Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Aex fenomenalan..jedino sam pogresio sa opengapps..trebao sam bitgapps da furnem..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
2420a3730afbe9550b2038a72130e5b7.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo je testiram, ima promenjene gamma vrednosti. Cini mi se da se u LL uslovima gube detalji zbog visokih denoise parametara.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako drzi aplikacije u ramu taj aex oreo, na los14.1 iskreno cesto se desava da ne moze dve aplikacije, tipa chrome i kupujem prodajem aplikacija, ili chrome i aliexpress app.
 
Oficijelni LOS 15.1 + Underground kernel :
18231ee778dd4c7bc74cf9f510b58ab1.jpg
WhatsApp notifikacije ne kasne [emoji2]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Planiram da izbacim novi update kernel-a. mincpubw DDR BUS frekvencija je stalno na max, zbog performance governor-a. Izgleda da ne utiče puno na bateriju, ali su performance dobre. Ne sviđa mi se.

Spustiću ipak DDR frekvenciju dva nivoa niže za 652MHz-1.4GHz CPU frekvencije da ne radi na max, a sve iznad 1.4GHz da boost-uje na max. Ne mogu da prihvatim da nešto stalno radi na max frekvenciji.

Battery profile, neće ići do max. Performanse su skoro iste.
 
Poslednja izmena:
Jedva čekam da testiram [emoji106][emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I odlična baterija sobzirom na 3 sata igrica, surfinga, instagrama...

Ako ti nije teško, provero sa KA da li je aktiviran zRAM na tom AEX stock kernelu. Ako nije, za probu ubaci zadnji Žiletov kernel za Oreo. Trebalo bi da padne usage na 800 mega. To bi bilo egal sa Nougat-om.
 
Ako ti nije teško, provero sa KA da li je aktiviran zRAM na tom AEX stock kernelu. Ako nije, za probu ubaci zadnji Žiletov kernel za Oreo. Trebalo bi da padne usage na 800 mega. To bi bilo egal sa Nougat-om.

Nisam više na njemu. Ja tri dana max testiram i menjam rom :D
Hoću, kad se vratim najverovatnije na njega jer je baš dobar.
 
Koje su po vama prednosti i mane LOS 15.1 vs LOS 16?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Imam Xiaomi Redmi Note 4X. Ali mi on nije pogodan zato sto nema Band 20. Sta mislite koliko bih maksimalno mogao da izvucem novca ako odlucim da ga prodam, koja je realna cena? Ovo pitam da se ne bi mesecima telefon vrteo po oglasima:), post bih da ga zamenim u sto kracem periodu..
 
25-30% manje, zavisi od stanja i starosti fona.

Novi LOS 16 build:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=78772263

- unofficial by @ak1801 27/01/2019

Changelog :
- Fixed Dirac Audio
- Fixed AudioFX
- Fixed Network Indicators
- Added Battery Styles
- Updated Doze Packages to P
- Updated AdvancedControls
- Fixed Gcam Issues On Pref Kernel
- Added Volte Icon With Toggle
- Made Roaming Icon Optional
- Underhood changes
 
Ali zašto advanced controls?
 
@mad_sam nece sigurno,posto nece ni na android oreo,mislim da radi samo na pie romovima...
 
Aex oreo radi odlično i sa stock kernelom. AEX ima omogućen qualcomm perf HAL, kao LOS.

Ko može neka ostane na stock.

Screenshot_Settings_20190127-222349.png
 
Pozdrav svima,

Moze li predlog u PM za servis za zamenu stakla/displeja na note 4x?

Hvala unapred
 
Ako može neko na pm da mi kaže ko sve beše prodaje Xiaomi telefone ovde na forumu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nakon nekoliko dana koriscenja AEX je za sada najbolji rom koji sam koristio...stock rom...preporuka

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nougat, Oreo ili Pie?

OK, video sam gore, Oreo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno