Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

To je kineska L - označava lollipop 5.0 android, HM - Hermes, kodno ime za Redmi note 2, CN - oznaka za kinu
Global romovi počinju sa LHMMI..
Global ima manje bagova, kao stabilniji i update ide jednom mesečno ili jednom u dva meseca, nema rut.
Developer (kineska verzija) odnosno Global Beta (internacionalna) dolaze rutovani, imaju najnovije dodatke u update ima svake nedelje al zato se dešava da često izadje sa nekim bugom al se sredi za nedelju dana.

Ok to sam ukapirao.
A prilikom mjesecnog Global update-a ili nedeljnog Developer update-a gubi li se sve sto je instalirano na telefonu ili ostaje.
 
Ako prelazis sa sedmicnog na noviji sedmicni ne brise se nista. Samo je bitno da ides sa developer na developer ili stable na stable.
 
je li uzimao neko TDD verziju od Goldway-a, za ovo sto kazu da promijenom softvera model podrzava i FDD, je li neko testirao to, jer evo trenutno kosta 120 eura sto je najjeftinije sto sam mogao naci?
 
Znaci da imam ovu drugu verziju sve se brise.
Mogu li na obje verzije da radim update preko onog about phone-system update...
I moze li se raditi update.zip ako sam na Stable-u odradio rut i ubacio twrp
 
Liku, pročitaj zadnjih 10 strana!
 
Prijatelju kod njega sam uzeo taj model ali ti preporucujem drugog prodavca.meni je stigao sa pokvarenim punjacem i sad se vec 3nedelje ganjam da posalje novi.naravno lazovcina na sve nacine hoce da izbegne.imam video kao dokaz i moracu dispute po pokrenem.naravno procice jos mesec dok i ako uspem da to izganjam u moju koristi.
Izbegavajte ološa,moj savet a ti uradi kako mislis da treba.
 
Jedan tel sto mi je stigao ima
MIUI 7.00 Stable
7.00.66.00(LHMCNCI)

Jeli to kineska verzija ili EU i moram li mijenjati softver.

Мој телефон је стигао са тим ромом и нисам био срећан па сам апдејтовао на 7.0.12.0 и ту је исправљено пар барова.

Ајде ако те не мрзи постyj скрин шотове lock screen-а, sms разговора тј поруке. Да упоредим са својим да видим да ли је исто... и реци ми да ли ти ради MiRemote апликација?

И замолио бих некога ко има 5.11.26 да постује скрин шот lock screen-а
 
Мој телефон је стигао са тим ромом и нисам био срећан па сам апдејтовао на 7.0.12.0 и ту је исправљено пар барова.

Ајде ако те не мрзи постyj скрин шотове lock screen-а, sms разговора тј поруке. Да упоредим са својим да видим да ли је исто... и реци ми да ли ти ради MiRemote апликација?

И замолио бих некога ко има 5.11.26 да постује скрин шот lock screen-а

Evo potrudicu se da postavim sliku lock-a i prazne aplikacije za poruke ako ti odgovara,jer ga jos nisam aktivirao,tek je stigao :D

Edit.
Jesi ovo trazio
http://i.imgur.com/ZzqRahk.jpg
http://i.imgur.com/paIvK8p.jpg
 
Poslednja izmena:
Lock screen je ok ... Ni ti nemas ikonicu za MiRemote, pa verovatno (na zalost, ali nadajmo se da nije tako) ni tebi nece raditi
A SMS mi ne znaci, no ne moras da saljes... Moj problem je bio sto je prvi red svake sms poruke isecen na pola pa ne mozes da vidis poruku kako treba pa nagadjas... Samo javi da li je to slucaj i kod tebe... No to se sredilo updateom na 7.0.12.0 ali MiRemote nije
 
Lock screen je ok ... Ni ti nemas ikonicu za MiRemote, pa verovatno (na zalost, ali nadajmo se da nije tako) ni tebi nece raditi
A SMS mi ne znaci, no ne moras da saljes... Moj problem je bio sto je prvi red svake sms poruke isecen na pola pa ne mozes da vidis poruku kako treba pa nagadjas... Samo javi da li je to slucaj i kod tebe... No to se sredilo updateom na 7.0.12.0 ali MiRemote nije

Moram opet da te ispravim, sinoc sam updateovao na 7.0.12.0 i daljinski radi sve u 16 ,)

Screenshot_2015-12-09-09-08-22.png

Tako da je neki drugi problem ocigledno...

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ja iskljucim rotaciju ekrana, pa se on opet sam rotira. Zasto mi to baguje?

I moze li da se postavi slika kad me neko zove da uz ime izadje i slika?
 
Угасиш преко пречице или у подешавањима. У неким ромовима не ради ако то радиш из пречице. Она показује она стања како треба али промена нема.
 
Evo i ja flashovao Stable 7.0.12.0. Flashovao sam preko Mi flashing tool znači čista instalacija novog roma, bez update. Jako prosto za odraditi celo uputstvo ima na miui forumu.
Ne preporucujem onima koji koriste tel na exyu jezicima zato što ih uopšte nema za sad. Rekli su na forumu valjda da ce biti podrška i za naše jezike, nekad...
Antutu skor je bolji u odnosu na miui6 al malčice lošiji od xiaomi.eu roma.
Sa baterijom sam prezadovoljan za sad. Dugo sam koristio miui 6 gde je ubijao bateriju sa 3h SoT. Sinoć kad sam završio sa instalacijom ostalo je 35 posto baterije i sa tim izgurao 3.5h SoT. Danas cu videti kako gura sa punom baterijom.

@Nuc eto možeš da odradis Flashovanje sa mi flashing tool jer ovde radi i remote i ostale aplikacije, sve kul. To što ti tražiš MiRemote na Lock screen ne znači da aplikacija ne radi. Ako ti je to toliko bitno probaj da vidiš dal ti radi IR sa nekom drugom aplikacijom tipa Peel remote, čisto da vidiš da nije hardverski kvar.
 
Evo i ja flashovao Stable 7.0.12.0. Flashovao sam preko Mi flashing tool znači čista instalacija novog roma, bez update. Jako prosto za odraditi celo uputstvo ima na miui forumu.
Ne preporucujem onima koji koriste tel na exyu jezicima zato što ih uopšte nema za sad. Rekli su na forumu valjda da ce biti podrška i za naše jezike, nekad...
Antutu skor je bolji u odnosu na miui6 al malčice lošiji od xiaomi.eu roma.
Sa baterijom sam prezadovoljan za sad. Dugo sam koristio miui 6 gde je ubijao bateriju sa 3h SoT. Sinoć kad sam završio sa instalacijom ostalo je 35 posto baterije i sa tim izgurao 3.5h SoT. Danas cu videti kako gura sa punom baterijom.

@Nuc eto možeš da odradis Flashovanje sa mi flashing tool jer ovde radi i remote i ostale aplikacije, sve kul. To što ti tražiš MiRemote na Lock screen ne znači da aplikacija ne radi. Ako ti je to toliko bitno probaj da vidiš dal ti radi IR sa nekom drugom aplikacijom tipa Peel remote, čisto da vidiš da nije hardverski kvar.

Slazem se, apk je obicno spakovana u tools folderu, ako je nisi primetio...
Jedina " primedba" je sto mi je vratio Mi recovery i izgubio sam root.
Prosli put sam instalirao TWRP i SuperSu ali nisam obrisao (nisam znao tacno gde je) Mi recovery pa sad moram opet da se prisecam kako bese...
 
nikako da naprave neki krsten ne-miui rom. svrbi me twrp da probam nesto, al znam da cu da se vratim na miui -.-
 
Jel moze 5.12.3/4 bez twrpa? Tj samo flesh preko njihovog updatera..
 
Nisam siguran bas da sam te razumeo ?
Ovo mi treba
fdad776488b0a75282f0e87fe54ab5d9.jpg


@Nuc
To što ti tražiš MiRemote na Lock screen ne znači da aplikacija ne radi. Ako ti je to toliko bitno probaj da vidiš dal ti radi IR sa nekom drugom aplikacijom tipa Peel remote, čisto da vidiš da nije hardverski kvar.
Sad ću da probam pa javljam
 
Mora da ti bude uključen ekran. Stisni oba dugmeta i drži oko 5 sekundi

52559e126efc24e34046590fbb949b94.jpg
 
Hehe kod tebe ima. Kad pomerio u desno Lock screen otvara ti se Mi Remote a na levo kamera
To on traži, kod njega nema to pa ga nervira
Aaaa
Doduse,trazio mi je da se ulogujem na moj Mi acc, tj. otvorio je prvo Mi home stranu pa sam onda izabrao devices I tu je...
Mozda nije napravio account pa to zeza?
 
Jel ovo dobro SoC?
168b9da8e5f2ce60651e5b3ca559e2d6.jpg


6.5h screen on time sa 1h razgovora i sve vreme uključen WiFi i ostalo još 5%.
Inače dnevno ne koristim toliko tel obični nego sam imao slobodan dan pa gledao seriju. 5 epizoda po 50 minuta 720p quality.
 
Moraš da postaviš sliku u kontaktima. Kada otvoriš kontakt u imeniku, treba da se vidi velika slika, a ne mala u krugu.


Hvala na odgovoru. Probah da namestim veliku sliku al mi ne ide. Kako da je namestim?

a sto se tice rotacije ekrana namestim ja i u podesavanjima i u precici ali opet se nekako posle nekog vremena vrati na rotaciju, a mene rotacija mnooogo nervira.

Ps i meni na zakljucanom ekranu sa leve strane stoji slusalica...a remote radi


Ps izvalila sam za sliku kontakta :D Kakva komplikacija
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno