Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Ja cenim da ce za verziju sa 6gb rama cena biti oko 300e

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mi note 3 sa 6gb je sada 300e...ok, mozda ce u pocetku da bude ta cena, ali bi trebalo da brzo spadne ispod 300e...:)
 
Pa unistise ovaj redmi note 5 pro...Po meni nema logike da kamera bude ovako pozicionirana...Ako ubace bat od 4k koja zauzima veci deo telefona, nece moci da ubace kameru ovako pozicioniranu...A i ova kamera tako vestacki izgleda na slikama, uzas zivi...Opet plastika gore i dole, zanimljivo... nesto mi ovo ne deluje kao legit...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa unistise ovaj redmi note 5 pro...Po meni nema logike da kamera bude ovako pozicionirana...Ako ubace bat od 4k koja zauzima veci deo telefona, nece moci da ubace kameru ovako pozicioniranu...A i ova kamera tako vestacki izgleda na slikama, uzas zivi...Opet plastika gore i dole, zanimljivo... nesto mi ovo ne deluje kao legit...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Sutra Kidence, sutra.... ;)
Daj link da vidim na sta mislis
Edit: aha ovo sto je okacio Jaza http://www.smartphonehrvatska.com/2...-i-note-5-stizu-sutra-procurjeli-svi-detalji/

Sta znam, zelim sve da verujem da se neko malo poigrao sa svima nama. Ko ce ga znati vise, videcemo sutra da li su ove fotke istina ili laz...

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Meni ruzno , bas ruzno...Za ostale ne znam, ali saznacemo sutra :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nema sta da me tesis, nemam ja neka velika ocekivanja od RN5. Cekamo A2 :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa ovo su bili renderi za mi 6x koji bi trebao da bude a2. Sreca ako bude rn5 pro ovakav, onda valjda nece biti a2 isti. [emoji3] Ja mislim da od ovog vertikalnog pozicioniranja kamere u uglu ne moze ruznije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dokle vise sa kopiranjem jabuke...mrsko mi je bilo i kad prekopiraju nesto sto je dizajnerski i uspelo, a kamo li ovu ogavnu kameru. Sta to treba xiaomiju kad je postao top 5 proizvodjac na svetu. Ajd ove garazne i da razumem...ali firmu koja je na trziste izbacila jedan mix (2) da kopira bilo koga....cemu.
 
Ovde ce biti stram launch event-a, pa ko ustane rano.

http://event.mi.com/in/giveme5
Evo Xiaomi India ima promo klipove za sutrasnji dogadjaj na kojima je izgleda RN5 prednja strana telefona? (da li je bas tako videcemo ujutru)...
https://youtu.be/3wZ8lNYQgT4

https://youtu.be/6MkeQMRH7RA

Edit: evo jos jedan render od prekjuce (morao sam :) lol)

Sent from my Redmi Note 4x
dce31843736a5263a5223fa1c522e9de.jpg
cf6a6bf5be2d12e6aa72ae8e76ad3cd4.jpg


Edit: evo jos dve fotke (sa drugog sajta) sa tom vertikalnom kamerom, a ima i od napred kako ce izgledati i cene telefona u indiji...
fa84314cc49c4b71b7e0feaf22c1f5d4.jpg
2099f60066da42d3644b37b2bd15b6e1.jpg
 
Poslednja izmena:
Redmi Note 5 je Redmi 5+, kako ce tek sada da zbune korisnike...
Ovo je ocekivano, jos da vidimo Pro, pa da se razocaramo malo vise...

Pro je SD636...
 

Prilozi

  • aaa.png
    aaa.png
    614.6 KB · Pregleda: 140
  • aaaaaaa.png
    aaaaaaa.png
    620.7 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
RN5 Pro je kamera fon, i na to ide maltene sav fokus, Sony senzori na obe strane, AI algoritmi, i evo ga sad face unlock. Sem SD636, nema neke razlike u odnosu na R5+. Nije mi zao sto nisam cekao uopste.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja sam ocekivao visu cenu kad pocese da porede sa s8 i OnePlus 5. Ali 14000 rupija, sto je oko 220$, nije puno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Redmi Note 5 je Redmi 5+, kako ce tek sada da zbune korisnike...
Ovo je ocekivano, jos da vidimo Pro, pa da se razocaramo malo vise...

Pro je SD636...
Da gledam bas sad, sve je istina od juce :(
Ne znam, nisam pametan... Razocaran sam u RN5, ruzan bas deluje ovako na prvi pogled, jedino sto je dobro je novi SD, izgleda da cu ja ici na Smartisan Nut Pro 2 ili nesto slicno, mozda 360 N6 (pro)... Uostalom videcemo jos kako bas izgleda RN5 na boljim slikama. @Kidence imas cast da ti otvoris temu ;) Otvaraj je odmah, pa da cavrljamo tamo....
733e484800a10bac366d6317193264a7.jpg
41453177b05dd348eb2178eed2a660a0.jpg
e166adcd956df93380217a0701268831.jpg
b84fb06b4894b273fe25286fcc9e0179.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Da, cena je dobra, i zaista vredi te pare, mada nekom kom je kamera zadnja rupa na svirali i nije toliko wow. Ja sam bar sa svojom kupovinom zadovoljan, a za sledecu iteraciju Redmi Note-a ne ocekujem nista manje od SD670, mada izgleda da se okrecu mainstream masama koje kupuju telefone za selfije, i kojima je bitnija prezentacija od tehnikalija.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da, cena je dobra, i zaista vredi te pare, mada nekom kom je kamera zadnja rupa na svirali i nije toliko wow. Ja sam bar sa svojom kupovinom zadovoljan, a za sledecu iteraciju Redmi Note-a ne ocekujem nista manje od SD670, mada izgleda da se okrecu mainstream masama koje kupuju telefone za selfije, i kojima je bitnija prezentacija od tehnikalija.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ajde da utiske ostavimo u novoj temi RN5 koju ce otvoriti @Kidence ako se slazete i ako on to hoce, naravno....

Sent from my Redmi Note 4x
 
Otvori ti @spaxon.

Ipak si ti cekao dugo ovo :) Ja sam svoju srecu i mir nasao uz A1 i nisam pogresio :)
 
Otvori ti @spaxon.

Ipak si ti cekao dugo ovo :) Ja sam svoju srecu i mir nasao uz A1 i nisam pogresio :)
Ajde otvaram sad odmah, pa da cavrljamo tamo, a ovu temu da ostavimo za Redmi 5/Plus :)
Edit: otvorena je nova tema ;)
Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Odlicna baterija na redmi 5 plus. 9h SOT, 3 dana normalnog koriscenja. (viber, whatsapp, pozivi, poruke, vesti, mail).
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-02-14-10-46-15-920_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-02-14-10-46-15-920_com.miui.securitycenter.png
    85.4 KB · Pregleda: 164
  • Screenshot_2018-02-14-10-46-21-633_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-02-14-10-46-21-633_com.miui.securitycenter.png
    62.1 KB · Pregleda: 157
  • Screenshot_2018-02-14-10-46-29-248_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-02-14-10-46-29-248_com.miui.securitycenter.png
    80.4 KB · Pregleda: 156
Poslednja izmena:
Otkljucio sam BL. Nije hteo nikako preko kompa fastboot. Pa sam ubacio na tel i iz telefona je uspelo. Bunilo me je sto ima 2 Global roma. Jedan pise normalno 6.2.0.... a drugi isto 6.2.0. i ima u nazivu vince taj sam stavio. Isntalirao zadnji twrp i gcam.. gcam zeza puca skori stalno. Jel neko stavljao gcam koji radi kako treba ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Otkljucio sam BL. Nije hteo nikako preko kompa fastboot. Pa sam ubacio na tel i iz telefona je uspelo. Bunilo me je sto ima 2 Global roma. Jedan pise normalno 6.2.0.... a drugi isto 6.2.0. i ima u nazivu vince taj sam stavio. Isntalirao zadnji twrp i gcam.. gcam zeza puca skori stalno. Jel neko stavljao gcam koji radi kako treba ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Moraces ici 'trial and error' metodom, a evo ti linka za sve verzije:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Edit: Jel puca stalno, ili skoro stalno? Jesi li ga root-ovao? Editovao build.prop?
 
Poslednja izmena:
Jesam rutovao editovao build. Imao sam vec gcam na RN4x. Prednja skoro stalno puca ....zadnja je dosta spora ...
Sliku su bolje nego stock.

Sa ovim romom sam resio problem Bluetooth u kolima sada ne prekida.

Edit: sa tog linka sam i probao par kamera.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesam rutovao editovao build. Imao sam vec gcam na RN4x. Prednja skoro stalno puca ....zadnja je dosta spora ...
Sliku su bolje nego stock.

Sa ovim romom sam resio problem Bluetooth u kolima sada ne prekida.

Edit: sa tog linka sam i probao par kamera.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
5+ ima isti OV senzor kao Mi A1, pa mozda vredi da se proceslja njihova tema i vidi se sta radi kod njih.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno