Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

^^ Ma kakav G7, da si rekao novi G8 pa i da te razumemo. [emoji4]
MIUI jedan od najboljih Android skinova a ti ga poredis sa LG UI koji u najmanju ruku izgleda kao da su ga deca pravila. MIUI je miljama ispred. [emoji4]
 
Да се похвалим да сам постао власник ПЛАВОГ ЛЕПОТАНА[emoji4]
ТЕЛЕФОН ЈЕ ВРЛО ОДЛИЧАН ДА НЕ КАЖЕМ ФЕНОМЕНАЛАН. Ево и пар фотки сток и гугл камере.
Шта рећи, осим да вреди сваке паре [emoji41]
6a516daa12bdce450484f6a5ba456302.jpg
383d8d3185384f4edcaab828225aaf35.jpg
57bb68f397d50ac4b6deb067528cf9f3.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Batalite ga,sta se opterecujete,vidite da prica glupisti. Juce onaj sa Ulefon-om,sad ovaj Vicent,odakle samo iskacu...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Да се похвалим да сам постао власник ПЛАВОГ ЛЕПОТАНА[emoji4]
ТЕЛЕФОН ЈЕ ВРЛО ОДЛИЧАН ДА НЕ КАЖЕМ ФЕНОМЕНАЛАН. Ево и пар фотки сток и гугл камере.
Шта рећи, осим да вреди сваке паре [emoji41]
6a516daa12bdce450484f6a5ba456302.jpg
383d8d3185384f4edcaab828225aaf35.jpg
57bb68f397d50ac4b6deb067528cf9f3.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Je'l to dolazi sa fabricki aktiviranim camera2api?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Je'l to dolazi sa fabricki aktiviranim camera2api?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Извини, био сам у гужви, а и да нисам не бих био од помоћи[emoji53], јер стварно не знам. Ја сам телефон купио од пријатеља, који је инсталирао 2 лаунчера, Google и MIUI. Стварно је добар телефон, фотографије су заиста одличне. Телефон лети како је флуидан. Пошто имам РН 4,РН5 и Редми 5+, осећам разлику у раду телефона. Батерија је на први утисак врло добра. Мом стоп нешто инсталирам, фотографишем, телефонира , а батерија се држи ко змај [emoji4]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ја лично бих узео пре ми 8 лајт пре покоа. Само из разлога што је поко пластиканер.
 
Plastika majka. :D Sleeper hardver s velikom baterijom > skupi staklenac sa sto ograničenja koji pukne kad ga pogledaš.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Ево и прво пуњење. У 21 час кад сам ставио да се пуни, имао сам 54% ,а већ у 22 01 95 %. Што је сасвим пристојно[emoji846]
a440973b9426f790051df926360a8428.jpg
b37cc69834b04465336a91f2ec42c18d.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pa dobro,mozda pristojno ,ali sad ne nesto odlicno za fast charging :) .Izgleda da je najbolje resenje nabaviti neki brzi punjac ,posto kazu da oni fabricki ,nisu bas ..
 
Pa fabricki je koliko znam obican, 5V 2A.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Па да, ово јесте онај фабрички, и са тим пуњачем сам пунио телефон. А онај Fast Adapter Xiaomi EU charger QC 3.0 9V 2A Type C је на путу ка чичи,[emoji846] Наручио сам га пре неких 20ак дана.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
treba da zamenim stari mi4c pa se razmisljam izmedju redmi 6 pro i redmi 7. je l ima razloga da idem na 7 ili je 6 pro ipak bolja opcija obzirom da je oko 75 evra jeftiniji? nije 75eu greda, ali ako ne dobijam bas nesto... po cenama koje sada vidim 4/64gb 6 pro je 175eu a 7ica je 245eu. kod 7ice mi odgovara usb c koji sam nakupovao magnetnih za svaki kutak, kao i baterija koja duze traje. kamera je ok koliko vidim na oba.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je bitna brzina i noviji cipset sa malo boljom kamerom i malo elegantniji izgled, zbog stakla pozadi, idi na note 7. Inace ako ti smeta izrezan ekran na note 6 imas i note 5. Po meni bolji izbor od note 6 i jos jeftiniji za dvadesetak eura. Imao ga do skora, odlican tel za ulozen novac.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ako ti je bitna brzina i noviji cipset sa malo boljom kamerom i malo elegantniji izgled, zbog stakla pozadi, idi na note 7. Inace ako ti smeta izrezan ekran na note 6 imas i note 5. Po meni bolji izbor od note 6 i jos jeftiniji za dvadesetak eura. Imao ga do skora, odlican tel za ulozen novac.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

pa moguce da mi je bitna brzina, treba sa njim da teram mavic 2 pro dron. kolega ima redmi note 5 pa cu da probam sa njim kako ga tera.
 
Kad se očekuje da se pojavi kod nas u radnjama, tipa WW, E**i,....
 
pa moguce da mi je bitna brzina, treba sa njim da teram mavic 2 pro dron. kolega ima redmi note 5 pa cu da probam sa njim kako ga tera.

Nije bas tolika razlika, ima rn7 za 215-220e na KP. Kod prodavaca sa bas puno ocena za 230e. Ja definitivno isao na njega.
 
Kažu da je dosta bolji 7 od 6 pro, ali ako hoćeš baš brzinu sačekaj 7 pro

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Vozio sam Phantom bez problema sa SD625. Ovaj SD660 leti. Oduševljava me moj Mi 8 lite. Mrzelo me da čekam 7 Pro ali nije isključeno da ga neću uzeti kada dođe ovde.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Znam da ce me verovatno neko razapeti ali moje je misljenje (a i iskustvo) da u normalnom svakodnevnom koriscenju (bez gejminga jer se time ne bavim) nema nekih drasticnih razlika u snazi izmedju Snapdragon verrzija 636, 660, 675 ma sta na papiru i u teoriji stajalo. Mnogo je bitniji softver i optimizacija. On pravi svu razliku u ovom segmentu. Usudio bih se reci da i Snapdragon 845 uz losu optimizaciju/softver moze lagano da bude sporiji i tromiji od Snapdragon 6.x serije. Tako da ne treba se previse opterecivati i imati grizu savesti da li cekati 7 Pro, uzeti Mi 8 Lite, ostati na Note 6 itd. Samo gledati podrsku kakvu imaju i koliko se ozbiljno radi na njihovom softveru. Naravno i neke propratne stvari kao sto su izrada, 3.5mm jack, itd. Sami cipovi nisu neka vau razlika da bi se isplatilo prodati stariji za noviji model. Ako se tek kupuje onda je normalno juriti sto noviji, ali prodati Note 5 zbog Note 6, itd u 90% slucajeva nije isplativo. Cak ni kod flagship modela, kamoli u ovom segmentu. Pogotovo ako konkretno za Note 7 Pro pretpostavimo da ce ici oko 250e a da Mi 8 opasno pada ka 300e. Nema smisla uzeti Note 7 Pro pored osmice.
 
@poolmaker ce te razapeti, a ja se apsolutno slazem :)
 
Znam da ce me verovatno neko razapeti ali moje je misljenje (a i iskustvo) da u normalnom svakodnevnom koriscenju (bez gejminga jer se time ne bavim) nema nekih drasticnih razlika u snazi izmedju Snapdragon verrzija 636, 660, 675 ma sta na papiru i u teoriji stajalo. Mnogo je bitniji softver i optimizacija. On pravi svu razliku u ovom segmentu. Usudio bih se reci da i Snapdragon 845 uz losu optimizaciju/softver moze lagano da bude sporiji i tromiji od Snapdragon 6.x serije. Tako da ne treba se previse opterecivati i imati grizu savesti da li cekati 7 Pro, uzeti Mi 8 Lite, ostati na Note 6 itd. Samo gledati podrsku kakvu imaju i koliko se ozbiljno radi na njihovom softveru. Naravno i neke propratne stvari kao sto su izrada, 3.5mm jack, itd. Sami cipovi nisu neka vau razlika da bi se isplatilo prodati stariji za noviji model. Ako se tek kupuje onda je normalno juriti sto noviji, ali prodati Note 5 zbog Note 6, itd u 90% slucajeva nije isplativo. Cak ni kod flagship modela, kamoli u ovom segmentu. Pogotovo ako konkretno za Note 7 Pro pretpostavimo da ce ici oko 250e a da Mi 8 opasno pada ka 300e. Nema smisla uzeti Note 7 Pro pored osmice.
+1
 
Znam da ce me verovatno neko razapeti ali moje je misljenje (a i iskustvo) da u normalnom svakodnevnom koriscenju (bez gejminga jer se time ne bavim) nema nekih drasticnih razlika u snazi izmedju Snapdragon verrzija 636, 660, 675 ma sta na papiru i u teoriji stajalo. Mnogo je bitniji softver i optimizacija. On pravi svu razliku u ovom segmentu. Usudio bih se reci da i Snapdragon 845 uz losu optimizaciju/softver moze lagano da bude sporiji i tromiji od Snapdragon 6.x serije. Tako da ne treba se previse opterecivati i imati grizu savesti da li cekati 7 Pro, uzeti Mi 8 Lite, ostati na Note 6 itd. Samo gledati podrsku kakvu imaju i koliko se ozbiljno radi na njihovom softveru. Naravno i neke propratne stvari kao sto su izrada, 3.5mm jack, itd. Sami cipovi nisu neka vau razlika da bi se isplatilo prodati stariji za noviji model. Ako se tek kupuje onda je normalno juriti sto noviji, ali prodati Note 5 zbog Note 6, itd u 90% slucajeva nije isplativo. Cak ni kod flagship modela, kamoli u ovom segmentu. Pogotovo ako konkretno za Note 7 Pro pretpostavimo da ce ici oko 250e a da Mi 8 opasno pada ka 300e. Nema smisla uzeti Note 7 Pro pored osmice.
Upravo tako, jos uvek teram Note 4x jer u segmentu do 200-220€ nisam video biata sto moze drasticno da unapredi moje korisnicko iskustvo jer i ovaj tel jos uvek radi kao sat i prilicno je brz.
 
Ljudi, ja na mom Mi Maxu nisam još naleteo na igru koja nije fluidna, realno ovi noviji su čudovišta.
 
Upravo tako, jos uvek teram Note 4x jer u segmentu do 200-220€ nisam video biata sto moze drasticno da unapredi moje korisnicko iskustvo jer i ovaj tel jos uvek radi kao sat i prilicno je brz.
Tako je, jedino zbog cega cu uzeti 7 je to što mi je napukao malo ekran u cošku,pa me nervira.... I verovatno zbog kamere

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam da li je o tome vec pisano, ali koliko vidim na sajtu Mi Srbija radnje, RN7 koji ce se prodavati kod njih je zapravo onaj za indijsko trziste tj. sa zadnjom kamerom 12MP+2MP, umesto one 48MP+5MP. Bas me interesuje i da li ce cena biti bar priblizna indijskoj...
 
Ja cu sačekati kraj ljeta i pad cijene za Redmi 7 Pro. To je mob kakav sam očekivao nakon šestice, šteta jedino što nema dual pixel autofocus, ali i ovako brzo fokusira u videu, ako su dobri svijetlosni uvjeti, ako su pak loši onda navodno malo ''cilja'', nije neki problem.

U slučaju da ne izađe global verzija spreman sam uzeti kinesku. Redmi 3 sam koristio u kineskoj verziji i nisam imao problema. Ne znam da li se u međuvremenu nešto promjenilo za kineske verzije ? Otključavat bootloader za gcam i tako nije potrebno. Od aplikacija je jedino bila priča da gmail ne javlja novu poštu odmah, ali ta app mi nije bitna. Kineske verzije znaju imati ispeglaniji službeni rom.

Za par mjeseci možda izađe onda i neki treći note, koji ce imati global verziju ako je 7 pro slučajno ne bude imao.
 
Ne znam da li je o tome vec pisano, ali koliko vidim na sajtu Mi Srbija radnje, RN7 koji ce se prodavati kod njih je zapravo onaj za indijsko trziste tj. sa zadnjom kamerom 12MP+2MP, umesto one 48MP+5MP. Bas me interesuje i da li ce cena biti bar priblizna indijskoj...
Koja je oznaka tog 12mp senzora?
 
Ne znam da li je o tome vec pisano, ali koliko vidim na sajtu Mi Srbija radnje, RN7 koji ce se prodavati kod njih je zapravo onaj za indijsko trziste tj. sa zadnjom kamerom 12MP+2MP, umesto one 48MP+5MP. Bas me interesuje i da li ce cena biti bar priblizna indijskoj...

Nebitno, na KP je kineska :d
 
Kada stize note 7 pro global verzija?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno