Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Burazeru ispadne R5+ na parket sa 1m visine i iskrivi se kod dela gde su volume tasteri, a ekran se odvojio. Kad upali ekran tacno se vidi svetlost na mestu gde se odvojio i to se dobro vidi. Nisam mogao da verujem da od jednog pada moze to da se desi. Znam da nije od pomoci, ali imao je onu fabricku masku.
Moj RN4 je padao dosta puta i nista mu nije..sem neke ogrebotine.
 
Dobar LOS 8.1, ova verzija 04.22. radi k'o sat, zasad bez bugova.
 
I kod mene da ga ne ureknem. Jedino mi gestures nedostaju, taman sam se naučio na njih.

Šta je ovo ? Treba mi firmware ?
0065c36af465fb8d63b2d687a2d7e600.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nista ne diraj, to je valjda zato sto je vendor particija ( treble) smjestena na cust (miui) particiju.
 
Trebalo bi da radi bez portovanja, cim se pojavi GSI androida P.
 
Jedno kratko pitanje. U prilici sam da zamenim Redmi note 4 za ovaj Redmi 5 plus. Da li se isplati?
 
Burazeru ispadne R5+ na parket sa 1m visine i iskrivi se kod dela gde su volume tasteri, a ekran se odvojio. Kad upali ekran tacno se vidi svetlost na mestu gde se odvojio i to se dobro vidi. Nisam mogao da verujem da od jednog pada moze to da se desi. Znam da nije od pomoci, ali imao je onu fabricku masku.
Moj RN4 je padao dosta puta i nista mu nije..sem neke ogrebotine.
Ista stvar se desila mom tati sa R5+, ali sa malom blaži posledicama. Telefon se iskrivio i ekran je malo ispao, ali ne dovoljno da svetlost beži, već se više vidi kad se gleda iz profila da je kriv. Takođe od jednog pada, i takođe je bio u futroli.
 
Jedno kratko pitanje. U prilici sam da zamenim Redmi note 4 za ovaj Redmi 5 plus. Da li se isplati?

Ne znam koliko para dodajes, ali redmi 5 plus ima veci ekran, duzu podrsku, bolji zvuk tokom razgovora, bolju kameru, hmm...ne znam da li ima jos nesto bolje, ali u svakom slucaju, moderniji je telefon, malo bolji, tako da, ako nije mnogo para za doplatu, isplati se.. :)
 
Stvar je u tome sto ne dodajem nista. Moj redmi note 4 je kupljen u septembru a ovaj nema ni mesec dana. Ja sam u Slovackoj pa su ovde ljudi najblaze receno interesantni. Ovaj redmi 5 plus je kupljen u zvanicnom Mi sopu za 189e,verzija 3-32. Dobijam ga za 100e,a moj prodajem kolegi za iste pare, takodje verzija 3-32.Prezadovoljan sam mojim telefonom, ali posto je ovaj noviji racunam da mi se isplati prelazak na nov model, pogotovo ako ne kosta nista
 
Ista stvar se desila mom tati sa R5+, ali sa malom blaži posledicama. Telefon se iskrivio i ekran je malo ispao, ali ne dovoljno da svetlost beži, već se više vidi kad se gleda iz profila da je kriv. Takođe od jednog pada, i takođe je bio u futroli.
Meni je ispao na beton, sreća u nesreći što sam sedeo pa je pao sa relativno male visine. Pao na ekran flet, sreća u zaštitno staklo koje je puko na dva mesta gde je udar bio najjači. Kako mi isklizne iz ruke ni sam ne znam, to mi se nije desilo ne pamtim.
Mislim da je to generalno mana tanjih telefona, još ovi uski, nekako prosto beže iz ruke.
 
Burazeru ispadne R5+ na parket sa 1m visine i iskrivi se kod dela gde su volume tasteri, a ekran se odvojio. Kad upali ekran tacno se vidi svetlost na mestu gde se odvojio i to se dobro vidi. Nisam mogao da verujem da od jednog pada moze to da se desi. Znam da nije od pomoci, ali imao je onu fabricku masku.
Moj RN4 je padao dosta puta i nista mu nije..sem neke ogrebotine.

Naravoucenije:Ne ispustati telefon sa 1m visine.. :)
 
Zakon za ove "tvigi" telefone. Dupla zastita. Silikon + koza. Moze da padne i sa solitera :)

CASE REDMI 5.jpg
 
Na stranu što je ova zaštita ružna do bola[emoji6]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ljudi ne mogu nikako da instaliram twrp ne znam sta je u pitanju probao sam sa dva toolkita sa miui foruma i nece ne znam da li ja negde gresim. Ubacivao sam ih u fasboot mod u recoveri mod samo drzao upaljen menjao opcije sta radi usb( punjenje deljenje fajlova i ptp mod) i nece pa nece. Da li da probam sa zvanicnom aplikacijom twrp ili imate neki drugi nacin?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ljudi ne mogu nikako da instaliram twrp ne znam sta je u pitanju probao sam sa dva toolkita sa miui foruma i nece ne znam da li ja negde gresim. Ubacivao sam ih u fasboot mod u recoveri mod samo drzao upaljen menjao opcije sta radi usb( punjenje deljenje fajlova i ptp mod) i nece pa nece. Da li da probam sa zvanicnom aplikacijom twrp ili imate neki drugi nacin?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
P.S.
Resio sam pobrljavio komp i driveri i sam adb.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ima li neka aplikacija da se instalira umesto stock kamere za bolje slike ili mrka kapa?
 
Evo da prijavim:
Instalirao sam twrp metodom adb komandi i morao sam da vratim na fabricka podesavanja jer je trazio sifru.
Posle toga sam gledao da i rutujem telefon i onda mi palo na pamet sto ne bi probao komandu od @kidence za omogucavanje hal3 i zamislite prosla.
Nisam ni rutovao telefon nije cackan build.prop.
Da li ce sada da mi radi updejt miui-a ili ne i da li cu svaki put morati da omogucavam camera2 api?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako da namestim da mi slika pozivaoca bude preko celog ekrana?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nece definitivno onaj postupak za Gcam sto je postavio @Kidence
Sad mi se telefon kad sam sve odradio posle fastboot reboot upalilo samo Mi i Unlocked i tako stoji...
Sta da radim da ne moram sve ispocetka da isntaliram a da ubacim Gcam..jel mora twtp?
 
Sve sto radite, radite na svoju odgovornost.

Trenutno je SAMO ZA R5+, nije za druge TELEFONE.

Kada je telefon u TWRP-u u cmd prozoru kucati sledecu komandu

adb devices

komanda koja ce vam pokazati da li racunar sada vidi vas telefon

ako vidi, sledeca komanda

adb shell

nakon ove komande kucati

setprop persist.camera.HAL3.enabled 1

komanda koja ukljucuje HAL3

sledeca komanda je

exit

nakon ove komande, kucati sledecu komandu koja bi trebalo da vas vrati u fastboot

adb reboot bootloader

.

Ja sam kad sam instalirao twrp zvanicni peske preko adb morao da wipujem jer je trazio sifru na twrp i morao sam da vratim beckap da bi sacuvao podatke.
Posle toga sam ispostovao samo ovaj gore, deo ali sam morao da udjem peske u twrp, koji sam quotovao od @kidence i sve je proslo. Omogucio sam hal3 ali ne u build.prop. Instalirao sam gcam i sve radi ko doksa.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nece zaglavio se.. Nece da se upali. Instalirao sam twrp i uradim wipe ali ostane zaglavljen ..
Ovo je slika sa neta.. meni pise dole Unlocked ..i tako stoji.

hqdefault.jpg
 
Poslednja izmena:
Sad imam twrp instalirao sam, Ubacio sam SuperSu i sad se upalio ali sve ispocetka ..clean install.
 
Poslednja izmena:
Sad imam twrp instalirao sam, Ubacio sam SuperSu i sad se upalio ali sve ispocetka ..clean install.
Mjau mjau mjau tako nekako ide valjda ali probaj sada kad odradis ovaj moj nacin sto sam provalio slucajnom probom
Udjes u twrp i onda onaj deo adb shell pa setprop itd itd
Nadam se samo da ce da radi updejt oem

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Vrh Dno