Šta je novo?

Xp - Sp2

Gandolf_NS

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
110
Poena
319
Reinstalirao sam sistem...

Prvo pitanje mi se odnosi na diskove... Tačnije imam 2 HDD-a i oba su podeljena na dve particije..
Posle reinstalacije malo mi se pobrkao redosled, pa me interesuje da li to može da se "popravi"...
Dakle: C - C (ostalo isto)
D - E (sadašnji D (hdd2) želim da mi bude kao i ranije, dakle E)
E - D (sadašnji E (hdd1) želim da mi bude kao i ranije, dakle D)
F - F (ostalo isto)

Drugo pitanje je vezano za SP2:
Naime, koristio sam internet posle reinstalacije, a pre podizanja SP2 i internet mi je leteo... KAO PRAVI! Koristim TELEKOM ADSL, paket 512... Bez problema sam imao download 55-56kb/s sa torrent fajlovima...
No, posle uživanja sa internetom, morao sam da stavim SP2 jer mi je OFFICE 2007 tražio, kao i PINNACLE STUDIO 11...
Interesuje me, da li, pošto sam instalirao ova dva paketa,sada mogu na neki način da skinem SP2, kako bi mi se net vratio na "BRZU BRZINU"?
Inače, uradio sam podešavanja za uTorrent kao i forvardovanje modema... Istina, sad mi ne skida sa 3kb/s... ali zato i ne prelazi 25kb/s...

Ima li pomoći?
 
Ja imam sp2 i sa 128 kablovskim mi skida u najboljem slucaju 18kbps sto znaci kod tebe nesto ne valja ... mozda da reinstalirash modem ? Jer kada se instalira win koliko sam video prvo treba sp2 pa onda svi ostali drajveri ... mozda ce pomoci ... ako koristish IE7(ja sam ga ranije koristio i evo sad sam ga opet instalirao pre 2 dana) ima onaj (po srpski) fising filter ... tako nesto ... on valjda proverava sigurnost stranica i mozda on usporava... to je to sto ja znam (nisam strucnjak), pa ako pomogne bice mi drago
 
Pa, u BG dok sam bio, ja sam takođe koristio kablovski net i to ako se dobro sećam neki paket od 300 i nešto... Imao sam redovno d 30kbs... a tamo sam takođe imao sp2

Dakle, ja sam i dalje ubeđen da me SP2 koči sad pri korišćenju ADSL-a...
Inače, nemam nikakvu instalaciju modema, jer se priključi na mrežu i šljaka...
Kao što sam napomenuo otvaranje nekih portova na modemu sam uradio nakon stavljanja SP2, ali jedva šljaka... :(
 
@ Prvo pitanje
Partition Magic 8.0 ili Windows Disk Management

Uputstvo za Disk Management:
1. Morash da budesh ulogovan kao administrator
2. Klikni Start -> Run, ukucaj compmgmt.msc, i klikni OK.
3. Klikni na Disk Management. Desni klik na drive chiji identifikator hocesh da promenish i odaberi Change Drive Letter & Paths.
Ako ti se buni da je zauzeto slovo promeni po sistemu:
D -> X
E -> D
X -> E
Pozdrav.
 
onda ne znam sta je (u vezi net-a) ja imam drajvere jer modem mi je neki motorola ide kabl kao za tv(koaksioni) u njega i iz njega ide USB na komp i tako mi ide net ... inace moram da ga pohvalim do skoro sam igrao cs na istom netu samo 64 i nikad mi se nije desavalo da mi sece (sem kada celom serveru sece) cak mi je nekad ping bio bolji nego ortaku sa ADSL 512 ...
jesi probao da skidas sa vise mesta mozda je na tom serveru nesto lose pa skidash samo toliko ...
 
Ili josh brze:
My Computer/Manage/Disk Managment/pa nastavi po proceduri iz prethodnog posta.
 
Pokušao, ali mi ne daje slovo D...

Kao, dodelio je novo slovo za particiju, ali staro slovo koristi i dalje...

Moraću da pokušam sa PM8.0...

A, jel ima ideja za SP2?

Jel može da se skine, a da mi Office radi dalje?
 
Pokušao, ali mi ne daje slovo D...

Kao, dodelio je novo slovo za particiju, ali staro slovo koristi i dalje..
Najvervatnije ne dovedeš proceduru do kraja.Naime kada ti se pojavi upozorenje o neophodnosti zadržavanja korišćenja starog slova za particiju kojoj želiš da dodeliš novu oznaku ne obraćaj pažnju na tu informaciju,ignoriši je i nastavi dalje.Posle restarta Win bi umesto stare trebalo da particiji dodeli novu slovnu oznaku koju si ti odredio.
 
Ili mozesh i nakon D->X da restartujesh komp, pa nakon podizanja da odradish E->D pa ponovo restart i poslednji korak X->E i poslednji restart. Ali meni je debilno da restartujem komp 3x :D
 
Evo, pojavio se D posle reseta...
Dakle, tipično softveraški... Isključi, pa uključi... radiće... :banana:

Nego, ima li neko ideje za onaj glupi SP2???
 
Po tom uputstvu sam sve odradio...

Nažalost, kao što sam rekao, nakon podešavanja download se podigao na oko 25kb/s

Ali, ni blizu nije kao što mi je skidao BEZ SP2...


Da li mogu na jednu od particija da dignem još jedan operativni sistem (WIN XP naravno BEZ SP2) i, da kada hoću da skidam torrent, koristim samo taj operativni sistem?
Šta mislite o toj ideji?
 
Nazad
Vrh Dno