Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Zavisi šta očekuješ od fona. Mene evo služi besprekorno još malo pa 4 godina :)

I ja sam nezahtevni korisnik, pozivi, malo da pročitam vesti, malo FB i slično, služio me RN4 tri godine i ja bio pretežno zadovoljan. Onda rekoh sebi daj da promenim telefon, pošto sam poželeo bolju kameru, NFC i svežu bateriju. I tu se iznenadim koliko je sve jednostavno otišlo napred. GPS na novom telefonu nalazi lokaciju momentalno. Iste aplikacije su primetno udobnije za korišćenje. U stanu na jednoj od dve mobilne mreže imam nešto slabiji signal, pa je veza bila slabijeg kvaliteta, novi telefon sa istom SIM karticom sad daje kristalno jasan zvuk. I tako, mnogo tih sitnih primera, polako se nakupi i ukapiraš koliko je RN4 ipak pregazilo vreme.
 
I mene služi odlično, tako da uopšte nemam potrebu da ga menjam. U svakom slučaju hvala na odgovorima...
 
Da malo ozivimo temu😊. Možeš napisati koji GCam koristis i XML podešavanja, posto ovaj link ranije postavljen ne radi.
 
Pozdrav svima,
Trenutno koristim neki miui 8andorid 6.
Ima nekih aplikacija koje ne rade na toj verziji androida pa sam zeleo da instaliram neki noviji.
Vidim da dosta forumasa hvali Los sa nekim posebnim kernelom pa bih zeleo da mi kazete kako da to instaliram na mom redmi note 4x mobu.
Proverio sam root chekerom vidim na tel nije rootovan tako da bi mi trebalo par uputa i za to 😕
Hvala unapred
 

Prilozi

  • 20211030_095825.jpg
    20211030_095825.jpg
    67 KB · Pregleda: 33
Ahoj :)
Phone/baterija 4 i po godine :) . Mob net sigurno oko 80%. Auto bright... Otprilike zadnje dve godine punjenje ide do 90%.
Vrhunski kernel, odličan ROM. Sa nekim novim GCAMs pravi jako, jako dobre slike.
I dalje dobro služi Mido :)

photo_2021-12-22_21-49-01.jpg photo_2021-12-22_21-48-58.jpg photo_2021-12-22_21-48-54.jpg
 
Supruga mi koristi ovaj telefon i u poslednje vreme joj se dešava da gubi mrežu.Onda ga ugasi i upali i mreža se vrati do ponovnog gubljenja.Da li je do telefona ili je nešto drugo?Molio bih za pomoć ako neko ima iskustva sa ovim problemom.
 
Imam Lenovo K6 Note koji je identičan Redmi Note 4 po izgledu (moguće da je isti ODM) i takođe gubi mrežu, iako sam ga vraćao na fabrička. Međutim, nisam mu ponovo upisivao softver kroz Motorola LMSA pa ne mogu da tvrdim (ali jesam na jedan brikovan E4 Plus i sve je posle bilo u najboljem redu), a u ovom slučaju to bi verovatno bio Mi PC Suite. Naravno, kopija podataka je svakako obavezna, jer se sve briše. Ako ponovni upis softvera ne reši problem, onda je najverovatnije hardverske prirode.
 
I kod mene se slično desavalo, a obicno kada ispadne ili neki blazi udarac, onda mora restart da se vrati mreza.
 
telefon nisam koristio godinama, odradio factory reset i sad ne mogu da ga pokrenem
 
Mislim da treba Mi account koji je bio prijavljen na telefonu.
 
Da nije hteo ni jedan drugi mejl sem tog na koji sam pre bio prijavljen, google odma odbije prijavu, a posto telefon nisam koristio sto god, jedva sam se setio starog mejla 😁
 
Drži se dobro mido :)

Nisam zadovoljan kako radi sa 12-icom. Izgleda da je Android 10 sa 3.18 kernelom najbolji.
 
Potpuno se slazem, oba modela sam koristio, stvarno su neprevazidjena...
 
telefon nisam koristio godinama, odradio factory reset i sad ne mogu da ga pokrenem

Drugari, baterija je počela da mi se naduva mnogo i da drži dosta kratko. Da li mogu da izvadim bateriju i prelemim nekako neki power bank ? Ne bih da ga menjam, a nije mi bitan fizički izgled. Ili druga opcija ako neko ima Redmi Note 4 koji ne koristi ili mu nešto fali da ga otkupim i da služi kao doner za bateriju?
 
Pogledaj ovde https://uni-arts.com/videos/redmi-note-4x-mido-snapdragon za bateriju, lik je postavio neke linkove za kupovinu, pouzdane. Samo je problem što ne šalju kod nas. Eventualno druga zemlja pa da neko donese.

The book of Mido 🙂

Comicell baterije izbegavati.

Evo neko prodaje fon za male novce, sa otključanim bootloaderom :D
 
Poslednja izmena:
Pogledaj ovde https://uni-arts.com/videos/redmi-note-4x-mido-snapdragon za bateriju, lik je postavio neke linkove za kupovinu, pouzdane. Samo je problem što ne šalju kod nas. Eventualno druga zemlja pa da neko donese.

The book of Mido 🙂

Comicell baterije izbegavati.

Evo neko prodaje fon za male novce, sa otključanim bootloaderom :D

Za taj novac sam i pitao da li mogu da nabudžim power bank ? Računam da je bolja i od fabričke baterije i da će duže da traje.
 
Kako misliš da to uradiš - power bank preko konektora od stare baterije?

Tu bateriju izvadi što pre da ne napravi neki problem unutar telefona.
 
Nazad
Vrh Dno