Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Reinstall. Nema custom kernela za MUI (barem ono što sam pratio).
 
Joj muka me uhvati kad pomislim da treba opet sve da podesavam. [emoji1]

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Daj neki comparison, los15. 1,aex oreo, los 16. U smislu brzine, batt, opcija. Radi li call rec na los16? Na aex pie nije hteo, kaze na pie to nije moguće.
Moraš probati. Ono što mi jako smeta kod AEX-a je nekako neprirodno okruženje, nemam onaj filing da tako treba ROM da radi. Moguće zbog tog skrola... Čist AOSP bi svakako bilo bolje rešenje, ovako mi ima previše podešavanja. LOS 15.1 mi je uvek nekako bio nedovršen ROM. To se najviše oseti kad se vratiš na LOS 14.1. Iako je official, stiče se utisak da nije ispeglan do kraja. Sigurno bi tu bilo sistemskih nadogradnji da je dev i dalje aktivan. LOS 16 mi je totalno osveženje u odnosu na 15.1, krenuvši od UI do stabilnosti. Niti jedan jedini FC, što nije bio slučaj sa 15.1. Fluidnost je vrhunska čak i u ovom stadiumu ROM-a (sam LOS16 još uvek nije ozvaničen kao stabilan od strane Lineage-a). Ako se izgura do kraja od strane devova, biće svakako egal sa 14.1 (na čijem smo firmwareu i dalje :( ). Baterija je slična na sva 3 sa vrhunskim kernelima (Underground, Englezos, Franco - tim redosledom, trenutno stanje po meni).

Call Rec bi trebalo da, nisam koristio. Bilo je priče na XDA i mislim da radi.

E da... Zadnji Žiletov build LOS 16 ima sistemski ubačen Mi Sound Enhancer i to radi Hip Hop :D.

bf4860bc988db93c38e9ac22e39d55e9.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobar opis, thx. Stavio sam ziletov kernel na 15.1,oseca se razlika brzi je.
 
Mi Sound je isti Dirac, samo preko LineageParts implementacije. Dodali su ovi iz LOS-a dirac backend.

Taj LOS16 sam odradio sa dodatnim patch-ovima kako bih naterao miracast da radi (kod mene ne radi na LG TV). Isto tako i commit fix za network traffic indicator, koji je stalno na sredini na non-notch uređajima. LOS gospoda tako odlučila. Pošto je na sredini, onda ne možete da pomerite sat.

Isto je dodat auto recording i battery styles (LOS još radi na tome). Onda sređen dupli baseband string u about phone i primenjen RSSNR fix (sređen bug sa signalom)

power_profile.xml od bardock telefona, za bolji/precizniji battery stats/prikaz potrošnje baterije.

I par kernel optimizacija kako bi radio bolje. Alarm radi dok je ugašen telefon (pali se ~ 1 min pre alarma) Eto, daleko je to od official statusa svim ovim krpljenjem, ali radi kako treba.

Do sada jedini problemi:
1. Wake up delay nije najbolje prihvaćeno rešenje, gasimo nešto što ne bi trebalo da se gasi, iako radi bez problema.

2. WiFi + BT = sporiji WiFi (2.4GHz)

3. WiFi problemi kod nekih korisnika dok je ugašen ekran.

Probao sam LOS15.1 pre par dana i imao sam onaj problem sa LiveDisplay. Izgleda da je bilo do mene jer drugi nisu imali taj problem. Ne znam do čega je problem, nije ni posle full wipe-a radilo.
Taj ROM je baš stabilan, pa mi je bilo čudno. Radije bih koristio stock LOS15.1 sa stock kernelom i njegovim PerfHAL boost algoritmima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne, isto je i sa LOS stock kernelom. Ne mogu nikako da uđem u livedisplay, stalno FC.

Joj muka me uhvati kad pomislim da treba opet sve da podesavam. [emoji1]

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Wipe dalvik cache, cache i system (data ne diraj) i flešuj opet taj rom što trenutno koristiš.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajaoj... [emoji16] Gotovo sad. Sve sam ispocetka. Vise nista ne diram ako ne budem imao problema sa baterijom.

Hvala Zile, da znam za sledeci put ako zatreba.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
A može i da se pokuša jednostavnim flešovanjem boot.img iz ROM.zip fajla.

Ako menjaš nekad kernel na MIUI, e onda moraš da flešuješ ceo ROM ponovo kako bi vratio stock kernel ili flešovao neki drugi custom kernel. Svaki MIUI custom kernel sadrži poseban wlan kernel modul koji radi samo sa tim kernelom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam koristio stormguard za miui romove. Dobro je radio. Sada je trenutno francov kernel.. Screenshot_2019-02-25-01-29-39-524_com.android.settings.png
 
Nova GCam sa 4PDA, brdo podešavanja i po meni daje najbolje fotke od svih koje sam probao(SerJo, Logantrah, Arthur, Saneklic, Arnova...).
Sve je već po default-u podešeno za mido:

https://yadi.sk/d/Nx9PUy1nBOPIUw

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlična! Hvala. Malo više pegla sliku, takva podešavanja.
 
Poslednja izmena:
Opet poteskoce. [emoji846]
Instalirao sam magisk, ali mi aplikacija Root Checker kaze da nije rutovan.
Gde gresim? Instalirao sam zadnju verziju 18.1
 
Restartuj fon, trebalo bi da bude ok. Instaliraj MagiskManager-v7.0.0.apk
 
Jesam to odmah. I preko njega instalirao YT Vanced i Viper, mada mi Viper ne radi. Aj sad cu da restartujem pa da vidim.

@Nece. Da nije mozda do verzije Magiska? Mozda treba neka starija posto sam na nugatu?
 
Poslednja izmena:
Da li neki od AOSP-based custom ROM-ova ima opciju da se sakrije ili makar customize-uje "carrier name" / "operator name"? Dakle, text koji se pojavljuje u status bar-u na levoj strani kad se spusti notification shade i takođe na levoj strani na lockscreen-u.
LineageOS (15.1) to nema, a ne da mi se da stavljam Xposed framework + GravityBox (kombinacija koju sam nekad davno koristio na Nexus-u sa stock ROM-om) samo zbog toga.

Pošto od danas po prvi put imam i VIP sim karticu a i dve kartice u telefonu i ovo "Telenor -- VIP SRB -- VIP SRB" koje zauzima polovinu širine telefona me izuzetno nervira.
 
Poslednja izmena:
Tu opciju ima AEX Oreo, probao sam pre par dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa pixel experience custom ROM-om za ovaj model?Tipa kakva je baterija, koja je kamera(stock miui ili google camera) i ako je google da li je stabilna?
 
Tu opciju ima AEX Oreo, probao sam pre par dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

OK. Hvala. Stavio sam za sad Xposed + GravityBox jer mi je to bilo brže nego da menjam ROM i ponovo podešavam aplikacije i ostala čudesa. Ako budem nekad raspoložen da menjam ROM da znam koji ima i tu opciju između ostalog.

Zeza bre taj LineageOS... koliko se sećam pokojni CyanoGen Mod je to imao. A LOS izgleda sa svakom novom major verzijom gubi deo custom opcija. Nedavno skontah da ovaj Oreo LOS nema jednu korisnu opciju koju je ima Nugat LOS: u Notification podešavanjima svake aplikacije postojala je opcija da se stavili limit koliko često ta aplikacija može da se zvučno oglasi (ili ti minalna pauza pre nego što se opet oglasi). Super stvar za chat sa smaračima koji pišu po 10 mikro poruka u 20 sekundi umesto da napiše jednu kompletnu rečenicu / pasus / misao :d

"ćao {Send}

gde si {Send}

šta ima {Send}

kod tebe {Send}

...
"
 
Pixel expirience romovi nisu dobri puni su bagova..i 9ka i oreo..ne preporucujem
Sto se tice miui kastom romova..najstabilniji je miui pro 8.11.15...sgsi ostale verzije su nedovrsene..ne gubite vreme i zivce..pogotovo EU verzije

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zeza bre taj LineageOS... koliko se sećam pokojni CyanoGen Mod je to imao. A LOS izgleda sa svakom novom major verzijom gubi deo custom opcija. Nedavno skontah da ovaj Oreo LOS nema jednu korisnu opciju koju je ima Nugat LOS: u Notification podešavanjima svake aplikacije postojala je opcija da se stavili limit koliko često ta aplikacija može da se zvučno oglasi (ili ti minalna pauza pre nego što se opet oglasi). Super stvar za chat sa smaračima koji pišu po 10 mikro poruka u 20 sekundi umesto da napiše jednu kompletnu rečenicu / pasus / misao :d

"ćao {Send}

gde si {Send}

šta ima {Send}

kod tebe {Send}

...
"

Jako korisna opcija, takođe mi nedostaje na LOS 15.1 , pa evo i na LOS 16. Doduše, LOS 16 već sada ima nekih opcija koje 15.1 nije imao, te postoji mogućnost da implementiraju i taj notification delay.
 
Žiletovi zadnji buildovi LOS 16 i Underground kernela - fin kombo [emoji4]

Wifi oko sat vremena, ostalo 4G. Standardno korišćenje. Reverzni proces baterije [emoji16].

78a5c996dc8823942c84eb4fc14dcc9c.jpg
 
Poslednja izmena:
Pixel expirience romovi nisu dobri puni su bagova..i 9ka i oreo..ne preporucujem
Sto se tice miui kastom romova..najstabilniji je miui pro 8.11.15...sgsi ostale verzije su nedovrsene..ne gubite vreme i zivce..pogotovo EU verzije

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Probao sam juče 9.2.24 xiaomi.eu port. Mnogo je spor, bolje da ga nisam probao. :D Možda taj MIUI pro radi bolje.

Ostajem na LOS15.1.
 
Korstio sam. :) Prešao sam na LOS15.1 (sve stock za sada) malo, jer mi je dosadilo menjanje.
 
Nazad
Vrh Dno