Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Ja sam to imao na Dev Romu(rn4x) ali sam sada na aex, tako da ne znam kako da pomognem...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema toga ni kod mene. Fabrički stock.
Očigledno je za dev. Video sam na netu neku foru sa adb-om, ali ću razmisliti, pošto je gospođin telefon.
Nadao sam se sa ima nešto idi*t friendly

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ko je dobar Xiaomi prodavac na ko? Pročitao sam na jednom drugom forumu da su Vladimir i Ivan I. najpouzdaniji. Ovaj Ivan I. nudi i neko staklo uz njega za 250 din, pa ako je neko uzimao voleo bih da čujem kakvo je, da narucim više za svaki slučaj i njegov kontakt da mi prosledi, jer nemam nalog na kp, a broja nema :/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I jedan i drugi su clanovi foruma,mozes ih i na taj nacin kontaktirati,takodje mozes kontaktirati i Kidenceta.

Sent is..
 
Preporuka za staklo sa alija...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Proximity senzor je baš problematičan. Nema teorije da izađem na sunce dok razgovaram a da ne otključa ekran. Ako ga držim levom rukom malo manje zeza, ali ako ga držim desnom ne treba mu ni sunce.
Ovo nije sporadičan problem, ovo se dešava svaki put kad telefoniram. Kako je to moglo da im promakne?!?
 
Promakne xiaomi-ju je to kod svakog drugog modela, ništa novo. Žalosno je, doduše, što već godinama nema naznaka da će se nešto na bolje promeniti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kao i zute mrlje na ekranima, Xiaomi nudi dosta za malo para ali daleko je od idealnog, ustede su negde morale biti napravljene.
 
Još nisam čuo da je iko sa bilo kojim Xiaomi-jem imao mrlje zute, kao ni ja koji sam višegodišnji korisnik...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Evo u kući imam Redmi Note 3 Pro od kako je stigao kod nas. Ja sam ga koristio nekih godinu i po dana, posle dao mami da ga koristi (otprilike 2 godine je kod nje). Telefon idalje radi pristojno i nikakvih žutih mrlja i mrtvih piksela nema na ekranu, a osvetljenje je na 80% konstantno. Dok npr tatin Y6 je posle 6 meseci pustio lepak u oba gornja ugla iako je osvetljenje bilo na nekih 50-60%.Na dan otvaranja Mi Store-a sam mu kupio Redmi 5, čovek se preporodio.
 
Ne pratite dovoljno, prelistajte malo teme o Note 5, Note 4x, Mi A1, prelistajte oglase na KP, ukucajte xiaomi yellow spot na guglu pa ce vam biti jasnije. Ne kazem da ce ga svaki imati, ali kao i sa proximity senzorom problem je dovoljno cest da ispada iz domena statisticke greske.
 
Ako tako gledamo, svaki mogući problem sa svakim modelom ćeš negde na Guglu naći. 2 godine i više žena aka rn4x. Nikakve žute tačke.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Ako tako gledamo, svaki mogući problem sa svakim modelom ćeš negde na Guglu naći. 2 godine i više žena aka rn4x. Nikakve žute tačke.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Realno za apsolutno svaki model postoji nesto, sto je u vecini slucajeva jako sitno, ali na guglu haos, kao da svaki drugi dolazi sa datim problemom.

Ja bih eto recimo voleo da se vise pise i prica o Samsungu i onom njihvom djubretu od softvera (mada da budem posten poslednje dve iteracije su im oK) i gomile njihovih aplikacija koje su na autostaru i koje ne mozes da ugasis tek tak, pa posle nekoliko meseci (u kombinaciji sa Exynos cipovima) punis telefon dva puta dnevno. Npr.
 
Poslednja izmena:
Pa veći je problem ako se pojavljuju fleke na flagship uređajima (G2, G3 npr) nego na mid range telefonima. To je neko moje mišljenje. Naravno loše je kad se na bilo kom uređaju pojavljuje tako nešto.
 
Никад видео нити чуо за флеке на рн4х
 
Sve gore nabrojane sam imao i u tim periodima aktivno pratio teme, A1 pa RN5 pa A2, a 4x od kada je izašao pa do dan danas je u kuci jedan, niti na temama, niti na u realnom radu nisam pročitao, video žute mrlje... Jedino što im se može zameriti je taj senzor blizine.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jeste ranije pre nekih godinu ipo dana u temi RN4 pisano o mrtvim pikselima na ekranu ali nije bilo reci o zutim flekama..Malo ste permutovali..

Sent is..
 
Ja sam imao žute mrlje na Huawei Mate 10 lite. I uopšte bela boja na ekranu je bila nekako tunjava. Kupio ga novog, nikad pao nikad kvašen itd. Na A2 ekran bio kao sneg beo, 7 meseci bio kod mene. S druge strane jednom kolegi se pojavile žute mrlje na RN5, tako da nema pravila.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Redmi 5 plus, pozuteo i meni.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ja koristio Mi5, Mi6, Mix, Mix2s sad, žena Redmi Note 4 koji i dan danas radi, sad ona ima Mi8 Lite ni sa jednim uređajem niti jedan on navedenih problema.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Dosta zavisi od koriscenja tel. Pogledajte i ostale proizvodjace, nije samo xaomi. Ako koristite zahtevne aplikacije, igrice koje greju tel a dosta njih koristi tel i igra igrice na primer, dok je na punjacu i odvrnu osvetljenje na 100% Onda ne treba da se cude sto im pozuti ekran. Koristio Mi Max, Mi Max 2, Redmi note 5, sad koristim pocophone i Mi Max 3. Ni sa jednim nemam problema. A na Max 3 odigram i po neku igricu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ajde za ove sto nikad nisu videli zute mrlje na xiaomiju da prijavim i jedan A1 i note 3 sa zutim flekama. ;)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam koristio RN3 malo preko 2 godine bez problema, preuzela ga zena i posle 10tak dana se pojavila zuta mrlja na uglu ekrana. Ali ona ekran ne gasi...
RN5 evo vec pola godine kod mene, bez problema.
Ni na jednom, ni na drugom nissam imao problema sa Proximity senzorom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znate vi koliko dolazi reklamacija za P20 lite sa žutim mrljama, bili bi ste zadovoljni sa Xiaomi-em. Uostalom po 100e je jeftiniji i od A1 i od RN5 i RN4 i svih modela koje ste pobrojali.

Da ne pričam, dovoljno je ukucati iPhone yellow mark/dot ili bilo šta, a taj uredjaj je papren u odnosu na 150e koliko Ćomi košta.
________________________________________

Tema je Redmi note 7. Nisu žute mrlje na ekranima.
 
Ok žute mrlje se dešavaju na svim modelima većine proizvođača i taj problem primarno zavisi od načina korišćenja (koliko često i koliko dugo se "prži" telefon visokom temperaturom). Ali nije ok da jedan proizvođač nekoliko godina ima iste "sitne problemčiće" (proximity senzor i problemi sa noise canceling / sekundarnim mikrofonom) u solidnom većem procentu u odnosu na učestalost javljanja žutih mrlja... gde taj problem apsolutno ne zavisi od načina korišćenja telefona... (u smislu da je prisutan a to da li i ko primeti njegovo postojanje zavisi od toga šta korisnik koristi ili ne koristi) a da proizvođač ništa od toga ne rešava i dalje.

Ko snima 3 videa godišnje može da "nema problem" sa telefonom, ko ima 15 poziva mesečno i ti pozivi uglavnom traju 3os takođe "nema problem" sa proximity brljavljenjem.

Svim proizvođačima se dešavala "loša serija" (jednog modela) ili "loš/problematičan model" ali "Ćomi" već polako prelazi u "loša generacija"/ "loše generacije u nizu" problem.
 
Uzeo sam danas crveni Note 7 za lepšu polovinu i Mi 8 Lite za njenu sestru, baš ću da ih uporedim pošto je ovih dana bilo dosta polemike na temu koji od ova dva telefona je najbolja kupovina za oko 200€IMG-f09b3513f5787abce9f6fcda4c3fabbb-V.jpg
 
Piši obavezno [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ali nije ok da jedan proizvođač nekoliko godina ima iste "sitne problemčiće" (proximity senzor i problemi sa noise canceling / sekundarnim mikrofonom) u solidnom većem procentu u odnosu na učestalost javljanja žutih mrlja... gde taj problem apsolutno ne zavisi od načina korišćenja telefona... (u smislu da je prisutan a to da li i ko primeti njegovo postojanje zavisi od toga šta korisnik koristi ili ne koristi) a da proizvođač ništa od toga ne rešava i dalje.

Kritika u potpunosti na mestu. Noise cancelling sam gore zaboravio da spomenem i, iako mi se baš dopadaju ćaomi telefoni, izuzetno me nervira što te gluposti još ne rešavaju.

Hvala čoveku što je skrenuo pažnju za proximity - još jedna generacija sa istim problemom



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno