Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

To znaci za 5-6 meseci najranije? Interesantniji ce biti MI A2 koji bi trebao da se pojavi u februaru-martu po nekim najavama.
 
Poslednja izmena:
Стварно не знам шта значи и колико је тачно кад ће бити пуштен у продају, мени је најважније да се ради на њему[emoji846]. Биће ова година занимљива, јер има још доста занимљивих модела које је најавио Xiaomi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A dok ne dodju ti drugi kad ce uopste doci kod nas Redmi 5 modeli?
 
Gde zurite, jos nema ni Global rom za R5 i R5+... Kuvani kinez nikada nece biti ni blizu Global rom-a.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stvarno, ima li najava za global verziju, kada bi se mogao ocekivati kod nas?
 
Где има дима, има и ватре. Направиће Чајнези неко чудо [emoji846] Не би безвезе почели да пуштају информације на кашичицу. Ова година мора да да буде још боља од прошле. Ове године ће бити пуштен Mi 7 na Qualcommu 845, Mi Max 3,и ко зна које још моделе, онда отварају представништво у Немачкој. Па нису ваљда толико луди да угасе note?
 
Sve je to lepo, al ce i cena biti lepa, ja ocekujem rn5 za ~300e

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema smisla da toliku cenu stave, bolje uzeti onda Mi teleon, a ne Redmi seriju. Nikada ne bih razmatrao taj telefon da je 300e.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne verujem ni ja da ce RN5 biti toliko, max 250e, zbog specifikacija. A ovaj render je samo san, nema sanse da to naprave, kada jos niko od vecih proizvodjaca nije dobio takve bezele. Nema razloga da Xiaomi to uradi, pogotovo na RN seriju.
 
p.s. Malo ste omasili temu, ovde se prica o R5 i 5+, a ne o nepostojecem note 5!

Pogledaj prvi post pa ce ti biti jasnije za sta je i cemu je prvobitno bila namenjena ova tema... takodje, zvala se drugacije pa je preimenovana.

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Evo videcemo kad stigne u srbiju r5+ 4/64 ima da bude ~250e, tako da ce rn5 siiigurno biti blizu 300e za najjaci model

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo videcemo kad stigne u srbiju r5+ 4/64 ima da bude ~250e, tako da ce rn5 siiigurno biti blizu 300e za najjaci model

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Врло је могуће да буде та цифра!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bitno je po kojoj ceni će moći da se nabavi, preko bilo kojeg kanala. To što će neko prodavati za 300 ili više eur, njegov je problem.
 
Nece ici preko 250e, za 300+e ima Mi note 3 koji je bolji sigurno nego R5+ ili RN5.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pogledaj prvi post pa ce ti biti jasnije za sta je i cemu je prvobitno bila namenjena ova tema... takodje, zvala se drugacije pa je preimenovana.

Sent from my Redmi Note 4x

Upravo si i sam dao odgovor. Zvala se drugacije, pa je preimenovana. Sve vreme se nagadja i licitira o telefonu za koji se jos uvek ne zna da li ce se uopste i pojaviti, a informacije o istom koje se ovde plasiraju su krajnje diskutabilne. Ja bih prvi voleo da uzmem taj telefon, ali ako se i pojavi, sigurno ce pre njega izaci A2 i Mi Max 3, tako da je bolje da se vratimo diskusiji aktuelnih modela. Sto se tice cene R5+, ne ocekujem da ce u startu ici preko 180€ za 3/32 verziju. Sve preko toga bi bilo previse.
 
Neki ovdje žale što baterija na Redmi 5 nije 4000mAh, ali na par youtube reviewa spominju da su dobili 12 sati SOT-a i to kroz 2 dana korištenja. Ljudi ne shvaćaju da je optimizacija, procesor itd bitno, a ne samo veličina baterije. Ovih 3300mAh na Redmi 5 traje duže nego 4000mAh na popularnom Redmi Note 4X. Meni je slaba rezolucija glavna mana kod redmi 5, stršeća kamera izgleda ružno i smeta, ali kad se stavi maska će biti dobro. Također kamera sa otvorom f/ 2.2 gotovo da garantira i dalje loše slike pri slabijem osvijetljenju, čime kao da su namjerno išli korak nazad u odnosu na Redmi Note 4X. Redmi 5 plus mi je pak prevelik i pretežak, pa ga ni ne razmatram.

Uvjeren sam da Xiaomi ovog trena može izbaciti mobitel od 200 eura koji će biti best buy kao što je inače npr.note serija bila. Da ima kameru i bolju nego A1, bateriju sa više od 10 sati SOT-a, Full HD ekran, brzo punjenje. Tu na 200 eura im je praznina, A1 je jeftiniji, Mi Note 3 skuplji.

Najavljivati Note vjerovatno ne žele jer bi onda ljudi čekali to, a pala bi prodaja ostalih modela.
 
Pa Redmi 5 plus je tek nešto veći od Redmi 5, koji je u skoro iste veličine kao RN 4X. Koliko vidim, R5+ je "viši" od oba jedva za ceo cm. Ne znam šta je tu preveliko, dobija se ogroman ekran u kompaktnom izdanju.
 
Pa Redmi 5 plus je tek nešto veći od Redmi 5, koji je u skoro iste veličine kao RN 4X. Koliko vidim, R5+ je "viši" od oba jedva za ceo cm. Ne znam šta je tu preveliko, dobija se ogroman ekran u kompaktnom izdanju.

Centimetar po centimetar i tako popuštajući dođeš do pola metra.. meni je prevelik i pretežak. Znam kako mi se Redmi Note 4X ponaša po đžepovima i jednostavno preko njegovih dimenzija i težine ne želim više ići, jer mi je i on plafon...onima koji nose naprtnjače ili torbe u kojima drže mobitel, nije toliko kritično, meni je kritično i smeta mi. Jednostavno, ove koji su preveliki i preteški otpisujem kao da ni ne postoje, pa čak i da nude best buy iznutrice. Prebitne su mi to stavke, deal breakeri.

Jedva sam se pomirio sa kandidatom Mi Note 3 koji je samo 2 milimetra duži od Redmi Note 4X, jer za utjehu nudi da je nešto tanji i uži. Težine su praktički iste.
 
Poslednja izmena:
@Asi Mi note 3 bolje lezi u ruci od redmi note 4x (imao sam priliku da dosta puta drzim i koristim redmi note 4x) zato sto je uzi malo (taman). Mada mi note 4x deluje robusnije zbog zadnjih ledja od metala (barem ja nisam fan staklenih zadnjih ledja).

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Znaci NS ce imati promociju pre Beograda lepo !

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
200e bi bilo ok za 4/64, valjda je tako? Ako je 3/32, onda lose.
 
Eto došli smo do toga da ce Redmi serija da kosta 200e.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
200e bi bilo ok za 4/64, valjda je tako? Ako je 3/32, onda lose.
Tако сам и ја схватио. Како да дођем до тог Гремлина са КПа?
Да ли има неко неку информацију о њему? Ако може да ми пошаље у инбокс, био бих захвалан!


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno