Imam maticnu plocu FastFame 6VHF sa 256MB DDR-a, GeForce2 MX400, Quantum fireball lct10 20GB i jaaaaaako lose performasne sa diskom npr. kopiranje divx-a od 700MB sa particije na particiju pod XP-om traje oko 7min dok pod 98-icom (ista konfiguracija) oko 2 min. Znam da mi disk nije bas brz ali nije ni tako spor da mu treba 7 min za 700MB, pogotovo sto isti posao pod 98-icom radi mnogo brze. Problem nije vezan za plocu, jer sam probao disk i na drugim plocama ( microstar, abit ) na kojima je instaliran XP i dobiju se isti rezultati (oko 7min). Takodje ni najnoviji VIA4in1 drajveri ne pomazu ( ne primecuje se nikakvo poboljsanje). Ima li neko ideju kako da poboljsam performanse ili ima isti disk a da mu radi dobro pod XP-om?