Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+

Na koliko držite osvetljenje? Tvrdoglavo sam izbegavao amoled dve do sad, sećam se da se pre spominjalo da je bolje ako je niže jer je manja verovatnoća za burn in.

I kako da stavim da mi piše koliko mobilnih podataka sam potrošio na dnevnom i mesečnom nivou? Na RN7 mi je to pisalo kad spustim onaj meni odozgo. Sad toga nema, a ne znam ni gde da ograničim mobilne podatake.
 
Ovaj telefon je u najmanju ruku cudan 😂 Kada slusam muziku i pustim na jace vibrira ceo displej pod prstima, to ne videh jos nigde, ni na jednom telefonu. Bukvalno dok pisem poruku kao da mi je smirgla pod prstima. Do toga da mi odredjeni klipovi u jacoj rezoluciji ne rade glatko i da je zvuk u slusalicama, a i na blutut zvucnicima, blaga katastrofa. Kao i da vuce mnogo podataka kada sam na mobilnoj mrezi, pogasio sam pozadinske podatke gde god sam mogao. Kako se samo zeznuh (zeznuh je blaga rec).
 
Jasno. Kod mene su bili A1 i Globaltel (dok je bio podstanar A1 je radilo, sa prelaskom na mts su počeli problemi, ali to sam pripisivao nekompatibilnosti servisnog centra da je broj nedostupan) ili Yettel. Planiram svakako prelazak u mts kroz par meseci, ali mislim da je problem sa mrežom.
Mislite na Globaltel da je bio na čekanju sa prelaskom u MTS mrežu ili !?
Nisam Vas pažljivo razumeo .
 
Mislite na Globaltel da je bio na čekanju sa prelaskom u MTS mrežu ili !?
Nisam Vas pažljivo razumeo .
Nit zazvoni, tišina neko vreme i prekine se, isto kao i kad je isključen, a ne dobijem poruku o propuštenom pozivu. Morao sam zbog toga da pređem što pre u A1. Da li su taj problem u međuvremenu sredili sa Globaltelom, nisam siguran, nešto je tamo u temi bilo nekih navoda ili sam permutovao, ali glavno je da više nisam kod njih.
 
Ljudi pozdrav :)
Imam neku Xiaomi kršinu od telefona i danas sam gledao ove nove. Interesuje me dakle 13 obični i 13 pro 5G.
Da kažem da sam neka vrsta običnog korisnika ali želim da mi telefon ne šteka kada otvorim nekoliko aplikacija istovremeno.
Pošto se ne razumem najbolje u telefone da li ima smisla ići na pro verziju na duže staze i da li postoje ozbiljnije razlike između ta dva modela?
Ono na šta takođe želim obratiti pažnju jeste opcija isključivanja displeja tokom poziva. Da li to postoji jer sam negde video da ne? Čak ova moja kršina isključuje displej tokom poziva uvek dok je na telefon na uvo. Valjalo bi da to može i na ove nove.

P.S: Ukoliko moderi smatraju da pitanje ne treba biti o ovoj temi neka premeste gde treba.
 
Topla preporuka, zaobidji ovu seriju. Eventualno ako bas hoces onda samo RN 13pro+, pod uslovom da ti upada u budzet...
 
Da kažem da sam neka vrsta običnog korisnika ali želim da mi telefon ne šteka kada otvorim nekoliko aplikacija istovremeno.
Za početak, bez barem 6GB RAM-a sa MIUI nikako. Sa 4 ćeš jedva i dve da multitaskuješ, a druga će najverovatnije da puca i da se gasi ako je ne prebaciš u umanjeni prikaz.
Pošto se ne razumem najbolje u telefone da li ima smisla ići na pro verziju na duže staze i da li postoje ozbiljnije razlike između ta dva modela?
Razlike se osete u svakodnevnici, naravno i Snapdragon 6 serija od 680 pa nadalje nije isto što je bila sa prethodnim čipsetovima pa je akcenat više na ekonomičnosti baterije, ali ni blizu onom što radi Mediatek, dok 7 serija drži neki nivo kada je u pitanju odmerenost između performansi i potrošnje. Isto tako 12 Pro se može pohvaliti boljom kamerom (Sony IMX766), dok 13 ima Samsungovu koja nije za bacanje, ali je kompromis na kontu ostatka konfiguracije.
Ono na šta takođe želim obratiti pažnju jeste opcija isključivanja displeja tokom poziva. Da li to postoji jer sam negde video da ne? Čak ova moja kršina isključuje displej tokom poziva uvek dok je na telefon na uvo. Valjalo bi da to može i na ove nove.
Postoji, samo što nema senzora kao i na većini novijih modela posle 2019. već se koristi akcelerometar u kombinaciji sa prednjom kamerom ili kako već, ali uglavnom, gasi se ekran kad ga prisloniš na uvo. E sad, naravno, meni koža ne luči višak sebuma (ne masti mi lice telefon kad ga prislonim uvetu) pa to kod mene funkcioniše isto, ako ne, možda čak i bolje nego ranije sa senzorom koji mi se na nekim modelima kvario (Nokia 5530, Alcatel 991, Lenovo K6 Note, itd).

Sve u svemu, ako se ograničavaš na kupovinu u radnjama sa garancijom, nema previše alternativa osim možda Samsunga A34 i A54.
 
Šta toliko ne valja? Ispašće da je RN12 Pro 5G bolji.
Osvetljenje ekrana je jako slabo, kada se podesi automatsko osvetljenje je prilicno bolje. Kamere su cist prosek, kamera sa Nokie 7 plus jede ovu za dorucak. Neki od videa sa jacom rezolucijom ne rade glatko, stucaju. Audio je jako los, nedostaje bas, i fali mu jacine sveukupno, zvuk je nizi od poslednjih 10 telefona koje sam imao i sam kvalitet zvuka je na jako, jako, niskom nivou (govorim o zvuku preko slusalica). Kada se prica obicnim pozivom cim se pojaca zvuk u slusalici kao da sam pustio sagovornika na spikerfon, okolina cuje vas razgovor. Kada se pojaca vise od pola zvuk na bilo kom klipu, ili nesto od muzike, ekran vibrira da je neugodno i skrolovati i kucati. Baterija je 6 do 7 sati sot (to mu i nije neka mana). Zali Boze para. I ovo pisem za RN 13 pro plus.
 
Osvetljenje ekrana je jako slabo, kada se podesi automatsko osvetljenje je prilicno bolje. Kamere su cist prosek, kamera sa Nokie 7 plus jede ovu za dorucak. Neki od videa sa jacom rezolucijom ne rade glatko, stucaju. Audio je jako los, nedostaje bas, i fali mu jacine sveukupno, zvuk je nizi od poslednjih 10 telefona koje sam imao i sam kvalitet zvuka je na jako, jako, niskom nivou (govorim o zvuku preko slusalica). Kada se prica obicnim pozivom cim se pojaca zvuk u slusalici kao da sam pustio sagovornika na spikerfon, okolina cuje vas razgovor. Kada se pojaca vise od pola zvuk na bilo kom klipu, ili nesto od muzike, ekran vibrira da je neugodno i skrolovati i kucati. Baterija je 6 do 7 sati sot (to mu i nije neka mana). Zali Boze para. I ovo pisem za RN 13 pro plus.
Znači bolje da čuvam RN12 Pro 5G i ne bacam pare nepotrebno (nerviranje je gratis :ROFLMAO:).
 
Pa šta da kupim ljudi? :(
Ima li neki sličan ili jeftiniji? Eto kolega pomenu Samsung A34 i A54.
Ima li neki solidan Poco? Motorola? Realme?... Nešto jeftino a dobro :giggle:
 
Od onoga što je dostupno i provereno RN12 Pro 5G i A34 (A54 ako ti hladno na rukama).
 
Pa šta da kupim ljudi? :(
Ima li neki sličan ili jeftiniji? Eto kolega pomenu Samsung A34 i A54.
Ima li neki solidan Poco? Motorola? Realme?... Nešto jeftino a dobro :giggle:
Redmi note 13 pro.plus 5g, savrsen telefon.
Imamo ga u kuci, odlicne kamere, baterija, ekran, najbolji u.klasi.
Zvuk fenomenalan,bolji od S21 fe, koji sam koristio, glavna kamera fenomenalna...slobodno ga pazari.
 
Pa šta da kupim ljudi? :(
Ima li neki sličan ili jeftiniji? Eto kolega pomenu Samsung A34 i A54.
Ima li neki solidan Poco? Motorola? Realme?... Nešto jeftino a dobro :giggle:
Ima Poco F4 ako su i nezavisne radnje u opticaju
Dok s druge strane postoji mogućnost da kupuješ nove i sa KP (uvezene iz Mađarske i slično) ali na tebi je da odlučiš šta ti najviše odgovara.
 
Redmi note 13 pro.plus 5g, savrsen telefon.
Imamo ga u kuci, odlicne kamere, baterija, ekran, najbolji u.klasi.
Zvuk fenomenalan,bolji od S21 fe, koji sam koristio, glavna kamera fenomenalna...slobodno ga pazari.
Slazem se ,imamo 2 komada ,i kad ovoliko pljujete ove modele naznacite koji ,jer plus je odlican model
 
Pa šta da kupim ljudi? :(
Ima li neki sličan ili jeftiniji? Eto kolega pomenu Samsung A34 i A54.
Ima li neki solidan Poco? Motorola? Realme?... Nešto jeftino a dobro :giggle:
Razmisli i o Motoroli G84(koristim ga već nekoliko dana).
Odlična baterija, meni dva dana bez problema izdrži, ima relativno brzo punjenje(33w). Odličan ekran, jako se dobro čuju oba zvučnika, nije veliki, 12/256gb, odlična kamera za taj cenovni rang, sve u svemu jedan zaista odličan telefon, a nije ni skup.


PS: tek posle dva dana sam ukapirao da ima i 3,5mm izlaz za slušalice! Pošto ima i radio u sebi, reko da probam malko kako radi 📻.

Pošto sam pre njega imao sve telefone bez 3.5mm, a na slušalicama mi stoji onaj adapter 3,5mm u c port, pokrenem aplikaciju za radio, stavim slušlice sa adapterom u c port i pokrenem automatsko traženje radio stanica...

I čekam da počne da se čuje onaj zvuk pri traženju stanica, kad ono ništa muk! Reko šta je sad, nije valjda da se ovaj adapter(nemam pojma ni sa kojim telefonom sam ga dobio)ne slaže sa Motorolom, a slagao se sa svim modelima koje sam imao(samo ove godine desetak).
Vadim slušalice, pa ponovo stavljam jedno tri, četiri puta..opet ništa, i na kraju vidim sasvim sličajno levo od c porta i mikrofona 3,5mm port za slušalice.
 
Prednosti: super brzo punjenje, dobar zvucnik, baterija odlicna, fluidnost.
Meni je odlicno legao, jedino sto sam smatrao da je kamera malo bolja u nocnim uslovima, ali opet telefon je srednji segment, pa ne mogu da ocekujem za 400e da dobijem top uredjaj.
Ja sam razmatrao Honor 90 ili ovaj, i nisam se pokajao.
Noćni režim nije uopšte loš. Zaista sam promenio dosta modela unazad godinu dana i ne znam da je bilo koji imao primetno bolji noćni mod. Xiaomi 13T Pro i za mnoge će biti čudno, Infinix Note 30 VIP. Svi ostali su ili isti ili lošiji od RN13 Pro Plus noću. Problem je video i danju a pogotovo noću, gubi fokus, dolazi do pulsiranja. Inače sve ostalo za 350e koliko je mene koštao još prvog dana preordera (momku trebao novac, imao mogućnost da uzme telefon na odloženo, ja mu rekao koji hoću i dao mi ga za 50e manje, tako da sam 8/256 koji je u zvaničnoj prodaji plaćen 46990 platio 40 hiljada dinara. Teško je naći bolji telefon za taj novac. Da sam našao, ne bih ga još uvek koristio. Sada nikako da nađem načina da mi iz Mađarskog grada Miškolc sestra mog druga pošalje Nothing 2a koji sam platio i koji je ona preuzela. Koristim Redmi i Nord 3, i Redmi mi više odgovara. Nosim ga na gradilištu, ne vodim računa o prašini, kiši, kad se vratim kući, samo lepo obrišem i telefon radi perfektno.
 
Pozdrav,
Interesuje me da li neko od Vas ima iskustva sa Xiomi Redmi note 13+ 512 i tagom za monitoring šećera FreeStyle 2 libre, naime kupio sam telefon i jednostavno ne može da očita tag.
Svaki drugi telefon koji sam imao unazad 7 8 godina je čitao bez problema ovaj ne može pa sad ako je neko imao isti problem nek podeli. Inače ta aplikacija nema kod nas da se skine mora se švercuješ preko Tunnelbear-a, i šta god da sam probao neće. Unapred hvala na pomoći.
Hvala
Poz.
Imam isti problem sa očitavanjem Libre2 senzora na Xiomi Redmi note 13+ preko NFC čitača. Telefon uzeo prije 7 dana odradio i update na hyperos i dalje nema nikakve reakcije na senzor. Štari Xiomi Mi 11 Litle radio sa Libe2 senzorom odlično.
Ne znam šta napraviti. Telefon mi je dobar ali mu ne radi meni jako bitan app.
 
Kupio sam Note 13 pro 5G 8/256. I dalje ostajem u Xiaomi taboru :cool:
Prvi utisci su da je brutalan! Prelep telefon, neka crna ili tamno-siva nijansa. Sve se otvara instant i ne baguje kao ova sad prastara Redmi kršina koji sam do sada imao mada odlično je poslužila nekoliko godina.
Kameru ću više testirati mada mislim da je moglo bolje.
Da samo ubodem neku dobru gumenjaru za njega i top, mada ni ova što je došla nije loša.
Da li je normalno da se prilikom aktiviranja više aplikacija telefon malo zagreje iza?
 
Kupio sam Note 13 pro 5G 8/256. I dalje ostajem u Xiaomi taboru :cool:
Prvi utisci su da je brutalan! Prelep telefon, neka crna ili tamno-siva nijansa. Sve se otvara instant i ne baguje kao ova sad prastara Redmi kršina koji sam do sada imao mada odlično je poslužila nekoliko godina.
Kameru ću više testirati mada mislim da je moglo bolje.
Da samo ubodem neku dobru gumenjaru za njega i top, mada ni ova što je došla nije loša.
Da li je normalno da se prilikom aktiviranja više aplikacija telefon malo zagreje iza?
Nek je sa srećom.
Ako nije tajna koji ste Redmi pre toga koristili?
 
Nek je sa srećom.
Ako nije tajna koji ste Redmi pre toga koristili?
Hvala :)
Mislim da je Redmi 5. Kupio sam ga krajem 2019 nešto jeftino je bio čini mi se, oko 100€.
Ovaj sam platio oko 350€. Video sam da ga neki ludaci prodaju i za oko 500€ što je suludo. 300-330€ kažu da je njegova realna cena.
Telefon nemam naviku da menjam često, na oko 4 godine otprilike a lik kojeg poznajem danas mi je rekao da sam uzeo brutalan telefon i da će mi sigurno toliko izdržati kad sam već ovakav korisnik kakav jesam - ne naročito zahtevan ;)
 
Sa srećom!
Po svemu bi trebalo da je to odličan telefon za većinu korisnika. Pošto je to jedini Pro model sa SD procesorom pretpostavljam da će za njega biti Gcam aplikacija koja će dodatno popraviti kameru. Mada na recenzijama nije ni ovako loša. Za taj iznos nema puno boljih opcija.
 
Sa srećom!
Po svemu bi trebalo da je to odličan telefon za većinu korisnika. Pošto je to jedini Pro model sa SD procesorom pretpostavljam da će za njega biti Gcam aplikacija koja će dodatno popraviti kameru. Mada na recenzijama nije ni ovako loša. Za taj iznos nema puno boljih opcija.
Nema potrebe da pretpostavljaš za GCam. Na celsoazevedo imaš brdo varijanti. Na SD rade sigurno. kao i na MTK.
 
Razmišljam da li da kupim RN13 pro plus jel mi puno traže za učešće a imam još H90 u otplati !?
Neko za savet.
 
Razmišljam da li da kupim RN13 pro plus jel mi puno traže za učešće a imam još H90 u otplati !?
Neko za savet.
Kod operatera ili u radnji? Ako si već uzeo kod operatera jedino u radnji na kredit, ako nemaš kešovinu. Ne pokušavaj kod operatera, odraće te jer menjaš ugovor pre isteka.
Zato uzimam samo paket bez telefona, a telefon uzimam kad hoću i gde hoću.
 
Ja lično da sam na tvom mestu ne bi menjao, kao što sam jednom napisao, nije velika razlika u telefonima, jedino ako možeš da prodaš h90 za solidan novac i da ti nije velika doplata.
Na redmi dobijaš nešto jači procesor, stereo zvuk i ip rating, kamere koliko sam gledao nije neka razlika.
 
Kod operatera ili u radnji? Ako si već uzeo kod operatera jedino u radnji na kredit, ako nemaš kešovinu. Ne pokušavaj kod operatera, odraće te jer menjaš ugovor pre isteka.
Zato uzimam samo paket bez telefona, a telefon uzimam kad hoću i gde hoću.
Za radnju nemam mogućnost kreditiranja .😀
Ja lično da sam na tvom mestu ne bi menjao, kao što sam jednom napisao, nije velika razlika u telefonima, jedino ako možeš da prodaš h90 za solidan novac i da ti nije velika doplata.
Na redmi dobijaš nešto jači procesor, stereo zvuk i ip rating, kamere koliko sam gledao nije neka razlika.
Procesor + IP sertifikat plus stereo zvuk 😀
Pa samo toliko .
 
Nazad
Vrh Dno