Šta je novo?

XP-M 2400+, Barton!

crossfire

Znamenit
Učlanjen(a)
17.01.2003
Poruke
12,656
Poena
1,019
Vec i ranije sam razmisljao o kupovini nekog "mobile" XP-a, ali sto zbog visoke cijene istih sto zbog nekih "spletova okolnosti" sam odustajao. Iskrsla mi je vrlo lijepa ponuda za nov procesor.

Procesor nije "Box" vec "Tray". Godina dana garancije. Posto nikada nisam kupovao Tray varijantu, malo sam skeptican!
Caka je sto nemam mogucnost da ga probam prije kupovine, a vlada misljenje da su 2500+ i narocito 2600+ modeli bolji za o/c (podrazumjeva se XP-M).

Ima li ga neko i kakva su iskustva?

Doplata na moj polovni Sempron 2400+ (koji se solidno o/c, a ima jos 2 godine garancije) je 15 eura sto nije puno!

P.S. Nemojte me ubjedjivati da predjem na socket 754 i Semprona 2800+ (nesto tipa: uz malu doplatu mozes...)!

P.P.S. Eto jednostavno, kupuje mi se AMD "Mobile", ima samo ovaj 2400+ i treba mi misljenje drugara sa Bencha prije kupovine. Mozda sam samo ovo trebao i napisati :)

Hvala,
:wave:
 
Poslednja izmena:
sempron koji imas moze max da izvuce nekih 2.2-2.3ghz na nekoj boljoj ploci (tj. da radi na npr. 225x10), dok bi taj mobilac trebao biti otkljucan - znaci trebao bi da ide vise.... bas sam skoro prelistavao starije teme i u njima pise da se mobilci prosecno klokuju na 2.4ghz, dok najbolji primerci idu do 2.7ghz. nadam se da sam ti pomogao

P.S - kako mobilni procesor moze da bude ne u tray varijanti - kad se oni pakuju u laptope, pa uz njih i ne ide standardni kuler valjda?
 
Suicide_samurai je napisao(la):
P.S - kako mobilni procesor moze da bude ne u tray varijanti - kad se oni pakuju u laptope, pa uz njih i ne ide standardni kuler valjda?

Pa stos je u tome da ja pojma nemam da "mobilne" dolaze u Tray varijanti, odnosno da ih nema u Box varijanti!?
Zato i moj skepticizam! Ako svi dolaze kao tray, onda OK->uzimam ga.
Mada imam vremena do kupovine. Procesor stize krajem januara.
:wave:

P.S. Konfiguracija ti je jaaako slicna mojoj :) . Komponente su razlicite (proizvodjac), ali kad se podvuce crta sto imas ti, u dlaku imam i ja ;)
 
Poslednja izmena:
Ako mene pitas uzmi to slobodno, nije ti neka doplata a imaces sigurno brzi procesor. Dodatno svi Mobile procesori dolaze otkljucani zbog toga sto rade na nekim cudnim fabrickim podesavanjima. Jos dodatno je sto ima i 256kb cachea vise tako da nemas sta da razmisljas, a i normalno je da dolazi kao tray. Ako jos izvuces dobar primerak uzivaj...
 
Suicide_samurai je napisao(la):
sempron koji imas moze max da izvuce nekih 2.2-2.3ghz na nekoj boljoj ploci (tj. da radi na npr. 225x10), dok bi taj mobilac trebao biti otkljucan - znaci trebao bi da ide vise.... bas sam skoro prelistavao starije teme i u njima pise da se mobilci prosecno klokuju na 2.4ghz, dok najbolji primerci idu do 2.7ghz. nadam se da sam ti pomogao

P.S - kako mobilni procesor moze da bude ne u tray varijanti - kad se oni pakuju u laptope, pa uz njih i ne ide standardni kuler valjda?

Dodji u petak da vidis Semprona 2800+ na 2940MHz.
Ako stigne neka bolja memorija odosmo preko 3GHz!:)
 
kgdarko je napisao(la):
Dodji u petak da vidis Semprona 2800+ na 2940MHz.
Ako stigne neka bolja memorija odosmo preko 3GHz!:)

Ovde se prica o Socket A Sempronima, ne o S754.
 
Nazad
Vrh Dno