on the front display. Then, release the INFO key.

kod 3. koraka se ništa ne desi, ne pojavi se USB UPDATE,
 
@phantomr
Neverovatno. Onda očigledno ne vidi USB fleš iz nekog razloga. Samo mi nije jasno, kako je onda sa njim učitavajući firmware, tvoj prijatelj uopšte uspeo da sjebe Receiver.🤔 Njemu je očigledno pošlo za rukom. A da ti od njega uzmeš fleš sa koga je flešovao pa da probaš. Ova poslednja procedura je i smišljena da ga digne iz mrtvih, ako je u pitanju greška softverske prirode.
 
@phantomr
Neverovatno. Onda očigledno ne vidi USB fleš iz nekog razloga. Samo mi nije jasno, kako je onda sa njim učitavajući firmware, tvoj prijatelj uopšte uspeo da sjebe Receiver. Njemu je očigledno pošlo za rukom. A da ti od njega uzmeš fleš sa koga je flešovao pa da probaš. Ova poslednja procedura je i smišljena da ga digne iz mrtvih, ako je u pitanju greška softverske prirode.
On je koristio neki Kingston fleš koji je kupio pre neku nedelju, baš da bi flešovao bios. 🙁 Imam barem 10 USB fleševa, mogu da probam, ali mi se ne čini da je do neke nekompatibilnosti sa flešom, i verujem da je prijatelj isprobao sve što je našao na internetu. Videću da pozovem Beli elektronik, reče @peca89 da su oni ovlašćeni servis.
 
Nazad
Vrh Dno