Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Ja jesam, PIN broj. Jednako brzo kao i pre apdejta.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kako god,bitan je odziv pri dodiru,a kolko ko brzo unosi Pin i žvrlja linije,to je drugo nešto...:)

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pa FP zahteva bekap u vidu pina ili šifre, i jednako je brzo kao i pre.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Api 2 nije podrzan

227f9aa6a25b6298dbb014d9a66a15b3.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Meni i dalje radi.
27c44c0c5a1b5162102e3cabd5dda806.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Stock miui 10 ti radi api2 ?

Aha ok mozda sam ja lose razumeo, mislio sam da je on mislio da li su ubacili api2 podrsku u miui 10. Ako rutujes i sredis naravno da radi. Po defaultu ne

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislio sam root i dodavanje one linije u build proop,znam da nije htjela prije na miui 10.
 
Da li treba da nakon reboot-a, ili nakon restarta fon ponovo u memoriji drži iste aplikacije kao i da nije restartovan?

Znači ne one podešene u autostart ili zaključane u RAM, već bukvalno sve koje se nalaze u memoriji u trenutku restarta.

To sam primetio i na prošlom RN3 a i na ovom.

Koja je poenta restarta ako fon opet sve učitava ponovo? Da li tako treba ili šta?

Edit: Evo sad sam restartovao fon, i nakon toga su u Recents sve aplikacije koje su bile pokrenute i u RAM-u i pre restarta. Mada kad tapnem na njih, sve ih učitava iznova.

Svejedno je čudno.
 
Poslednja izmena:
Koliko korisnika "obicnog" Redmi 5 ima? Kako ste zadovoljni?
 
Moj najbolji fon do sada.

Ako nešto znači redom:

HTC Desire X > Mi3 > RN3 MTK > Redmi 5+

Edit: Moja greška, mislio sam da se obični odnosi na Note 5.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na Redmi 5. Sutra stize jedan, maltene nekoriscen, 2/16 verzija, za majku. Zamenice matori HTC 820 i Nokiu 230, nosi oba jer ima dve kartice, a treba joj smartfon.
 
Koliko korisnika "obicnog" Redmi 5 ima? Kako ste zadovoljni?

Ja koristim Redmi 5 3/32 oko šest meseci. Pre njega Redmi 3s prime godinu i po, pa Redmi 5+ tri dana ;)
Odličan telefon, prilično lepo radi, jedino mi smetaju dimenzije. Navikao sam se na Redmi 3Sprime (5 inča) i žao mi je što više nema telefona tih dimenzija (oko 140mm visine)
U odnosu na Redmi5+ koji mi je bio ogroman, ovaj je dosta kompaktniji, pogotovo ako se koristi bez nekog silikona/maske. Stavio sam hydrogel (sa obe strane) i sa njim je telefon odličan za korišćenje.
Inače, sve lepo radi, sagovornik se odlično čuje, mene takođe dobro čuju, prilično glasan zvučnik za obaveštenja/pozive. Baterija nije na nivou Redmi 3sp, ali i ovako mi traje uglavnom više od dva dana.
Navikao sam se na miui i njegove opcije, po meni idealan android skin.
 
12h na bateriji, 16min SoT, 80-20 wifi/podaci, otislo samo 10% baterije.

Dimenzije su joj super, ekran dovoljno veliki da moze da gleda slike/video i cita novine, a nije cigla.
 
2 dana i 5h na bateriji, 2h SoT, ostalo jos 51%.

Nema facebook/instagram, samo FB Lite, viber, WA, 4g i WiFi ukljuceni sve vreme, vecinom na WiFi. Izgurace 3-4 dana upotrebe za stariju osobu :)

Sihronizacija takodje ukljucena. Sve aplikacije su na default podesavanju za bateriju, stizu notifikacije za sve bez problema.
 
Poslednja izmena:
2 dana i 5h na bateriji, 2h SoT, ostalo jos 51%.

Nema facebook/instagram, samo FB Lite, viber, WA, 4g i WiFi ukljuceni sve vreme, vecinom na WiFi. Izgurace 3-4 dana upotrebe za stariju osobu :)

Sihronizacija takodje ukljucena. Sve aplikacije su na default podesavanju za bateriju, stizu notifikacije za sve bez problema.
Tako je bilo i meni, 3,4 dana. Bas lepo pegla baterija na tom telefonu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li se promenom regiona menjaju i određene postavke sem što se dobijaju neke nove aplikacije...Menjao sam region pre dobijanja MIUI 10 na Rusija kako bi video kako radi face unlock,a potom sam vratio na zadati region (BiH) i u međuvremenu sam prešao na MIUI 10 i primetio sam da se ne čuje zvuk prilikom dolaska obaveštenja i sad odem u postavke kad tamo sve isključeno vezano za obaveštenja na većini app...Samo me zanima da li se to dogodilo sa promenom regiona ili sa prelaskom na MIUI 10?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Redmi 5, miui 10, koja gcam radi na ovoj kombinaciji?
 
Da li se promenom regiona menjaju i određene postavke sem što se dobijaju neke nove aplikacije...Menjao sam region pre dobijanja MIUI 10 na Rusija kako bi video kako radi face unlock,a potom sam vratio na zadati region (BiH) i u međuvremenu sam prešao na MIUI 10 i primetio sam da se ne čuje zvuk prilikom dolaska obaveštenja i sad odem u postavke kad tamo sve isključeno vezano za obaveštenja na većini app...Samo me zanima da li se to dogodilo sa promenom regiona ili sa prelaskom na MIUI 10?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
Isto i kod mene, samo pojma nemam da li zbog Miui ili promene regiona.

Inače i posle updatea na 10 isti problem sa baterijom i pregrevanjem. Rekoh da odradim factory, mada citam ljudima sa istim problemom nije pomoglo. Tako da ce najverovatnije da završi u zid. Hebeni SoT 2h...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Odradi reset. Mada je verovatno hardverski.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne verujem, tačno posle tog jednog Oreo updatea krenule zajebancije, a i po drugim forumima se žale. Videću kasnije da odradim reset ili da sačekam sledeći update.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kod mene sve ok...
1b49f8cbfe7427775f00ae3443727507.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
I kod mene, i brata. Nisam primetio grejanje

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Stiglo staklo i maskica za Redmi 5 sa KP, sa postarinom 1150din. Staklo nije sampion sto se tice otisaka i Oleo premaza, ali je lepo leglo. Maskica je gumirana, lep hvat ima i lepo stiti telefon.

Morao sam nesto na brzinu da uzmem, fabricka maskica je bas klizava i nije visa od kamere, pa fon bez ove maskice prakticno lezi na kameri kad se stavi na sto.
3f4fa80d4de2991d850ff0283efe32ce.jpg
ed6135b689f9f5533f1863bce1bacd6f.jpg
 
Ja sam takođe promenio tanku silkonsku masku sa ovom sa slike,kupljena na KP...i meni je skroz ok...
056d6e9e79e5f11637982d6dc48bf47f.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko kako podesiti da se vide propusteni pozivi i sms na ikonicama na pocetnom ekranu a ne samo kao notifikacija kad se skroluje ?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nova Launcher +Tesla Unread

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam ovaj telefon pre nedjelju dana i dobar je,nije mi jasno ovo da može radio da se sluša bez slušalica?Ja sam probao skenirati stranice ali ništa nisam uhvatio,samo šušti i piše nisu pronađene slušalice?
 
Ne moze da radi bez slusalica. Da bi slusao moras imati slusalice ubodene
 
Ne moze da radi bez slusalica. Da bi slusao moras imati slusalice ubodene
Ili bar golu bananicu....:)
Nego ,ima li nagoveštaja za neki novi Update?
Radi sve ok...reko da pitam...:)

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Jel poslednji 10.0.2.0 za 5 plus? Drugar uzeo, pa ako nije da ga bacam na weekly dok još nije napunio telefon.
 
Htedoh bratu da otkljucam BL najzad, sacekao 720h i na kraju nije htelo u MiUnlocku da prihvati nalog, pa sam stavio moj i zamenio i onda mi rekao da opet moram da cekam za otkljucavanje. Ne mogu da verujem, smorio sam se.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno