Šta je novo?

Xperia Z1

Koktel?? Buahahaha ja ne mogu. Aj zdra'o moze lock do Decembra.
 
Poslednja izmena:
Napisali su introducing new products... Nisu rekli da će predstavljati Honami, ali oni nisu predstavili NIŠTA.
 
Koktel + prezentacija XZ Ultra, smart watch i ostalih tripova u FR (@ djilkosh, znaci predstavili su nove proizvode a ne nista ;)). Uostalom sve je to bilo na nivou glasina i pisanja po forumima tj nadanje da ce predstaviti Honami ali kapiram da iako nemaju mnogo para za marketing ne bi dozvolili da sve to prodje bez ikakve reklame i pravog hajpa a ne samo pisanja po esatu i xda.

Ovo samo i jedino Sony moze ovako da usere. Znaci ne verujem. Pojavice im se telefon... kad ostali vec presisaju taj hardware kao i obicno.

Znaci za 2 meseca ce s800 biti prevazidjen? :d Ko ce to da ih presisa? htc, huawei, oppo, lg?

Samsung ce sigurno izbaciti brzi telefon (s4 i note III) a i ostali nabrojani verovatno ali to nece biti ''presisan'' hardver. Bice s800 ili neka slicna tegra a hardver nije samo soc sve mnogo toga - XZ Ultra je vrhcina (osim baterije) i za sada ne postoji tako nesto na trzistu a Note III ce takodje za 2 meseca kao Honami, jel to znaci da ce biti ''presisan'' hardverski kad izadje? Ne. Pokidace kao i do sada.

Dalje, IP5s takodje izlazi u septembru (za sada je tako kao) i ovaj manji Honami ili mozda Ray 3 (4,3'' triluminos itd) navodno cuvaju da bi ''borio'' sa IP5s. To su sve info od dobro upucenih insajdera, oni su i pisali da se ne ocekuje nista spec. danas.

Izgleda da je na redu XZ sa s800 a mozda i triluminosom. Cisto da jos malo pokupe kajmak gde mogu i otarase se nekih zaliha.

A Eldar (ili kako se vec zove) napisa danas da ce ovi novi senzori biti Sony ekskluziva do maja 2014 :) To znaci da ce Honami i ray 3 eventualno dominirati dosta vremena za danasnje uslove jer ce svi ostali biti na starim senzorima osim ako sami ne razviju svoje ili ne kupe tudje a to osim Samsunga niko ne moze trenutno da uradi (osim ako htc guru ne povuce neke svoje veze :d) a od proleca 2014 ce lepo da im prodaju svoje senzore (ne bi me cudilo da opet Samsung bude bolji ali sada Sony dig. photography tim razvija softver za kamere i ovaj novi senzor).

I ja sam ''hteo'' da danas predstave Honami ali realno sahranili bi i XZ/XZL i sve ostale svoje bolje telefone a verovatno i XZ ultra.

2 meseca prolete brzo (do pocetka prodaje a do predstavljanja i manje), ako stvarno bude mocan kao iz glasina (a ovi sto su imali pristup prototipu i1 su potvrdili prakticno sve, osim plasma flasha npr) nece biti vecih problema oko dobre prodaje. Mozda je i bolje da ne zure i rasprodaju XZ i fokusiraju se na podrsku za taj model koji im je najprodavaniji do sada a u medjuvremenu dodatno ispeglaju sve na Honamiju tako da prakticno nema vece mane.

Ali slazem se da su jadni sto se tice marketinga, cak im je i CEO pre neki dan skromno izjavio da je Samsung mnogo iznad njih sto se tice marketinga, da tu ne mogu da se takmice sa njima i da plivaju u kesu, sto vec svi znamo :)

A Nokia EOS.. bice verovatno vrh fon ali je WP8 i realno imace mnogo slabiji soc, manji ekran.. to je posebna WP8 klasa i jednostavno nema sanse da se prodaje ni kao prosecan skuplji LG a kamoli tek Android sa najboljom kamerom..
 
Poslednja izmena:
Pravo da vam kazem, prisustvo S800 i bigass baterije me najvise raduje, mada nedostatak stock Androida i potencijalno zatvoreni headphones port me odbijaju. [cenu da ne spominjem :D]

Za kameru sam siguran da ce je dobro uraditi, ali ne verujem da ce biti 2nd coming of Jesus [bar ne sa prvom verzijom bigass senzora], ostavice nesto za buduce revizije.
 
^pa sto nisi citao poslednje specifikacije, 3,5mm za slusalice nece biti zatvoren, kao ni kod XZ Ultra :) A Sony UI je dosta laksi i blizu stock Androida iako su ikonice klasicne Sony sa primesama walkman i cybershot starih telefona.

A cena ce biti ludacka.. jer ce moci da iskoriste trenutak kada nece imati android konkurenciju sto se tice kamere.. kapiram 650-700e ali ako nabave operateri kod nas eto ih po oglasima za manji kes posle par meseci ;)

I onda se igra kladionica bar 5x nedeljno :d
 
Poslednja izmena:
Kakvi posle par meseci :) ako Telenor i MTS uzmu telefon odmah, na oglasima će biti ~500€ odmah sutradan. Preporučena cena za XZ u maloprodaji je ~650€ bila, svuda kod nas se nalazio za ispod 500 sa telenorovom garancijom.

Ja jedva čekam ovaj telefon, kontam da cena mog telefona nikako neće pasti ispod 300€. To je moje optimističko razmišljanje, ali i donekle realno.

@DieHard

Da čak i na nekim renderima se vidi otvoren 3.5mm jack, a i svuda su kao potvrdili to :)
 
Jos jedan fan render ali na osnovu nekih informacija i vec vidjenog..

737IUz2ffAF2T9Hq99um.jpg


F1i6qV1kM2Y596LiuN7z.jpg


I think the leaked images don't do it justice. It's like a smaller, but slightly thicker version of the Z Ultra. I think the aluminum frame makes it look much more premium than the Z. I've seen the press image, and I'm already throwing my money and my Z at the screen so I can trade for it I know it does look similar to the Z, but definitely not worse.

IMO, Honami will not be disappointing in the camera aspect. This product is being developed in collaboration with Sony's Imaging department (Cybershot, Alpha's, etc), so they'll load everything that they've got onto Honami.
 
kad pogledam debljinu N8 sa i malo manjim senzorom od najavljenog..nešto tu nije u redu, ili će senzor biti manji ili će fon biti deblji :)
 
oko 10mm navodno, (nije ti tako malo, mozda deluje na ovom renderu i zato sto ce biti veci od XZ) i bez grbe ali ce senzor ocigledno biti u gornjem, praznom delu telefona (stereo zvucnici su na dnu) a kod N8 to nije slucaj pa je fon 12-13mm debeo..
 
Mora biti i ksenon,ne verujem da ce samo led blic da ubace.
Ma sta ne verujem,siguran sam :D
 
ma kakvi ako bude senzor gore bezel ce mu biti 3 cm bar :)
 
Izgleda da ce imati ksenon :D Auu kakva ce ovo azdaja da bude.
 
Na esato forumu pojavila se jos jedna slika,kako ce navodno izgledati Honami.
Nakon jucerasnjeg odusevljenja sto ce imati xenon,sada sam bas razocaran.

k2ee74.jpg
 
^ Naravno da ovo nije tacno, 99% je fan-made.
 
@ ale

Jel ti vidis da se neko sa esata sprdao sa renderom i jos je stavio ''lol'' smajli na kraju a sve na racun price o debljini telefona? :)

Krenulo je od ovoga:

It may be wedge shape,still flat on the back

I onda je neko postavio render iz zezanja i poceli su da se sprdaju, vidis da je po dimenzijama manji i od XZ a Honami ce biti veci od tog telefona, citaj malo pre nego sto sve shvatis ozbiljno :)

So Honami has a nice pixel size advantage over the Lumia 1020

1.7 micron vs 1.12

Yea and honami sensor is better in low light even when it has the same pixel size as lumia 1020

Ovo je tacno ali samo u slucaju da i1 ima senzor koji su insajderi potvrdili, znaci 2/3'' a to je ista velicina kao iz 1020 (1/1.5'').
 
Poslednja izmena:
Bilo bi divno kada bi neki smartfon izgledao kao sa slike iznad ali mislim da to nije realno. Mnogo lakse je sklopiti ciglu telefon sa jednakom debljinom svuda.
 
Ovo je tacno ali samo u slucaju da i1 ima senzor koji su insajderi potvrdili, znaci 2/3'' a to je ista velicina kao iz 1020 (1/1.5'').

hm, sad vidim da senzor u 1020 radi Sony tako da je sasvim logično da će isti senzor da utrpaju i u svoj telefon...i veličina se poklapa(1/1.5") i BSI tehnologija (kao na XZ) itd. jedino će rezolucija biti manja i neće imati PV ali mislim da to neće bitno uticati na kvalitet
 
Zar senzor iz 1020 nije Toshibin? Mislim ne menja to mnogo toga ali takva informacija kruzi za sada..
 
na dpreview rekoše da je Sonyjev...Toshiba je bila kod 808
 
Razec will shortly post his impressions on Honami camera performance ( beta stage, far from final software).
As ramu mentioned, I saw samples from Honami's camera (with beta software) on 4 ISO settings (100, 400, 800, 1600), before anything else, and I was given the green light to share my thoughts over it. From this point I must say the camera is promising, I can only confirm the following camera specs based on the EXIF data included: 20MP (5248x3936pixels), F2 lens, 5mm focal length. JPEG engine has less aggressive NR than XZ prior to the latter receiving a ported camera driver.

now based on the early sample image that I saw, full res output @ISO100 reveals lots of detail comparable (take note, not better or anything superior) with the old RX100 with minimal loss of detail at ISO400, though at ISO800 and 1600 the image is flooded with Luminance and chroma noise with visible color blotches plaguing the image but someof the small details that I've seen visible with the ISO400 sample are preserved, bokeh effect is virtually similar to 1020's. as you guys would know, I posted my thoughts on Honami's ISO1600 performance relative to RX100's on the previous page before I got my hands on the sample, but now I have to say that RX100 @ISO1600+ is virtually untouchable at any rate. I can't comment on how it fares against 1020, but think they'll be neck and neck when comparing their full resolution outputs. one more thing, the samples exhibited some corners softening but barrel distortion is handled pretty well (could be due to image processor just like how it's usually corrected on compact cameras).

Now compared with all smartphone cameras available 808/1020s aside, Honami's camera performance will wipe the competition including S4 zoom and the old Galaxy Camera IMHO. but I advice we keep our expectations low, 1020's biggest weapon is the oversampling, and I think Sony has nothing to counter against that, so the competition boils down on which camera delivers better per pixel detail at full resolution. and as of this moment, I'm not sure who's got the upper hand to be honest. besides the sample images that I've seen with my eyes are based on pre production software, so we can't rule out the possibility that the JPEG engine will be better.

now the question is can my post be trusted?, I'll leave that to you guys, as I don't have the means to prove the legibility of my post unless I'll be given again the greenlight to show you what I've seen and see things for yourself
 
hm, minimalni ISO100 kao na 1020

onda "bokeh effect is virtually similar to 1020's." i "one more thing, the samples exhibited some corners softening" isto kao na 1020

izgleda da će biti baš isti senzor ili vrlo vrlo sličan...a ovaj oversampling na 1020 mačku o rep, izgleda da je to samo resize na manju rezoluciju a ne pravi pixel binning...
 
Izgleda da je jedan od insajdera potvrdio da ce Honami imati Xenon ali i Led :) a tu je i jos potvrdjenih stvari koje obecavaju.

Anyway here's XR5 data on camera

20.2 MP Exmor R back illuminated 2/3" Sensor
28mm equiv f2.0 Sony G Lens
Super SteadyShot Image Stabilization
ISO 50-12800
Xenon Flash + LED Flash for video
Manual controls
BIONZ ISP
Optional add on lenses and accessories
Multitude of picture settings similar to 2013 Sony cybershot range cameras
 
Poslednja izmena:
hehe indikativno je i da je rezolucija tacno duplo manja :)

a sto se tice ISO 12800...ne znam bas na sta bi to licilo sa ovako malog senzora (za taj ISO)

jel mu ovo steadyshot hardverska ili softverska stabilizacija?
 
Ja mislim da je softverska.
SteadyShot is the trademarked name of the integrated image stabilisation technologies used in Sony video camcorders and DSLR cameras. Different versions of these technologies are known as Super SteadyShot (SSS), SteadyShot INSIDE (SSI) and Optical SteadyShot (OSS) in Sonys Cyber-shot and Alpha product families.

Evo sta kaze insajder na tu temu :

To add another thoughts, I think the decision to choose IBIS over OIS as the mechanical stabilization tech for Honami stems from the fact that it will come with 3rd party lens accessories. as equipping OIS on the third party lens would be very costly, both for lens makers and consumers, not to mention that it will require additional circuitry to enable the device to drive the IS motor on the lens which in turn would make it larger. also another advantage of IBIS apart from the fact that it can stabilize any lens is that it can also stabilize fast lens, as there is no DSLR lens faster than F2.8 that has built in OIS.
 
Poslednja izmena:
Samo nek dodje oko jeseni, taman kad mi istekne ugovor da ga pazarim... Mada opet, tako je bilo i sa XZ-om, pa sam se razocarao za mesto zvucnika i ekran... Ne znam sta bi mogli da omanu... Taman malo i da zamenim Samsung...
 
^ pazi, svi za sada mnogo ocekujemo od Honamija a savrsen telefon ne moze da napravi ni Samsung koji pliva u parama..

Sto se tice kamere licno ocekujem da ce biti tu negde ili malo bolja od ove sa N 1020 (evo vec se zna da im je sensor isti samo je kod 1020 mozda Toshibin a Sony koristi svoj senzor).

Nocne fotografije bi trebale da budu tu negde po kvalitetu sa 1020, jacina xenona je jos uvek nepoznata i na 1020.. ali kapiram da ce Sony generalno imati bolji softver jer to nece raditi sony mobile tim nego ekipa iz sony digital photography.. ili svi oni u saradnji.

Jos ako bude 4k kamkorder i 1080p slow motion kao sto se prica.. eto prednosti za Honami.

Ali to bi bilo to, ja ne ocekujem da ce ovo biti kamera koja je mnogo bolja od 808, osim tog 4k snimanja.

A sve ostalo je vec poznato za XZ Ultra, ekran deluje odlicno i uporedivo sa One super lcd3.. S800 je bas brz cipset i sve ostalo je trenutno najbrze.

Za zvucnike se vec zna da ce biti na donjoj strani telefona, stereo. Mozda to opet nije najbolje resenje ali su morali tako da bi izbegli problem kao kod XZ a i zbog velicine.. jos da je tu s-master mx audio cip..

Ne znam, i sve ovo mi zvuci nerealno jer bi u ovom slucaju sve najbolje sto imaju strpali u jedan fon. Ali videcemo. Samo ce biti problem oko kupovine, bar meni, jer sam pregurao tek 6 meseci ugovora, pare mogu da skupim ali tesko i onda bih se zapitao zasto jednostavno ne kupim Canon S100/Sony RX100 i zadrzim telefon koji imam :d

Ali opet mami ovako nesto kao Honami, da imas sve u dzepu u jednom uredjaju, majku mu j...m! :)

Ali ce stvarno biti cudo ako bar malo ne failuju negde.. ok, bice hejta sa svih strana npr oko dizajna, tezine, pa i kamere jer ce mnogi ocekivati dslr ali ja mislim na neke realne mane..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno