Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Da li postoji nacin da se aplikacije prebace na sd karticu,zna li ko :)

Hvala
 
e to stvarno ne znam sta ce ti, pored 16gb memorije... ali svejedno dobro je pitanje, treba znati i to.
 
Moje typo greske, pismenost i mutavost nisu poenta niti imaju veze sa temom. Nisi zbog toga morao da otvaras novi nalog.
Argumentacija ti nije na mestu, postalo je mucno pratiti ovu temu (ali i druge) zbog tebe.
Sam si se lepo opisao, ne bi nista dodavao. Nalog nema veze sa vratima da bi se otvarao-zatvarao. Argumenti su koliko vidim na mestu, posto vise ne pravis greske, a oko mucnine obrati se pojedinim"troldzijama" sa poslednje 3 stranice, koji pisu van konteksta naslovne teme.
 
U task manageru mogu pojedinačne aplikacije da se zaključaju i time se sprečava zatvaranje: http://en.miui.com/thread-10083-1-1.html Jeste da je ovde predstavljen kao metod sprečavanja zatvaranja aplikacija kada se klikne na clear RAM, ali izgleda da generalno sprečava MIUI da zatvara zaključane aplikacije. Testirao sam na par njih i nije ih restartovao.

Nego, da li je neko probao stable rom sa Xiaomi.eu? Ne znam da li da pređem na taj ili da ostanem na dev romu.
 
Evo brzi copy/paste utisaka sa drugog foruma. Pisacu detaljnije kada budem duze koristio :)

Gotovo je, upravo sam stigao kuci sa malim kinezom u rukama (pokupio ga na lokalnoj pijaci) xD

Odmah sam se bacio na stavljanje ovog tempered glass-a i naravno isto ****** kao i folija... Mrzim da lepim sranja na ekran. Sve lepo ocistio sa mokrom ispolirao sa suvom krpicom nigde ni traga prasini i stavim staklo krene ono lepo da se samo lepi kada ono PRC u donjem levom cosku vazduh... Koji na foliji jos nekako mozes da isteras, a ovde sam stiskao ko sivonja prema ivici i nista samo "nestane" na mili sekund i pojavi se ponovo :D Reko sad cu da je odlepim bacim odma u djubre hiljadu din krastavac. Al sam ipak odlucio da odlepim samo malo da probam vazduh na brzinu da isteram, uspeo sam, ali je sada bas na samoj ivici malo podignuto staklo gde sam noktom skinuo lepak. A pored toga detaljnije zagledanje naslo je neku mikro dlacicu u drugom cosku i jos neko mikro sranjce koje deluje kao ogrebotina iako nije na drugoj strani :D Mislim u redovnom koriscenju necu primecivati nista od toga BUT ITS THERE !!!!! Bez stakla je ekran bio tako savrsen :D

Sto se samog uredjaja tice samo kratko iskustvo posto ga koristim sat vremena :D

Telefon savrseno lezi u ruci, znaci ovo je bas max maksimuma sto se velicine tice, a da mogu uredjaj da smatram telefonom. Mat je poledjina tako da ne klize lako mada se mast lepo lepi na te mat povrsine :D Tezina je takodje odlicna veoma je lak.

Ekran je perverzija sto se ostrine tice, boje su skroz korektne na to nikada nisam bio osetljiv. Sam touch je odlican reaguje fino.

Zvucnik je kesa, ali tako je skoro na svim gde ima samo 1 zvucnik, barem sto sam ja cuo, za zvonjavu je OK.

Sam UI je OK, iOS fora bez app drawera, meni se svidja. Sve radi glatko i brzo za sada, kada se malo naviknem pasce stavljanje novijeg ROM-a sigurno, ovaj ima nekih glupih kineskih sranja svakako.

Jedan brzi Antutu test dao odlican rezultat 47435 poena, mada video sam da ljudi imaju i do 50k na ovoj Prime verziji, samo drugi ROM.

Sve u svemu ja za sada skroz zadovoljan (osim prokletog stavljanja stakla koje mi podiglo pritisak :D).

Posto nisam neki fan cestog instaliranja ROM-ova itd.. Vidim da ima official MIUI 7 ROM da se skine i da se flash-uje iz njegovog recovery-a, nema potrebe da stavljam TWRP right ? Da radim onaj Wipe/Reset pre ili posle instalacije novog ROM-a taj deo sam zaboravio.

http://en.miui.com/download-274.html
 
Poslednja izmena:
Не треба, скинеш фајл са сајта и пребациш у телефон. Отвориш апдејт опцију на телефону и горе десно на три тачкице, учитај фајл и сачекаш пет минута да одради ствар.

Ја нисам никакав ресет радио.
 
Да ли има нека фора са два микрофона тј гашењем noise cancellation? Све чешће ми се саговорници жале да ме лоше чују.
 
Ima. Mozes da podesis samo single noice cancelation. Nisam siguran gde se tacno nalazi opcija
 
Poslednja izmena:
Settings/sound/suppress noise during calls
 
Ја то нигде не видим
Код мене је овако
ae3953cebb64629224c281e3614c8404.jpg

А изгледа да би требало да је овако?
979c3f80e283dbe49ed6f4a04a344d1e.jpg


Јел постоје нека сервисерска сетовања преко шифре?
 
Poslednja izmena:
Stavio sam taj stable ROM. Nesto nisam primetio neke pozitivne promene u odnosu na 6.xx MIUI, osim sto sada imam manji skor u antutu i sto nisam imao gapps nego gomilu nekog kineskog smeca koje nema sanse skroz da ocistis iz sistema.
Pored toga telefon super radi.

Na ekranu su ipak stedeli al sta da se radi negde su barem malo morali zakinuti :D Bela je zuckasta i skroz dole na ekranu se to malo jace vidi nekih pola cm je to zutilo malo jace primetno. Vidi se naravno na skroz belim pozadinama kada je sareno onda je sve super. Kada sam stavio na cold boje bela izgleda bolje, ali jos uvek ne savrseno.

Razmisljam da probam neki aosp rom koji su skroz naskroz ocistili ob bilo cega kineskog, malo su preterali sa integracijom nekih njiovih servisa, npr odem da promenim melodiju za alarm i iskace mi neki online store sav na kineskom... jedva izvalih gde da pristupim lokalnim fajlovima.
 
Instalirajte ROM sa xiaomi.eu i nemate kineski bloatware
Telefon radi odlično sa verzijom 5.10.22
Evo screenshot-ova današnjeg korišćenja sa preko 30min telefoniranja, par sati 3g net-a i ostatak wifi
uploadfromtaptalk1446152324539.png
uploadfromtaptalk1446152343284.png
uploadfromtaptalk1446152356632.png
 
Ја то нигде не видим
Код мене је овако
ae3953cebb64629224c281e3614c8404.jpg

А изгледа да би требало да је овако?
979c3f80e283dbe49ed6f4a04a344d1e.jpg


Јел постоје нека сервисерска сетовања преко шифре?

Kod mene je ovako, note prve generacije i ovaj V7 global stable rom od juče a sećam se da je bilo i na starijim romovima ove opcije ali nemam pojma gde je bila smeštena u podešavanjima
 
grunt pa kako si imao problem sa staklom -.- zao mi je... mislim da bi ti taj mehur sam nestao posle par dana, nije trebalo da cackas nista... ali razumem te, i ja bih vrv cackao. cestitam na kupovini prime verzije, sad vise nisam jedini :D u stvari mozda ima jos jedan prime u temi, nisam siguran... :D
 
Ako idem na noviji rom moram li wipe podataka i aplikacija?
 
@ed
Nas 3 je :) Tu je i dmakso. A sto se stakla tice bitno je da je stavljeno da mirnije spavam tj setam dok mi je u dzepu fon :D

Nista danas cu da flesnem ROM sa xiaomi.eu pa da vidim na sta lici, ovaj official stable ROM je prepun kineskog na svakom cosku.
 
ti romovi sa xiaomi.eu su super.

a sto se zutila na ekranu tice ja ga ne vidim. tacno je da je kada se prebaci na cold sve nekako hladnije, ali meni je to neprirodno i drzim ga na standard. bela je bela, nigde ne vidim zutu :)
 
Poslednja izmena:
a kad ne poredis ni sa cim? kako ti onda deluje ekran? jel i onda vidis zutu umesto bele?
 
Drajveri: http://bigota.d.miui.com/tools/xiaomi_usb_driver.rar Ali mislim da ti ne treba TWRP za xiaomi.eu, bez obzira na to što piše tamo.

Meni isto nije žuto, već belo. Možda ima veze sa tim što piše da je ekran auo a ne tianma?

Da li telefon mora da bude rootovan da bi instalirao rom sa xiaomi.eu ?
Ako sam dobro razumeo, taj rom ima gaps u sebi ?
Meni je juce doneo drugar iz Kine, tako da pretpostavljam da je nanjemu Mi recovery i da nije rootovan i ima kineskih aplikacija koliko hoces...


Hvala
 
Ne mora. Moj je imao MIUI 6 kad je stigao iz Kine, bez roota. Mi recovery te romove tretira kao zvanični update, jedina razlika je što ima gapps i gomilu jezika i nema tih nepotrebnih kineskih aplikacija.
 
Ау бре људи... не мора ни рутован ни TWRP. Скинеш ром, ставиш га у рут телефона, применујеш у update.zip, рестартујеш у (Mi)recovery, install zip, clear cache, пожељно или обавезно factory reset и то је то.
 
Ау бре људи... не мора ни рутован ни TWRP. Скинеш ром, ставиш га у рут телефона, применујеш у update.zip, рестартујеш у (Mi)recovery, install zip, clear cache, пожељно или обавезно factory reset и то је то.

Izvinjavam se, negde oko 50 strane sam se izgubio, i znam da je bilo milion puta...
Imam Coolpad kupljen kod Fantacyja ali je on vec bio rootovan a ja sam dalje ovo radio.
Ovaj je doneo drugar direktno iz Kine,kupljen na Amazonu pa treba i njima da sredim pa zato pitam..

Da li mogu preko update opcije ili moram u recovery ?
I necu vise da pitam:D
 
Pa ides u update i na one tri tackice pa nadjes fajl koji si skinuo.
 
Btw jedno slightly OT pitanjce, posto je telefon dual sim, mogu da u primarni slot(sa kojeg ide net) stavim SIM koji dobijem kada bi uzeo kod MTSa mobilni net ima paket od 5gb sa ugovorom 450 din. A u drugi SIM slot stavim ovu moju trenutnu karticu gde imam redovnu tarifu sa min/sms ?
 
Nazad
Vrh Dno