Šta je novo?

XP i Quantum fireball lct10 20GB

groovie

Čuven
Učlanjen(a)
12.10.2002
Poruke
3
Poena
601
Imam maticnu plocu FastFame 6VHF sa 256MB DDR-a, GeForce2 MX400, Quantum fireball lct10 20GB i jaaaaaako lose performasne sa diskom npr. kopiranje divx-a od 700MB sa particije na particiju pod XP-om traje oko 7min dok pod 98-icom (ista konfiguracija) oko 2 min. Znam da mi disk nije bas brz ali nije ni tako spor da mu treba 7 min za 700MB, pogotovo sto isti posao pod 98-icom radi mnogo brze. Problem nije vezan za plocu, jer sam probao disk i na drugim plocama ( microstar, abit ) na kojima je instaliran XP i dobiju se isti rezultati (oko 7min). Takodje ni najnoviji VIA4in1 drajveri ne pomazu ( ne primecuje se nikakvo poboljsanje). Ima li neko ideju kako da poboljsam performanse ili ima isti disk a da mu radi dobro pod XP-om?
 
groovie je napisao(la):
Imam maticnu plocu FastFame 6VHF sa 256MB DDR-a, GeForce2 MX400, Quantum fireball lct10 20GB i jaaaaaako lose performasne sa diskom npr. kopiranje divx-a od 700MB sa particije na particiju pod XP-om traje oko 7min dok pod 98-icom (ista konfiguracija) oko 2 min. Znam da mi disk nije bas brz ali nije ni tako spor da mu treba 7 min za 700MB, pogotovo sto isti posao pod 98-icom radi mnogo brze. Problem nije vezan za plocu, jer sam probao disk i na drugim plocama ( microstar, abit ) na kojima je instaliran XP i dobiju se isti rezultati (oko 7min). Takodje ni najnoviji VIA4in1 drajveri ne pomazu ( ne primecuje se nikakvo poboljsanje). Ima li neko ideju kako da poboljsam performanse ili ima isti disk a da mu radi dobro pod XP-om?

probaj da ukljucis neki dma prenos u properties od hard diska a hard ti radi sporije zato sto je formatiran u NTFSu ,verovatno.Probaj da ga preformatiras u FAT32 pa da onda instaliras WinXP ako bas hoces XP
 
imao sam dugo taj hard (spor ko smrt) 🙂 i xp instaliran ali nisam primetio neku razliku izmedju xp i 98 (fat32 na oba) tako da mozda bi trebalo da preinstaliras xp...
 
Probao sam svakakve kombinacije pa i to da imam samo fat32 particije, sve udma opcije su ukljucene i preinstalirao sam XP toliko puta da sam skoro vec naucio cd key napamet. Ne bi toliko insistirao na XP-u ali mi je problem posto imam Pinnacle PCTV Rave, a ne mogu da nadjem wdm drajvere koji bi lepo radili sa 98-icom (obicnom ili SE).
 
groovie je napisao(la):
Probao sam svakakve kombinacije pa i to da imam samo fat32 particije, sve udma opcije su ukljucene i preinstalirao sam XP toliko puta da sam skoro vec naucio cd key napamet. Ne bi toliko insistirao na XP-u ali mi je problem posto imam Pinnacle PCTV Rave, a ne mogu da nadjem wdm drajvere koji bi lepo radili sa 98-icom (obicnom ili SE).
A jel imas ove drajvere za Pinnacle posto se kunu da rade na svim OSovima?
 
Ako mislis na one od 33.364.536 bajtova ...... da, skinuo sam ih sa pinnacleovog sajta i ne rade! Pred kraj instalacije kad treba da odradi capture test jednostavno napise da ne moze i nece da radi?
 
Nazad
Vrh Dno