Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Na xiaomi.eu sajtu imaš multilingual rom koji je očišćen od bloat_a. Mislim da je dev rom. Ja sam vise nego prezadovpljan. Ota radi...
 
ja mislim da cu da ga koristim tako kako dodje jedno nedelju dana da se uverim da sve radi, a onda cu da stavim aosp rom. kakav bre miui. jedino ako na tom aospu bas bitne stvari ne rade, onda cu lako da se vratim na miui.
 
To sam i ja planirao, posle par dana se navikao na miui i ne menjam
 
:) mozda cu i ja tako :) miui je kompletan interfejs, samo da nije toliko trom kako kazu... glavna zamerka ljudi iz meizu m2 teme na miui je sto je spor, flyme je kazu brzi
 
Na xiaomi.eu sajtu imaš multilingual rom koji je očišćen od bloat_a. Mislim da je dev rom. Ja sam vise nego prezadovpljan. Ota radi...
Дај тачан линк. Мада ја нисам успео ништа да скинем са њиховог сајта.
Ставио сам дев са оног линка што сам окачио, одмах је питао да одради апдејт (пошто није задња верзија), скинуо 80 мега и то је то. Гаппс инсталер сам нашао на MIUI сајту и обичан је апк само се инсталира. Додуше после му треба више од пола сата да инсталира посебне апликације. Даље нисам пробао, изашао сам из куће. Него како рут? Занима ме верзија која ме неће спречити да газим апдејтом без фил брисања.
А за MIUI, па делује мало спор.
 
Погледаћу мада нисам сигуран да је то верзија за овај телефон.
Иначе раде ми све Гугл апликације али уз велике муке. Контакте никако нисам могао да увезем и дуго ми је требало да установим где грешим (прескочио сам један корак зато што је био исписан кинеским словима). Сад ради све како треба. Нема блоата, барем оног што боде очи. Фале ми српски (навикле очи) и app drawer а не бих да стављам Нову, хтео бих да дам шансу оригиналном лаунчеру мада мислим да нећу дуго издржати.
 
Poslednja izmena:
Ideš ođe:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=39692
Tvoj rom bi trebalo da je "hermes"
Preimenuješ u update.zip uđeš u recovery instaliraš i onda wipe all data obavezno, sad ti je telefon nov kao iz fabrike sa gugle prodavnicom i više ništa nemaš, čistiji i od suvog androida. Normalno imaš srpski ćirilica ili hrvatski latinica.
Za launcher , ja lično imam launcher3 CM11 uvjek instaliran uz Xiaomi uređaje, ko nemože da se snađe ali drugi launcher čini Xiaomi totalno dugačijim iskustvom jer napredne funkcije jedino rade sa default launcherom.
 
Хвала погледаћу али за сад оставићу овако како је, дев ром + гаппс и иначе има рут сам по себи. Желим овај MIUI да оставим, није баш и да имам претераног избора, леп је али за некога ко није имао додира да њим подешавање катаклизма. Фабрички дајлер не препознаје наша слова, латиница са квачицама, exDialer нема опцију за дуал сим. Рут док сам ушао у штос изгорео сам. Свака апп мора посебно да се улази у подешавања па по 5 пута да се потврди (буквално 5х), да ли су сигуран, да ли си сигуран да си сигуран... па сваки по 5 секунди одбројавање. Greenify једва... добро, полако, идемо даље.

Батерија јбмлига, надао сам се бољем а плашио се горег, две картице, цео дан на вифи, две инсталације рома, инсталирање програма, један позив од минут и изгурао је оволико екрана за 14 сати, остало је 12%,

Screenshot_24.png
Screenshot_25.png

видећу да га сутра понесем у активну употребу, рачунам да ће осетно да смањи СОТ.
 
Poslednja izmena:
Da se dopunim danas, ekran je dobar, baterija, videcemo kasnije, fizicki tasteri kojih sam se plasio posto su na oblozi a ne na samom uredjaju isto sasvim ok. Nema nikakvog klimanja. GPS ok, signal, nisam primetio probleme. Generalno hardver sasvim ok, jedino kakav vam utisak ostavlja izgled. Plastika je tako da i ne moze da ostavi premijum utisak ali nista ni ne ostavlja utisak poludovrsenog uredjaja. Kamera ok, nista specijalno, nije ni losa ali je zato brza. Sad sam skapirao da video snimanje nisam ni probao. Meni je kamera inace jako bitna stavka ali i pare su mi bitne.
Mane... sve mi se svode na softver (nadam se) tj sam MIUI i to pola zato sto nemam iskustva sa njim a pola neispeglanost koja ce se valjda resiti apdejtom.
Nemam vise snage za eksperimentisanje sa romovima, cekam stabilni global MIUI 7 ili neko kad isproba da predlozi.
Stavio sam developer 7 koji je, jelte, kineski i posle toga krecu muke.
Gapps, instalacija apk kao posebne aplikacije iz koje se "jednostavno" odaberu zasebne Google aplikacije (6, 7 glavnih, ostale kasnije sa gplay-a). Jednostavno je pod navodima zato sto mi je trebalo preko sat vremena da to uradim kako treba (preskocio sam jedan korak jer je app na kineskom). Gplay nikako ne moze da se namesti da bude difoltna app (umesto Mi store) sto znaci da ako bilo gde u browseru npr pritisnete precicu za gplay aplikaciju automatski se otvara mi store koji naravno ne moze da pronadje link.
Mnooogo mi fali ap drawer ali moze da se ubudzi da lici.
Dialer, veliki problem. Prvi, ako imate imenik sa kontaktima sa vise brojeva u jednom (kontaktu) onda kada ga gledate iz dialer-a ne vidite onu oznaku, glavni, posao, kucni i sl nego neku lokalizaciju tipa Beograd za fiksni iz Bg npr ali i Srbija za svaki mobilni broj iz Srbije sto veoma otezava biranje broja ukoliko kontakt ima vise mobilnih. Nasao sam gde se to u podesavanjima gasi ali se nema promene kada i ugasim tu opciju.
Drugi, stok dialer ne prepoznaje nasa slova sa kvacicama (znam da se neki gade srpskih slova) tako da pretragu takvih imena zaboravite. Meni je to veliki problem. Inace na svim uredjajima koristim exDialer koji ima svakakvo pretrazivanje, po imenu, prezimenu, nadimku, kombinaciji pocetnih slova... ali nema rad sa dve kartice tj kada pregledavam log ne znam na kojoj kartici sam obavio poziv. Svaki drugi dialer koji sam probao, njih 5, 6 ima jednu od ove dve boljke (kvacice ili dve kartice). Ako neko nadje neki koji radi u fulu bio bih mu zahvalan da napise.
Rad sa dve kartice je ok ali imam neko kinesko sranjce Cloudfone od 35$ koji to ima mnogo bolje reseno. Pamti svaku karticu koju sam ikad ubacio u njega, ime i setovanja koja sam im dao dok MRN2 nema pojma kad promenim kartice. Misli da su i dalje iste pa ostavlja imena i podesavanja od proslih.
Rom ima root ali to ne radi kao na klasicnom androidu. Nema onog pitanja iz SuperSu ili Super User za dozvolu nego sam moras da odes u security pa root permissions pa konkretnu app pa 5x pitanje za potvrdu sa cekanjem od 5 sec cini mi se da se dugme osvetli!? Na stranu da toj app najcesce mora da se brise kes da bi proradila ali ajde provalio sam pa znam za jadac.
Onda neke app ne rade kako treba, pa dok sam provalio da im firmver blokira neke od dozvola (permissions). Pa onda dok sam nasao gde je to u setovanjima telefona pa dozvoli...
Neke stvari ne rade, za sada meni nezamenljivi SuperBeam uvek pukne a radio je na fabrickom firmveru i isto bitno jos nijednom mi nije uspelo da prebacim folder ili fajl (probao sam samo vece) sa USB preko OTG kabla. Kopiranje sa kartice je ok a ono je pucalo na originalnom firmveru, krastavac.
Stvari koje mi fale ali njih niko nije ni obecao, navikao sam se na otkljucavanje otiskom i ranije na knock unlock na LG tako da mi je ovo sa patternom smarajuce. Naravno ko ne zakljucava ekran njemu je ok i ovako.

Moj utisak je da ovo nije softverski dovrsen proizvod ali kad ispeglaju te stvari sasvim dobar za svoju cenu.
Nadam se da u global romu ove gluposti sa kompatibilnosti gapps ne postoje.
Za potpuno nezahtevne korisnike i ovako je ok, ne koriste OTG, ne prebacuju velike fajlove, kontakte verovatno drze kao na kartici, jedno ime jedan broj...
 
Poslednja izmena:
To je to, 4 sata SOTa iz 12ak sati. 15 min iz nekoliko razgovora. Nisu se bas proslavili ali svakako nije losije od mog starog telefona.
6.jpg
7.jpg
9.jpg
11.jpg

i primer za odobrenje root pristupu
1.jpg
 
Ja naručio od fantazija 32gb gray verziju, dok stigne i carina se poigra sa njim, valjda ce i MIUI7 global rom stable da izadje...
 
...
2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg

svih 5 koraka za jednu app!?
 
Poslednja izmena:
To je to, 4 sata SOTa iz 12ak sati. 15 min iz nekoliko razgovora. Nisu se bas proslavili ali svakako nije losije od mog starog telefona.

Sa MIUI 6 ili 7?
Zar ne može regularan supersu da se ubaci?
I kaži mi jel radi sinhronizacija brojeva u imeniku sa Google nalogom?
 
MIUI 7 developer, nisam probao SuperSu kad ima svoje softversko resenje.
Radi sinhronizacija.
 
Vratili automatski root u dev verziji ili si morao da fleshujes fajl iz recoverija ?
Na mi4 dev miui 7 vise nema root opcije po defaultu
 
Bilo vec u dev verziji.

Evo sad vidim da kompas ne radi. Na netu pise da postoji.
 
Pricas o dev verziji sa onog eu sajta ? To jest multijezicki rom ?
 
Не тај. Него онај што су званично окачили али пошто не може да се скине од њих (пуца download увек) неко је бацио на g drive и ставио линк на истом форуму. Дао сам ја линк раније у теми. Немам снаге више да експериментишем , чекам неког од вас.

Ето слагао сам,
uploadfromtaptalk1442786401657.png
изгурао би још мало.
 
Note2 je vrhunski telefon za 120eura, mt6795 je bar 30% brži od mt6752 (Jiayu S3), GPU duplo efikasniji ... Poenta je da Xiaomi dobija super cijenu od proizvođača zbog velike količine prodatih uređaja, ovdje pričamo o 80miliona jedinica za ovu godinu, što je kod HTC-a 400eura kod njih je 150eura, isto će biti i sa Mi4c Sd808 250eura telefon dok će lg nexus biti oko 400.

Sad Miui, postoje 6 verzija oficijelnog MIUI roma bar za Mi3-Mi4 seriju, kineski (developer, stable), global (developer, stable, ali ne za čitav svijet nego za tržišta gdje se Xiaomi prodaje regularno, servis podrška) i xiaomi.eu (developer, global), Svi imaju OTA sa Xiaomijevih servera (nemogu da garantujem za eu stable rom). Pošto Google kao kompanija ne posluje u Kini, Xiaomi dobija čisti aosp koji kasnije nadograđuje sa svojim aplikacijama da omogući funkcionalnost androida koju imaju korisnici na zapadu sa preinstaliranim googlovim aplikacijama. Xiaomi je "softverska" kompanija koja prodaje telefone da bi se pristupilo njihovoj usluzi preko Mi store prodavnice i od toga prave pare, prodaju aplikacije, teme, i multimedijalne sadržaje preko svog softvera integrisanog u sistem, pričamo o 150+miliona korisnika, što je njihov glavni izvor prihoda.

Kineski developer rom (izlazi četvrtkom) sadrži xiaomi framework sa svim aplikacijama koje su preinstalirane za kinesko tržište , a koje mjenjaju googlove aplikacije jer, google ne smije biti prisutan u kineskim telefonima. Onda ti nakačiš google framework, dodaš jedno te isto jer ne razumiješ kineski pa ti se pojavi google app store i ostale aplikacije koje već imaju na telefonu i rade isti posao samo su na kineskom, pa ti se čini da je bloatware a nije, to završava posao njima u kini i oni su veoma zadovoljni čim prodaju ovoliku količinu telefona bey ikakvog ulaganja u marketing, pogledaj samo HTC i Samsung u koliko sportiskih događaja postave reklame čak i kao glavni sponzor. Isto ovo važi i za global kineski rom

Global rom je novi naziv gdje su obuhvatili sve zemlje u kojima posluju i strpali regionalne aplikacije u jedan rom pa se instaliraju zavisno od zemlje gdje je telefon kupljen, da bi softver bio u skladu sa zakonima određene zemlje, kineski rom je oko 400mb dok global uvjek ima oko 700mb. Global rom ima preinstaliran xiaomi framework sa svim prednostima koje donosi njihovo vidjenje android OSa, + komplet google framework integrisan i optimizovan za korišćenje na MIUI OSu. Sve je tu google direktorijum i u njemu poznate googlove aplikacije.

Xiaomi.eu develover rom, izlazi posle kineskog developer roma četvrtkom ili petkom. Oficijelni je rom pošto se OTA vrši preko xiaomijevih servera i namjenjen je korisnicima u evropi i ostalim zemljama gdje xiaomi ne posluje. Developeri dobiju od Xiaomija aosp android + miui framework sa xiaomijevim aplikacijama i integrišu google framework, dodaju jezike (veliko hvala ljudima sa balkana koji svake nedjelje prevode MIUI za nas). Završni prozvod ima Xiaomi aplikacije, google app store, cm transfer i authenticator, preko 13gb slobodnog prostora na disku, i to je to. Svake 2-3 nedjelje se desi da kineski developeri naprave greške pa poneke aplikacije izbacuju "FC", browser ili galerija ili file explorer. Kad na forumu objave korisnici probleme i potvrdi se, rom se povlači isprave uočene greške i objave ispravnu verziju roma.

Ti problemi sa korišćenjem MIUI os uopšte ne postoje, nego ti izgleda nijesi mnogo podešavao telefone prije ....

Posle instaliranja Eu roma potrebno je unjeti gmail account kod setupa i sve sinhroniziuje se sa telefonom bez problema.
Security radi kako je i zamišljen
Screenshot_com.miui.securitycenter_2015-09-21-10-55-21.png
Uđeš u permissions i u gornjem desnom uglu imaš settings pa izgasi permission manager i to ti je to
Root dođe preinstaliran, Root access isto u permissions (većina aplikacija koje ljudi koriste da poboljšaju rad telefona ovdje već postoje pa i root app, supersu netreba za ništa) i čekiraš app koji oćeš da ima root i nikad te ništa više ne pita
Screenshot_com.miui.securitycenter_2015-09-21-10-57-05.png
Naša slova
Screenshot_com.android.contacts_2015-09-21-10-55-57.png
Ako si dodao naše tastature biće i slova ...

Ja se nakucah ali eto da objasnim novim miui korisnicima laički ponešto... hvala svima
 
Ja se opasno razmisljam da Nexus5 zamenim za neki Xiaomi (Mi4,Note2).. MIUI koristim na N5 od verzije 5, a ranije sam ga koristio i na Motoroli Defy (čini mi se v2 ili v3).
Jednostavno, taj candy look mi je neodoljiv, meni skroz funkcionalan, plus naravno, customizacija do mile volje. Kao što epjaca reče, update-ovi su na nedeljnom nivou (ako im ide praznik neki, oni obavezno pre praznika ga izbace), sluša se šta korisnici kažu i to menjaju..
 
Прво хвала на објашњењима. Претпостављам да се доста нас није сусретало са MIUI тако да је свако упутство добродошло.
Ја као што рекох нисам зато ми и доста ствари не иде од руке поготово што идем кликтање варијантом јер неман кога да питам.

Дај ми молим те линк за тај европски дев ром али са кога може да се скине стварно.
Друга ствар, за контакте мислио сам на тражње контакта уз самог дајлера (алфанумеричка тастатура, нема слова са апострофима). Оно што си ти показао је из Contacts app, тако и мени ради тј могу да куцам наша слова (латинична наравно), мени треба из Phone app тј она recents страна са дајлером.
Треће јако битно, када уђем у контакт са више нпр мобилних бројева, тако из дајлера, видим их све али испод броја уместо ознаке приватни, пословни, главни какве год пише ми Србија (за мобилне) или нпр Београд (за фиксни) и јбг не знам који ми број треба од понуђених (пошто не видим помињане ознаке него локације)
 
Poslednja izmena:
MIUI Weekly ROM Releases
http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/
Uđeš u temu zadnjeg roma i biraš imaju linkovi za developer ili stabilni i sve na engleski objašnjeno kako se updauje ili flašuje.

Developer za ovu nedelje su ovdje
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=39692
Tvoj rom bi trebalo da je "hermes" , ali neka neko drugi potvrdi, npr. hermes rom je kasnio jedan dan zbog nekih grešaka na kineskoj strani izgleda

Kontaktima se nijesam mnogo zabavlja, pogledaću može li dailer da se prilagodi, ja pritisnem strelicu u daileru da mi pokaže čitav info za broj
Za broj korisnika , odem u edit pa promjenim npr. mobile u posao i onda mi ispod broja piše posao, montenegro

Još jedna stvar za download da bi skidao unlimited treba da ideš u tools - downloads - settings - download size limit staviš unlimited čini mi se da je max. po defaultu 1MB

p.s. ako neuradiš reset all data iz recoverija ostaće ti se aplikacije iz kineskog roma kojih u eu varijanti nema
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno